maca5449 maca5449 komentáře u knih

Hrej vabank Hrej vabank Emma Hart

Předešlý díl byl ze série nejlepší. Tohle autorka moc nedala.

Vážně nerozumím tvorbě obálek. Hlavní hrdinka je "dívka s havraními vlasy," proto je nadmíru logické dát na obálku plavovlásku, div ne blonzku.
Bohužel jsem se za celou knihu nedozvěděla, co se stalo Stuovi. Umřel? Přežil? Nikdo pro něj netruchlil a všem byl uplně putna. Jako vážně?
Celé to bylo ploché. Nedá se říct, že by kniha klouzala po povrchu, protože klouzala asi tak metr nad povrchem.
Anotace je na knize možná to nejzajímavější.

26.02.2016 2 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Přečetla jsem, i když jsem mimo cílovou skupinu hlavních čtenářů. Přesto se mi moc líbila a mrzí mě, že jsem na knihu nenarazila, když jsem ještě patřila do kategorie "děti a mládež". Byla v tom akce, láska, tajemství, humor, smutek, sourozenecká rivalita, výjimečnost postav.

Celkově to bylo moc pěkné a oddychové,moc pěkná a hezky zpracovaná pohádka.

19.02.2016 4 z 5

Smrtící duchové Smrtící duchové Stacia Kane

Další díl si přečtu, ale nijak zvlášť se do toho nepohrnu.

Asi v polovině knihy mě (tisíckrát zopakované) slovo "Nervíky" začalo neskutečně vytáčet. Nemluvě o hlavní hrdince, která mě vytáčela vlastně hned od začátku. Nějak nedokážu sympatizovat s holkou, která pořádně nic neumí, dělá chyby, bere drogy, neví, kterej chlap se jí vlastně líbí a nemá smysl pro humor.

19.02.2016 2 z 5

Mechanický anděl Mechanický anděl Cassandra Clare (p)

Autorka se prostě jednou ráno vzbudila a řekla si: dokončila jsem Nástroje smrti a teď je napíšu znova, jenom změním jména postav a změním století, aby to nebylo tak nápadný! To je mi panečku idea!

Vážně?! Fajn, dobře se to čte, vlastně to ani nebylo tolik nudné, jenom jsem u toho měla pocit, že se to celé opakuje. Autorka asi na Nástrojích hodně lpí a nechce se od nich odpoutat. Stejně jako opakovaný vtip není vtipem, tohle taky není uplně košér...

Knihu asi ocení ti, kteří jsou do Nástrojů hodně nadšení a ocení jakoukoli příhodu z toho prostředí, případně skalní fanoušci autorky.

Holky někdy koušou Holky někdy koušou Chloe Neill

Vlastně tady je stejný scénář jako leckde jinde: normální holka napadená upírem, přeměněná v upírku, najde zalíbení v upírovi (který nepatří mezi ledajaké obyčejné upíry, ale je to přímo pan mistr - nebudeme přece troškařit). Samozřejmě jí bude život, vlastně teď už neživot, házet klacky pod nohy. Ale jistěže hlavní hrdinka všechno zvládne s humorem, i když neustále lítá z průšvihu do průšvihu díky své neomalenosti.

Autorka na to šla dost od lesa. Celou dobu se něco děje a bum, najednou je konec. Proč něco zbytečně okecávat, když to jde říct několika slovy a bez omáčky. Autorka ani hlavní hrdinka se s tím moc nebabraly, a to možná činí knihu odlišnou od těch ostatních.

Nic nového, ale přesto zajímavé.

19.02.2016 4 z 5

Prvorozený Prvorozený Filip Alexanderson

Vlastně mě ani tolik nezaujala anotace, jako spíš obálka.

Při čtení mi nějak nešlo udržet pozornost, neustále jsem bloumala nad divným prostředím a snažila se dopátrat hlavního tématu knihy. Ani po dočtení nevím, o čem to bylo. Snažil se mi autor vysvětlit jak funguje svět nadpřirozeného Stockholmu? Nebo mi chtěl přiblížit vztah Rebeccy a Jonase? Nebo to celé bylo o hledání otce? Nebo to byl krimi příběh a hledal se vrah?

Autor se snažil do malého prostoru nacpat velký příběh, možná proto jsem nedokázala soucítit s postavami. Chtěl tam mít všechno, nadpřirozený svět, velkou lásku, sex, zradu, vraždu, mučivé vzpomínky, korupci, velké rozuzlení, navnazení na další díl... nějak to celé smíchal a já z toho mám v hlavě mišmaš.

