Harlekýn

Moc saintlouiských upírů stále roste a zvěsti o nových schopnostech vládce Jean-Clauda i jeho lidské služebnice Anity Blakeové se šíří až za oceán. Zastánce tradičního řádu však stejně tak znepokojují poměry ve zdejší Církvi věčného života, která porušuje tisíciletá pravidla a snad i ohrožuje bezpečné soužití upírů a lidí. Když se ve městě objeví záhadní Harlekýnové, legendární a přísně utajovaní upíří strážci pořádku, nikdo netuší, proti komu se mocní z Evropy rozhodli zasáhnout. Pro Anitu, zmítanou věčnými proměnami nevyzpytatelné sexuální magie i politickými spory mezi jednotlivými skupinami kožoměnců, je to jen další komplikace, kterou teď opravdu nemá zapotřebí… (http://www.epocha.cz/edicniplan.php?rubrika=28)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/208118/anita-blakeova-lovec-upiru-harlekyn-2Cz-208118.jpg 4.2144

Anita Blakeová, lovec upírů 15.

Literatura světová, Horory, Fantasy
Vydáno, Epocha (ČR)

The Harlequin, 2007

Kniha Harlekýn

havrmoni

Stále nechápu proč to ještě čtu, ale už mi zbývá jen pár dílů a anglicky nečtu, tudíž budu od dalších nepřeložených zatím osvobozena. V určitém úseku série jsem byla ráda, že Anita přijala to co je a vyvíjela se v souladu s tím co autorka vymyslela, ne že bych byla nadšená kam autorka příběhy Anity šoupala. A to doslova. No tak teď si říkám, že Anita zas tak nějak přijímá všechno. Potřebuješ nového chlapa, jo jasně. Máme tam bisex. a homosex. scény, ale nejsou scény lesbicke. No tak to tam šoupnem taky a hrdinka se nebrání, protože k čemu by byli všechny ty upíří čary máry, kdyby se hrdinka dokázala ubránit. To by pak nebyly žádné erotické scény nebo jen omezeny na 2 trojky a to by byla nuda. Jo, jasně už pár let je hit vše se sexem a čím víc tím líp a svazování apod., ale strkat to do všude jako, že se to bude lépe prodávat, protože to frčí, to není nic pro mě. Naopak to téhle sérii uškodilo.

Evka3814
12.09.2018

Páni po dlouhé době jeden z cudných dílů:) jako vždy paráda

Laf
29.08.2018

Konečně zase nějaká kniha v sérii, která je plná napětí, zvratů a akce. A také se znovu objevil na scéně Edward/Ted, o kterým nebyla dlouho žádná zmíňka. Uvidíme, co za překvapení přinesou další díly.

renefer
26.05.2017

Anita konečně vylezla z postele a dělo se i něco jiného kromě sexu. Po většinu čtení jsem se spíš přikláněla na stranu Anitiných "nepřátel" - Richarda, protože jeho poznámky byly dost trefné a Josepha, který se odmítl s Anetou vyspat, aby neublížil manželce a hned byl největší zrádce a odpadlík a musel ze příběhu odejít.

evik.sv
06.12.2016

Povedený díl ...Harlekýni byla příjemná změna.Krkavčí máma zase zabodovala....:)

SoniaShadow
01.09.2016

Konečně tam byla nějaká pořádná zápletka a něco z akce díky Harlekýnům. Je tam furt sex a samá metafyzika a vztahy, ale díky Harlekýnům to bylo lepší. Stejně mi chybí policejní vyšetřování (i když mi Dolph už leze na nervy, Zebrowski je super!), oživování, leopardí pard(!!!!). Líbí se mi ten koncept s šelmama uvnitř Anity, i když furt čekám, kdy se konečně promění. Snad se to zlepší.

Pasadenka
10.08.2016

Tak jo. Nebylo to tak špatný. Nejhorší ze všeho je to, že to celé zachraňují postavy, které nechtějí mít s Anitou sex. Jak osvěžující. :D I když harlekýnů bylo pomálu a nedostali moc prostoru, jak je, žel, u autorky už zvykem, mělo to konečně příběh o něčem. Ke vší smůle se autorka rozhodla „šoustat a tlachat“ dokaď bude prodej a k pořádné dark fantasy se už nevrátí. Jak sobecké. :(

Fizulka71
01.08.2016

Tak nějak nechápu, jak mohl tenhle díl nasbírat 85% hodnocení. Nápad s Harlekýny byl dobrý, ale autorka ho podle mě totálně zabila a opět jsme se museli prokousat spoustou metafyzických ani nevím čeho, spousta zbytečně popsaných stran. Začínám se stydět, že tuto sérii ještě čtu.