Česká služka aneb Byla jsem au-pair po dvaceti letech

Česká služka aneb Byla jsem au-pair po dvaceti letech https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/101252/ceska-sluzka-aneb-byla-jsem-au-pair-po-dvaceti-letech-101252.jpg 3 50 13

Hlavní hrdinka, kterou už známe z předchozí knihy Česká služka aneb Byla jsem au-pair, zestárla o dvacet let. Je léto, její tři děti dorostly do věku, kdy nechtějí trávit prázdniny s maminkou, a naplánují si vlastní program. Ačkoli si vždy myslela, že ji bude těšit samota,teď je jí smutno. Krize středního věku udeřila. Jak je možné, že jí náhle chybí malé děti, jejich brekot a vztekání? Situaci se rozhodne řešit svérázným způsobem. Rozhodne se opět vyrazit za hranice...... celý text

m.valova
23.02.2022 3 z 5

Tento příběh se mi četl o trochu lépe jako ten první,kdy byla spisovatelka mladá a nevěděla do čeho jde.Teď jsem ji svým způsobem obdivovala,že se do tohoto kroku pustila a trošku jí tu odvahu i záviděla.No nutno podotknout,že ne každý dobrý úmysl,je po zásluze dobře odměněn..zkusila si svoje a ona sama asi nejlépe zhodnotila pro a proti...každopádně viděla,poznala a poprala se s tím,ale asi bych tuto práci dělat nechtěla ani jednu ani druhou.

Monika1717
12.07.2020 4 z 5

Když odjela poprvé, myslela jsem si, že je moc mladá, když odjela po 20 letech, myslela jsem si, že na to, aby dělala někde služku už byla dost stará. Ale byla to její volba a jak vidno zážitky zúročila ve dvou knihách.

Jirinamac
19.02.2020 4 z 5

Knížka je psaná zábavnou formou, ale když se člověk zamyslí nad prací takové au-pair u bohatých paniček, tak je to nevděčná práce. V knížce mohlo být zakončení příjezdem domů.

i.stefany
23.04.2018 3 z 5

Nenáročná, odpočinková a jednoduchým stylem napsaná kniha, u které nemusíte přemýšlet. Někdy je i takových knih potřeba.

Eliška12
21.03.2018 3 z 5

Kniha se mi moc líbila , asi si přečtu i první díl . Tato spisovatelka má taky super knihy pro děti ( já mám nejradši Ztraceni v čase ) .

Lenka4
08.01.2018 4 z 5

Ačkoliv je knížka psána lehkým stylem a má vtipné momenty, působí nakonec smutně. Po jejím přečtení obdivuji všechny dívky a ženy, které se vydávají do ciziny hlídat děti, či dělat pomocnice v domácnosti. Dostat se do postavení služebnictva musí být pro člověka vyrůstajícího v rovnostářské společnosti šok. Ovšem zážitky jsou to nezapomenutelné. Díky za ně!

Ovecka_Saki
19.05.2016 2 z 5

Kniha je taková nemastná, neslaná. Ale stačí to jako oddechovka, nad kterou se člověk nemusí zamýšlet.

Briv
04.02.2016 3 z 5

Po jedničce přečtena i dvojka a mě osobně tato kniha moc nedala. Nepřipadala mi ani vtipná o což se spisovatelka trochu snažila, ale pro mě to vyšlo naprázdno. Nenadchla, neurazila, trochu nudila...

Knihomura
06.04.2015 5 z 5

Tahle je lepší než první. A moc toho vymyšleného není. Opravdu se stalo - jak jsem zjišťovala u Petry Braunové.

AndreaP.
14.03.2015 4 z 5

Tak já musím říct, že naopak tento druhý díl se mi líbil o trošku více než ten první. Je to taková nenáročná oddechovka, jednohubka, kterou člověk zvládne přečíst během chvilky.

kamibe
18.01.2014 2 z 5

Jednička se mi líbila daleko víc. A stejně mám nejradši její knihy pro děti.

Niki
13.06.2013 5 z 5

Kniha se četla velmi snadno, což mi vyhovovalo.

simonabr
21.07.2012 3 z 5

No teda nic moc, čekala jsem víc, příhody nebyly nijak zvlášť zajímavé, ani zábavné. Působilo to na mě jako psané z nouze, podle toho to taky dopadlo:-(