Nejzamavější z celé knihy byla v podstatě poslední kapitola. Zdálo se mi, jakoby si autor potřeboval sám vyjasnit o čem kniha vlastně byla a na poslední straně musel shrnout, co jsme se vlastně (ne)dozvěděli a vysvětlit nám o čem bude druhý díl.

Rozhodně nikoho neodrazuji od čtení, je to prvotina a musí se k tomu tak přistupovat, dám autorovi další šanci, jen doufám, že příště to zmákne líp.

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Což o to, kniha to není špatná, hezky se čte, neměla jsem ani problém se začíst. Můžu říct, že je docela napínavá, vrah není jasný hned na začátku, ale už/až od poloviny knihy a pro jistotu je na konci vše vysvětleno, aby náhodou nikdo nebyl na pochybách proč je vrah vrahem.

To co mě šokuje, je mediální kampaň knihy. Nepovažuju se za knižního fajnšmekra, za měsíc přečtu více braku než řekněme literárně hodnotných knih. Každopádně mám dojem, že jsem za uplynulý rok přečetla více titulů, které by si označení kniha roku zasloužily více, dokonce i z kategorie brak.

Nelituji, že jsem Dívku četla, jenom jsem od ní čekala o hodně víc. Obrovské boom. Možná i revoluci ve světě knih.

18.12.2015 3 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Vlastně ani nevím, co napsat, abych neopakovala předešlé komentáře.

Ke knize bych se nedostala nebýt několika pochvalných recenzí, velké propagaci a zvědavosti na tu "čtivost," o které se zmiňuje téměř každý, komu se kniha alespoň trochu líbila. Očekávala jsem naivní zápletku se spoustou klišé, kterou jsem nakonec dostala. A co? Já jsem spokojená.

Když jsem se blížila ke konci knihy, vůbec jsem nechápala, jak to chce autorka ukončit. Nějakou hádkou? Ale proč, když se hlavní protagonisté hádali nepřetržitě celou knihu? Kupodivu mi to ani nepřišlo otřepané a otravné, i když jsem četla desátou hádku se stejnými argumenty - to asi ta čtivost. Vůbec mě nenapadlo, že knihu autorka ukončí tak, jak to udělala - a to většinou odhadnu jak příběh dopadne. Nějak jsem přes ty hádky a Hardina uplně přehlédla k čemu to celé směřuje, vlastně mě ani nenapadlo o tom moc přemýšlet, prostě jsem se jen 500 stran vezla a pak koukala na Poděkování místo další kapitoly.

15.11.2015 4 z 5

Prokletý milenec Prokletý milenec J. R. Ward (p)

Vážně by mě zajímalo, jak dlouho mě bude Xcor ještě štvát... Vždycky když čtu knihy z této série, tak nemůžu v noci spát, protože je tam roztříštěno tolik příběhů, že mi to v noci dělá v hlavě bordel a chci vědět jak to dopadne (i když to tak nějak vím).

SPOILER
Celou dobu jsem autorce nevěřila, že ta smrt je doopravdická. Pořád jsem si říkala, že ji nějak oživí, zachrání, přivede zpět. A ono nic o_O fakt šok.

04.11.2015 4 z 5

Nezapomenutelná Nezapomenutelná J. R. Ward (p)

Očekávala jsem více. Chyběla tomu šťáva v podobě humoru, vážně bych ocenila ať už situační humor nebo vtipné dialogy, cokoli! Stačilo by pár vtipných vět a celá kniha by hned měla jiný nádech.

Teď ani nevím, čím je tato kniha pro mě zajímavá. Asi jen tím, že ji napsala J.R.Ward. Vždyť tohle téma už tu bylo snad tisíckrát! Tak v čem je tahle kniha jiná? Pro mě vůbec v ničem, a to mi vadí, protože J.R.Ward to umí i líp. Mnohem líp.

04.11.2015 3 z 5

Nespoutaní Nespoutaní Sophie Jordan

Když jsem se dozvěděla, že v druhém díle Sean vůbec nefiguruje, měla jsem chuť sérii radši nedočíst. Ze zvědavosti jsem se nakonec odhodlala s přesvědčením, že Cadena nenávidím a můj názor nemůže nic změnit. Ale nakonec mi Caden nevadil, dokonce jsem na Seana uplně zapomněla. Nevím jak toho autorka dosáhla, ale já jsem spokojená.

SPOILERY
Nicméně z politické situace vybruslila autorka až příliš snadno. Dokonce jsem hned tušila, kdo je zrádce hnutí. A konec byl až příliš růžový.

