Luxiee Axony Luxiee Axony komentáře u knih

Přesně na takovou knihu jsem čekala! Občas jsem si vzpomněla, jak se asi má ta Christiana F. z knihy My děti ze stanice ZOO: Snažila jsem se hledat různé články či fotografie, ale média toho napovídají.. - ostatně, jak je psáno i v knize.
Jsem moc ráda, že se povedlo tuto knihu vydat. Doporučuji všem, které zaujal příběh Christiany F. ze stanice ZOO.

07.06.2014 5 z 5

Colette z Antverp Colette z Antverp Arnošt Lustig

Další úžasná Lustigova kniha, díky které nahlédneme do myšlenek ženy v nejhorším koncentračním táboře. Konečně jsem se po letech naučila vnímat Lustigovy texty, které ve mně vždy zanechají něco zvláštního.

03.04.2014 5 z 5

Dialogy o kráse Dialogy o kráse Platón

Musím se přiznat, že některé pasáže mi přišly hodně složité na pochopení - potřebovala jsem si to například i kreslit.. :) O abstraktních věcech není příliš jednoduché mluvit ani o nich číst. Ovšem i přesto bylo zajímavé nahlédnout do takových hlubokých myšlenek :))

24.02.2014 4 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Jsem absolutní anti-scifista. Musela jsem se přemáhat vzít knihu do ruky. Ale věděla jsem, že nám tam jistě pan Čapek zanechá nějaké poselství. Občas co se týká těch vědeckých popisů, tak jsem se musela hodně přemáhat, ale celková pointa a význam příběhu je opravdu hodně zajímavý a hodí se i na naši dobu. A doporučovala bych přečíst hlavně kvůli celkové myšlence díla :)
Musím také ocenit promyšlenost příběhu a celkové detaily, které se v knize o mlocích objevují.

27.12.2013 4 z 5

Loupežník / R.U.R. /  Bílá nemoc Loupežník / R.U.R. / Bílá nemoc Karel Čapek

Nádherné hry, které vypovídají i o dnešní době. Jakoby byly na naši dobu psané...

30.03.2013

Hamlet, králevic dánský Hamlet, králevic dánský William Shakespeare

Velmi zajímavá tragédie s filozofickými úvahami a pojednáním o lidském chování.

17.09.2014 5 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Úžasné realistické drama.. Musím říci, že mne navedlo k tomu, abych se vrhla i na další :) Miluji českou tvorbu, obzvláště, pokud se řadí do realismu :)

22.04.2014 5 z 5

Cantervillské strašidlo / Obraz Doriana Graye Cantervillské strašidlo / Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Cantervillské strašidlo mne tedy moc nezaujalo, ale Obraz Doriana Graye si budu pamatovat snad do smrti. Jedno z děl, které mne opravdu velmi zasáhlo :)) - Moc jsem se na to těšila po všech recenzích, které jsem měla tu čest přečíst.. A opravdu.. Je to dokonalé realistické dílo! :)

13.04.2014 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Nádherná povídka. Chvílemi se mi u ní chtělo až plakat. Neočekávala jsem toho od ní tolik, co jsem dostala. Doporučuji si přečíst. Povídka vás zavede do prostředí válečné Paříže a do niter dvou zamilovaných jedinců, kteří se navzdory války bezmezně milují.

11.12.2013 5 z 5

Pan Kaplan má stále třídu rád Pan Kaplan má stále třídu rád Leo Rosten

Úžasná kniha. Moc doporučuji všem, kteří se chtějí pobavit :) S kamarádem jsme se u čtení tolik smáli, že jsme mysleli, že to slyší i u sousedů :D.
Moc obdivuji práci pana Přidala. Myslím, že to muselo dát opravdu dosti práce něco takového přetvořit i do jazyka českého.
Maličko mne překvapil konec, čekala jsem, že bude více rozvětvený. Ale nevadí, i tak mohu knihu jedině doporučit! :)

05.12.2013 5 z 5

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Kniha byla pro mne celkem složitá. Když jsem zjistila, že se jedná o historický román, kde hlavním tématem je církev, myslela jsem, že mne nebude bavit. Po tom ale, co jsem tuto knihu náhodně objevila v knihovně a začetla jsem se, nemohla jsem se nabažit. Kriminální případ mne tak zaujal, že církevní historické události, kterým jsem nerozuměla jsem i přesto překousla. Hodlám si knihu ještě někdy znovu přečíst, abych dokonale rozuměla všem souvislostem. Dobrou pomůckou při čtení knihy mi byl i film Jméno růže od Jean-Jacques Annaud. Hodnotím tuto knihu jako skvělou práci. Díky ní jsem se skvěle dostala do církevních záležitostí 14. století.

22.08.2013 5 z 5

Temná půle Temná půle Stephen King

Výborná kniha. Skvělý námět. U konce knihy mi šel mráz po zádech chvílemi. Palec nahoru!

24.07.2013 5 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Povídka mne naprosto dojala. Úžasný námět, když přihlédneme ještě k datu napsání.

09.07.2013 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Kniha je opravdu velice jednoduchá na čtení. Je také velmi krátká. Přestože nejsem fanouškem prostředí, o kterém kniha vypráví, příběh se mi velice líbil. Doporučuji.

05.03.2013 4 z 5

Povídky z jedné kapsy Povídky z jedné kapsy Karel Čapek

Kniha je velmi jednoduchá na čtení. Povídky jsou krátké a zajímavé.

26.02.2013 4 z 5

Přestože mne Egypt v dějepise vůbec nebavil a nezajímal, knihu jsem přečetla. Zdá se až nemožné, jak jsem se do ní "zažrala".

09.02.2013 4 z 5

Je pravda, že když jsem kupovala tuto knihu, očekávala jsem trochu jiný příběh. Ovšem po přečtení knihy jsem byla spokojená. Těším se na další knihy od pana Raggse :)

29.01.2013

Do vnitrozemí Do vnitrozemí Vladimíra Valová

Jsou to příběhy každého z nás. Jděte po městě a uvidíte je tam. Všechny. Zahleďte se jim do obličejů a všechno bude jasné. Celý svůj život hledají svoje vnitrozemí, svoje nitro, sebe. Ale stále ho nenachází.
Protože lidi jsou jako mraky, pořád se tak nějak ztrácej a nacházej (Rudiš, Grandhotel).

29.11.2017 5 z 5

Staroslověnština v kontextu slovanských jazyků Staroslověnština v kontextu slovanských jazyků Radoslav Večerka

Takový souhrn Večerkovy Staroslověnské epochy českého písemnictví a Staroslověnštiny. Je tam krásně a stručně vysvětlen historický kontext + gramatika staroslověnštiny. Doporučuji všem, kteří se staroslověnštinou nebo obdobím staroslověnského písemnictví zabývají.

02.05.2015 5 z 5

Paní Bovaryová Paní Bovaryová Gustave Flaubert

Tedy. Ta mne štvala od začátku do konce. Smutný příběh dokonale odpovídající tehdejší době.

24.02.2015