Harlekýn

Harlekýn https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208118/bmid_harlekyn-TA8-208118.jpg 4 186 24

Moc saintlouiských upírů stále roste a zvěsti o nových schopnostech vládce Jean-Clauda i jeho lidské služebnice Anity Blakeové se šíří až za oceán. Zastánce tradičního řádu však stejně tak znepokojují poměry ve zdejší Církvi věčného života, která porušuje tisíciletá pravidla a snad i ohrožuje bezpečné soužití upírů a lidí. Když se ve městě objeví záhadní Harlekýnové, legendární a přísně utajovaní upíří strážci pořádku, nikdo netuší, proti komu se mocní z Evropy rozhodli zasáhnout. Pro Anitu, zmítanou věčnými proměnami nevyzpytatelné sexuální magie i politickými spory mezi jednotlivými skupinami kožoměnců, je to jen další komplikace, kterou teď opravdu nemá zapotřebí…... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , Epocha (ČR)

The Harlequin , 2007

Betnka81
17.08.2014 5 z 5

Tato kniha se mi moc líbila a už se těším na další díly :D

Maragad
02.08.2014 4 z 5

Poslední díly série Anita Blake byly věnovány spíš Anitině sexuální stránce a ona se musela naučit ovládat ardeur. Tento díl, Harlekýn, mi připomněl, proč jsem si tuto sérii zamilovala. Sexuálních scén ubylo a Anita se zde soustředila spíš na tu svoji část, která patří ke kožoměncům. Ze začátku to chvíli vypadalo i na začátek vyšetřování, ale to nám L. K. Hamilton nakonec nedopřála. Ovšem samozřejmě zde nesmí chybět akční scény, které umí tato autorka popsat přímo bravurně.

Nel-ly
12.07.2014 3 z 5

Mám ráda tuhle sérii, každou knihu přečtu v rekordním čase, ale posledních pár knih je opravdu hrozný úpadek. Knihy celkově dost ztrácejí na kvalitě už od nějakého šestého dílu, kdy se vměšuje stále víc erotiky a hlavně myšlenkových pochodů typu: Anita je bohyně, Anita všechny zachrání, Anita je nejmocnější stvoření na světě a všechno ví, buďte z ní úplně posraní (pardon, ale kdo tyhle knihy čte, tak ví, že tohle vyjadřování je ještě čajíček :D)
Danse Macabre bylo příšerným očistcem, z kterého si pamatuju jen neustálé opakování všech situací (autorka už opakuje dokonce nejen věty, ale celé odstavce), popisy sexu a oblečení, to se v HARLEKÝNOVI nezměnilo, ovšem je tu známka příběhu, u které jsem sí chvíli říkala... že by?
Protože je to stále čtivé, protože mě to stále baví a protože mi konec knihy dal naději, že se zbavím jedné ze svých opravdu nejméně oblíbených postav (fakt už měl umřít dávno :D), budu pokračovat dál a doufat.

P.S. Mějte jistotu, že se Anita vyspí s jakoukoli mužskou (těch ženských postav tam stejně moc není, one-woman show) postavou, která se v knihách objeví víc, než jako objekt na jedno použití a následné zabití.
P.P.S. Dialogy jak ze sexuální poradny a ještě typu Anita-Oprah, bych si odpustila.

Crussida
07.07.2014 3 z 5

Každou další knížkou jsem zklamanější a zklamanější. Prvních 150 stran jsem byla jakože "jéééé Anita je zpátky" sice trochu jinak, ale zpátky není to jen o ardeur a o jejích zmatených zamilovaných citech ke všemu, co se hne. No bohužel je to opět to samé, i když tahle kniha byla lepší jak ta minulá, vyhnula se zbytečným orgiím v každé kapitole. Autorka je podle mě ve skrytu duše opravdu neštastná v manželství a přeje si mít na každém prstu pět chlapů. Usuzuji tak z toho, že Anita je vlastně odraz jí samotný. Obou zemřela matka při automobilové nehodě.

Opravdu by jí měla do života přestat přidávat další milence a začít se věnovat tomu fantasy, které je na tom tak skvělé. Silná žena s magickými schopnostmi, díky kterým překoná každou pohromu, která vstoupí do města.

PS.:Bože můj jak já nesnáším Richarda, kéž by už pošel.