Pro mě je kniha spíš lepším průměrem v daném žánru. Obálka taky ujde, i když bych asi více ocenila podobu Davy s krátkými vlasy.

04.11.2015 3 z 5

Pomsta Pomsta Nancy Lindsay Jones Holder

Nedočetla jsem. Měla jsem pocit, že čtu už druhý díl. Celá ta pro mě zábavná část - jak se dali dohromady, kdo je čí otec a čím se provinil - je v podstatě shrnuta třemi větami hned na začátku. Asi se spíš podívám na seriál.

04.11.2015

Tartuffe Tartuffe Molière (p)

Skvělé dílo, dala bych 5 hvězd, ale ten konec byl zkrátka až moc naivní.

20.10.2015 4 z 5

Múza Múza Raine Miller

Přečetla jsem prvních 50 stran, 10 uprostřed a ze zvědavosti posledních 5 ... No... Autorka by se rozhodně měla držet současnosti. Ty její výpravy do minulosti končej totální katastrofou. Možná se to bude líbit spíše někomu, kdo ocení historické romance, já od toho asi čekala něco jiného.

Děj byl hodně předvídatelný, po těch 65 stranách z 470 vím, co se stalo a o čem to bylo.

20.10.2015

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

V porovnání s dalšími knihami autorky je tato nejslabší. Nicméně se pár vtipných dialogů našlo a oceňuji názvy kapitol podle receptů. Každopádně by bylo zřejmě lepší, kdyby byla kniha více rozepsaná, takhle to bylo jen frk frk a konec.

20.10.2015 3 z 5

Učiněná katastrofa Učiněná katastrofa Jamie McGuire

Naprosto zbytečná kniha s krásnou obálkou. Oproti prvnímu dílu jsem se nedozvěděla nic nového. Možná kdyby se oba díly spojily v jednu knihu a střídal se pohled Abby a Trava, tak bych neměla pocit, že čtu jednu a tu samou knihu dvakrát.

Epilog mi k tomu celému příběhu tak nějak neseděl... jakoby se autorka ze dne na den rozhodla, že přejde na jiný žánr a nechtělo se jí vymýšlet nové postavy, tak si prostě vypůjčila ty z téhle série.

09.10.2015 2 z 5

Jednou ano, dvakrát ne Jednou ano, dvakrát ne Cylin Busby

Jistě velmi smutný příběh a situace, kterou by asi nikdo z nás nechtěl prožít na vlastní kůži.

Nicméně mě tato kniha zanechala emočně naprosto chladnou. Přečetla jsem ji do konce, abych věděla jak dopadne, žíly mi to netrhalo, slzu jsem neuronila, ba ani dlouhé zamyšlení nad životem se nekonalo. A to občas brečím i u větších chujovin.

Něco tomu prostě chybí, i když je příběh psán čtivě a nápad i pointa jsou vcelku vkusně zpracované. Možná knihu ocení spíše mladší čtenáři, kteří k tomuto žánru přistupují poprvé a nečetli nikdy nic podobného.

09.10.2015 3 z 5

Chybíš mi Chybíš mi Harlan Coben

Dějová linka s Katiným otcem mi chvílema připomínala seriál Odložené případy. I přesto, že jsem konec většiny dějových linií předem odhladla, jsem si knihu vychutnala. Autor mě několikrát i překvapil, ale bohužel nešokoval.

Rychle se čte a po pár kapitolách jsem se přistihla, že se mi kniha nechce odložit, dokud nepřečtu další kapitolu.

22.09.2015 4 z 5

Prokleté město Prokleté město Lisa McMann

Velmi milé překvapení. Četla jsem především kvůli zvědavosti, zda se autorka drží toho "divného" stylu vyprávění jako v sérii Lovkyně snů. Nedržela. Naštěstí. Jasně hororová linka byla přitažená za vlasy, ale jinak moc hezký příběh.

22.09.2015 4 z 5

Vražedná léčba Vražedná léčba James Dashner

Podle ohlasů na knihu jsem očekávala nějaký zásadní zvrat, který překope celý můj pohled na tuto sérii a na vše, co Thomas prožil. A nic. Už jsem asi z toho žánru přečetla příliš, a proto je zřejmě těžké mě vyšokovat. Posledních 20 stran mě bavilo nejvíce, ale zdá se mi, jakoby si autor nechal ještě prostor pro další příběhy z tohoto světa. Kniha se dobře čte, ale více ji asi ocení mladší čtenáři, pro mě je to lepší průměr.

16.08.2015 3 z 5