m.valova m.valova komentáře u knih

Vesmír je ženatý Vesmír je ženatý Karin Krausová

Četlo se mi poměrně dobře,docela rychle a nemusela jsem u toho nijak výrazně přemýšlet,což jsem vlastně od tématu vztah s ženatým mužem neočekávala.Nechápu tu naivitu děvčat a žen,které si myslí,že právě ony to všechno zvládnou jinak jak ty ostatní,že se kvůli nim rozvede a nebo si snad dokonce myslí,že právě ony budou tou poslední a nebudou v roli té podváděné...ano jsou i vyjímky,ale soudě podle okolního života spíše jen potvrzují pravidlo.Oddechovka,neurazí a ani nijak obzvlášť nenadchne,ale určitě si přečtu další knihy od autorky.

18.03.2022 3 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Víc než příběh který se v knize odehrával mě upoutal popis,krajiny přírody a vůbec celé Jelení Hory včetně,poněkud zvláštních obyvatel této vesničky.Zápletka byla zajímavá a rozuzlení poněkud nečekané,ale jako celek se mi to líbilo.. určitě bych se tam jednou ráda podívala připadalo mi to jako někde na konci světa v přírodě a klidu a to mě moc láká.

14.03.2022 4 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Super,čtivé,napínavé a uběhlo to jako nic.Akorát téma děsivé,nedokážu si představit jak se může z člověka stát takový psychopat a zrůda,ale v dnešní době se vlastně tomu už ani nelze divit...David Raker se právem řadí do oblíbených postav a přeju mu do dalších dílů trochu toho osobního štěstí a těším se na další setkání s touto postavou.

01.03.2022 5 z 5

Česká služka aneb Byla jsem au-pair po dvaceti letech Česká služka aneb Byla jsem au-pair po dvaceti letech Petra Braunová

Tento příběh se mi četl o trochu lépe jako ten první,kdy byla spisovatelka mladá a nevěděla do čeho jde.Teď jsem ji svým způsobem obdivovala,že se do tohoto kroku pustila a trošku jí tu odvahu i záviděla.No nutno podotknout,že ne každý dobrý úmysl,je po zásluze dobře odměněn..zkusila si svoje a ona sama asi nejlépe zhodnotila pro a proti...každopádně viděla,poznala a poprala se s tím,ale asi bych tuto práci dělat nechtěla ani jednu ani druhou.

23.02.2022 3 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Po dlouhé době jsem sehnala tento díl a i když si už přesně ty předešlé nepamatuji,zorientovala jsem se docela rychle.Téma sekt a takového nábožeství za hranou už je samo o sobě hrozné,a co všechno zlo kolem člověka dokázalo způsobit a kolik krutosti a nelidskosti v někom může být je naprosto hrozné.Četlo se mi to s nelehkým srdcem,protože bohužel spousta věcí na které kniha poukazuje tak skutečně asi funguje.Jinak definitivně tuto sérii řadím mezi oblíbené,a čekám jak se postavy nadále budou rozvíjet.

21.02.2022 5 z 5

Vražedný chlad Vražedný chlad Louise Penny

Druhý příběh ze zamrzlé,zasněžené vesničky a zase mi o kousek víc postavy přirostly k srdci...Četlo se mi dobře a tak nějak jsem celý ten propletenec vlastně od začátku věděla,ale to mi vůbec nevadí.Určitě jsem zvědavá se bude všechno dále vyvíjet.Kdyby se pokaždé nestala nějaká vražda,tak bych tam chtěla nějaký ten vánoční čas strávit,ale asi bych umrzla.Nicméně autor to kouzlo tak skvěle popisuje,že mi to připadá jako v pohádce.

13.02.2022 4 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Tento případ mě oslovil trochu méně než předešlý,ale možná je to tím,že čtu příliš rychle po sobě.Líbí se mi,že se k týmu vždycky připojí někdo další aspoň na chvilku a třeba zde ,"Fifi," zakotví po čase nadobro,kdo ví.Linka s Pennem se mi líbila a celkově všechny postavy v knize co jsou spojeny s vyšetřovacím týmem jsou skvěle napsány

03.02.2022 4 z 5

Historie včel Historie včel Maja Lunde

Nevěděla jsem co mám očekávat a musím konstatovat,že mě kniha zaujala.Nedokážu posoudit odbornost,ale každopádně se jen potvrzuje,že příroda je mocná a člověk je
proti ní malým pánem.Už několik let se píše,že ubývá hmyzu,včel,ptactva a živočichů a rostlin celkově,nedokážu si představit kdyby nastal takový kolaps jako je zde popsáno,ale nic není vyloučeno.Co se týče tří hlavních postav,v určitých ohledech se s nimi život nemazlil a každý si prochází vrcholy i pády,tak jako každý normální člověk,nejvíce mě samozřejmě vzal za srdce příběh Tao a v její době a Číně bych rozhodně žít nechtěla.

29.01.2022 4 z 5

Selfíčka Selfíčka Marek Vácha

Marek Vácha,kněz,etik,biolog a vzdělaný člověk,sympatický a to je jen malý výčet všeho.Znám ho spíše jako kněze z kostela a jako odborníka z rozhovorů na rádiích a nebo v televizi a teď můžu říct,že budu i čtenářem jeho knih.Kniha je náročná na čtení a přemýšlení,četla jsem ji dvakrát a ještě by se jistě našlo mnoho věcí na kterými by se dalo opakovaně zamýšlet.Určitě není pro široký okruh čtenářů,ale já vím,že je zde spousta dobrých úvah,zamyšlení a že jsou v životě situace,kdy víru a naději prostě potřebujete.

