m.valova m.valova komentáře u knih

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

První polovina se mi zdála taková rozvolněná,ale i tak jsem se úplně viděla v Beskydské přírodě ať už v zimě či létě.Většina obyvatel mi připadala zvláštní a vlastně mi nejvíc sympatická byla naše vyšetřovací dvojice.Oceňuji že příběh není brutální a plný krve a je to taková příjemná detektivka zasazená do krásné přírody a to se mi u této spisovatelky moc líbí,díky ní už jsem v duchu procestovala mnoho krásných míst.

09.09.2023 4 z 5

Zatmění Zatmění Jo Nesbø

Je zpět a opět nezklamal, doufám,že bude další pokračování..Mrzí mě,že s rozrůstajícím se počtem knih,nás spousta Harryho blízkých opustila,ale asi to bylo nezbytné pro další vývoj a etapu jeho života.Samotné Zatmění je založeno na velmi zajímavém tématu i když musím konstatovat,že některé pasáže jsou tak dobře popsány,že se mi občas dělalo zle.Vzhledem k tomu kolik uběhlo času a čím vším už jsem s touto postavou prošla,bych si asi nejraději celou sérii pročetla znovu, protože už jsem některé věci a postavy zapoměla.

26.08.2023 5 z 5

Ďábel a slečna Chantal Ďábel a slečna Chantal Paulo Coelho

Moje první kniha od tohoto autora,je to pojetí dobra a zla a určitě nutí k zamyšlení a asi je nadčasová a hodí se do každé doby.

18.08.2023 3 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Kniha se mi zdála zbytečně dlouhá,ale jinak Marco mi byl moc sypatický a život se s ním opravdu nijak nemazlil.Šílená představa,že takto to opravdu v sektách a klanech funguje.Carl a jeho tým opět super,zajímavé postavy a povahy,jsem na jejich další vývoj zvědavá.

09.08.2023 4 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Rozhodně se mi příběh z Norska líbil více jako předchozí díl,detektiv si sice moc nezalovil ani neodpočinul,ale pomohl případ zdárně vyřešit.

23.07.2023 4 z 5

Nakresli mi vítr Nakresli mi vítr Eva Urbaníková

Kniha napsaná podle smutné pravdy,Marcela udělala chyby, ale ty si musela splatit a možná ještě stále splácí.Nicméně měla opravdu smůlu na chlapy a hlavně tchyně.Obdivuju ji,že se dokázala s osudem poprat a ještě více její rodiče a děti...jejich sílu a podporu.Doufám,že se mají všichni dobře a také že Boží mlýny opravdu melou....

10.06.2023 5 z 5

Ovšem Ovšem Karel Kovy Kovář (p)

Knihy tohoto typu moc nečtu,ale Kovy mě zlákal a jsem ráda,že jsem se do čtení pustila.Považuji tohoto mladíka za velmi inteligentního a ráda sleduji i jeho videa,ač už nepatřím do cílové kategorie.

06.06.2023 3 z 5

Dopis ze záhrobí Dopis ze záhrobí Dominik Dán

Další skvělý díl,i když tentokrát byl docela dobře předvídatelný ,tak mu to na kvalitě neubralo.Skvělá parta detektivů a další posun jejich kariéře po revoluci.

19.05.2023 5 z 5

Slzy a smích Slzy a smích Táňa Keleová-Vasilková

Mám moc ráda knihy od této slovenské autorky, ráda si představuji prostředí do kterého jsou zasazeny a i když jsou si příběhy dost podobné vždy si je s chutí přečtu.Slzy a smích je název,který opravdu hlavní hrdinky vystihuje,příběh ze života,někdy smutného,někdy veselého,ale i tom,že vše máme tak trochu i ve vlastních rukou a spolu s dobrými lidmi,lze nalézt štěstí a radost.Možná trochu pohádkový konec,ale i tak vykouzlí úsměv na tváři.

12.05.2023 5 z 5

Manželky po letech Manželky po letech Táňa Keleová-Vasilková

Je to příběh z každodenního života,chvíle pesimismu,střídají chvíle optimismu a hlavní hrdinky se s tím snaží tak nějak porvat.Určitě obdivuji to,že kamarádství jim vydrželo celé ty roky a jsou si oporou,z druhé strany nedokážu pochopit,že si Iva v padesáti letech teprve hledá práci,Diana vlastně nepracovala nikdy....oběť rodině a dětem nevím jestli vlastně ve finále je doceněna.Ale každopádně určitě se ve spoustě situací najdeme a známe je ze života,chvílemi smutnějšího a chvílemi veselejšího.