27.01.2022 5 z 5

Česká služka aneb Byla jsem au-pair Česká služka aneb Byla jsem au-pair Petra Braunová

Vyloženě oddechová četba u které se nemusí přemýšlet.Autorka knihy vyrazila těsně po revoluci do Francie a tam působila jako au pair,v té době asi jako jedna z prvních zažívala jiný svět a tyto poznatky ,zážitky a místy až neuvěřitelné náhody se rozhodla svěřit svým čtenářkám.Z knihy jsem si odnesla poznání,jiný kraj jiný mrav a to,že ne všechno tady u nás včetně výchovy je špatně.Velký obdiv za odvahu všem,kdo tuto práci v neznámu zkusil a uspěl.Jediné co bych snad mohla ve skrytu duše závidět,že poznala krásy Francie a později i Belgie.Určitě si přečtu i další pokračování po dvaceti letech.

18.01.2022 3 z 5

Ženská na odstřel Ženská na odstřel Martin Goffa

Sérii Marek Vráz jsem bohužel nesehnala od prvního dílu a tak je toto teprve moje druhá kniha,ale i tak doufám,že postupně přečtu všechny.Tento příběh jen bohužel poukazuje na to,že možné je úplně všechno a to i ze strany těch,kteří by měli stát na straně zákona.

16.01.2022 5 z 5

Dieta krajkového prádla Dieta krajkového prádla Petra Nachtmanová

Původně jsem začala číst do výzvy 2021,s hektickým koncem roku jsem nedočtenou odložila,ale nyní mi to nedalo a dočetla jse.Neurazí a ani zvlášť nenadchne,ale hlavním hrdinkám se nedá upřít nadšení ze zkoušení nových diet a celkově jejich pohodové kamarádství a zážitky by jim leckdo mohl i závidět.

14.01.2022 3 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Jako vždy,napínavé,mělo to spád a hlavně,zase jsme poznali Kim trošku blíže.Penn do týmu zapadl a Alison byla taky nakonec fajn.Vraha u této série většinou neodhadnu,vždy to vypadá že to je půlka podezřelých a pak cvak a je to.Doufám jen,že autorka má ještě spoustu nápadů,zatím drží laťku hodně vysoko a nerada bych se s partou loučila.

13.01.2022 5 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Za mě super,na jednoho chlapa náklad jako pro vola,ale pral se s tím jak uměl,na kolik se co může stát realitou a co už je přitažené za vlasy,ať posoudí každý sám,ale jako oddechové čtení fajn,tak nějak jsem mu prostě i s jeho chybami fandila i jsem ho vlastně obdivovala,konec mě dá se říct překvapil.

08.01.2022 5 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Jako vždy výborné čtení,smutek po Dawsonovi převládá ve všech jak v týmu,tak si myslím,že trhá srdce i čtenáři.Poměrně brzy jsem měla odhad i na vraha,ale byla to spíše náhoda.Nemám co bych vytkla a myslím si,že Penn bude skvěle zapadat do týmu a těším se na další díl.

26.11.2021 5 z 5

Majonéza k snídani Majonéza k snídani Markéta Lukášková

Velké nadšení,super,úžasná a čtivá.Dostala jsem daleko víc než jsem očekávala,postavy v knize se se svým životem docela praly,ale tak nějak se ctí..obdivuji urputnost a originalitu Emy a vlastně mi moc přirostla k srdci,na konci i slza ukápla,už jen proto,že se stále motáme v kruhu pandemie mi to tak nějak celé přišlo vlastně ze života.

20.11.2021 5 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Další oblíbená série,v tomto příběhu mi postavy přišly zvláštní a nemohu říct,že by některá obzvlášt byla sympatická,ale věřím tomu,že v takovém kruhu lidí jsou i takové vztahy,konkurence je velká a pro úspěch je nutno někdy zkusit a udělat vše.Vraha jsem tak nějak vytušila opravdu až na konci.Možná mě mrzí,že nedostala víc prostoru Agáta,ale je to jen takový můj dodatek.

16.11.2021 4 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

V podstatě geniálně propojeno,má to sílu,lidskost a určitě je to téma do dnešní nelehké doby s odlehčením a humorem.V hlavě mi bude rezonovat ještě dlouho a budu se nad jednotlivými postavami zamýšlet a nad určitými situacemi pousmívat.

07.11.2021 4 z 5

Nevíš dne, nevíš hodiny Nevíš dne, nevíš hodiny Dominik Dán

Vrátila jsem se díky tomuto příběhu na přelom tisíciletí a zavzpomínala,jak jsme s napětím očekávali co nám magické datum přinese...nicméně Richard Krauz musí pracovat bez ohledu na datum,další skvělá detektivní práce,v životě hold nic nenaplánujete dokonale ,někdy ani plán na odchod ze světa nemusí vyjít...vraha jsem tak nějak odhadla a co se týče druhé dějové linie,ani jsem nevěděla,že tento druh intolerance existuje,takže jsem zase o něco chytřejší a těším se na další detektivní práci tohoto oddělení.

14.10.2021 5 z 5

Dívka v zrcadle Dívka v zrcadle Katarína Gillerová

Jako vždy nezklamala,už vím co mám čekat,příběhy z každodenního života,láska,zklamání a v něčem třeba i trocha nadsázky,ale tato slovenská spisovatelka je u mě jistota oddechu, relaxu a pohody.

02.10.2021 4 z 5