29.04.2023 4 z 5

Manželky Manželky Táňa Keleová-Vasilková

Knihu už jsem v minulosti četla nicméně jsem si ji opravdu moc nepamatovala,opakování matka moudrosti a teď se vrhnu na manželky po letech a uvidím co hlavním hrdinkám osud nakonec nadělil.

26.04.2023 4 z 5

Manželka mi nevadí Manželka mi nevadí Evita Twardzik Urbaníková (p)

Kniha se mi líbila,budiž poučením pro všechny kdo uvažují o spálení mostů a myslí si,že štěstí najdou jinde... bohužel je to realita dnešního života.Hrozně bych chtěla happy end,ale konec zůstal otevřený ,hlavní hrdinka nadělala kopance,ale myslím si,že by si trochu štěstí zasloužila,tak snad ho najde..

21.04.2023 4 z 5

Básník Básník Dominik Dán

Opět výborné čtení,trojice vyšetřovatelů si opravdu sedla,a tentokrát šlo o víc jak o běžný případ,určitou souvislost jsem dokázala odhalit,ale toť vše,rozuzlení opravdu nastalo až v posledních stránkách. Budu se těšit na další případy této detektivní party i když vím že do budoucna je čekají různé patálie.

11.04.2023 5 z 5

Šestá cesta Šestá cesta Marek Vácha

Každou Orkovu knihu musím číst dvakrát a stále mám pocit,že je to málo,dalo by se o ní přemýšlet stále dokola,pro nás věřící je to o propojení s Bohem,ale i nevěřící,by zde našel spousty informací se kterými se v běžné literatuře třeba nesetká.Neuvěřitelně vzdělaný člověk,skvělý rétor a úžasný kněz

08.04.2023 5 z 5

Oživlý kámen Oživlý kámen Louise Penny

Taková hezká detektivka,jediné co mi tak trošku chybělo byla má oblíbená vesnička a její obyvatelé,ale vím,že se s nimi opět setkám a zase to bude fajn.Rodinka v tomto díle byla opravdu velmi zvláštní a vlastně se mi opět potvrdilo,že lidé spolu mají komunikovat ať už se jedná o věci příjemné či nepříjemné, jinak se problémy jen kupí a cesta je trnitá.

31.03.2023 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Srdcovka Erika opět nezklamala...ano konec byl rychlejší na to jak se případ poměrně dlouho vlekl,ale jsem spokojená a budu se těšit na další setkání.

18.03.2023 5 z 5

Tsunami Tsunami Karin Krajčo Babinská

Svým způsobem zajímavý příběh,čtivý a snad by mohl být i reálný.Spoustu věcí jsem si tak nějak intuitivně i myslela,něco na konci mě možná trochu překvapilo a zároveñ mě ten konec v něčem co nedokážu pojmenovat asi trošku zklamal.Předešlá kniha od Karin se mi líbila více,tak nějak vždy po dočtení jejích knih si říkám kolik lidí je vlastně v životě opravdu šťastných...

09.03.2023 4 z 5

Stejná jako ona Stejná jako ona Nora Roberts

Taková pohádka, příjemné čtení,romantika a trochu detektivní zápletky... určitě by kniha šla zkrátit,ale postavy byly sympatické a milé, celkově to bylo fajn počtení.

02.03.2023 4 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Tenhle příběh se mi líbil,odpočinula jsem si u toho,pokochala jsem se představami o Irsku a velmi rychle mi to vše plynulo.

08.02.2023 4 z 5

Uzel Uzel Dominik Dán

Pár Dánovek už jsem přečetla,ale rozhodla jsem se,že se pokusím číst nějak post od začátku.No nic moc hezkého se k praktikám STB a ke vstupu Krauze na kriminálku napsat nedá,doba byla opravdu hnusná a složitá.Richardův závěrečný kousek byl ovšem velmi zdařilý a já se těším jak to celé bude pokračovat a co vše s těmito pány zažiji..

12.01.2023 4 z 5