lukyli154 lukyli154 komentáře u knih

Navěky Navěky J. M. Darhower

Pro mě to byl boj :-/ Nemohla jsem se pořádně začíst a vcítit do příběhu. Téma mafie a otroctví pro mě bylo nové,ale stejně mě kniha nijak neuchvátila. Závěr byl zajímavý a pro hlavní postavy dost dramatický. Možná radši ani nechci vědět, co postavy čeká v pokračování.

18.08.2017 3 z 5

Láska v prachu hvězd Láska v prachu hvězd Krystal Sutherland

Při čtení jsem si vzpomněla na Eleanor a Parka a to více než na Všechny malé zázraky. Líbilo se mi to téma vykoupení. Henryho mi bylo docela líto. Zajímalo by mě, jestli by s Grace byli schopni normálního vztahu, kdyby se potkali třeba až o rok dýl. Ale třeba tento "vztah" Grace potřebovala, aby jí to nakoplo k životu. Takže díky, Hendy Paigi :-)

27.07.2017 4 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Těšila jsem se, ale nudný rozjezd knihy mě zklamal. Až závěrem nabral příběh moc rychlých obrátek. To mě čtení fakt chytlo a ejhle konec knihy. A vskutku nás čekal překvapivý závěr, kdy princezna Eadlyn během 7 minut musela učinit několik zásadních rozhodnutí.

16.06.2017 4 z 5

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Knížka se četla dobře. Bridget je prostě hrozný pošuk :-) Ale musím se přiznat, že film se mi líbil více.

26.05.2017 4 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Knížka se suprově četla a je fajn vidět selekci i z druhé strany, s hrdinkou odlišnou od té první. Trochu mě zaskočilo, že nás čeká zřejmě další dvojdílné pokračování. Ale nakonec si říkám proč ne. Série Selekce mě baví a ráda se v prostředí Illey zdržím.

12.02.2017 5 z 5

Cena nevinnosti Cena nevinnosti Rebecca James

I pro mě byla kniha zklamáním. Autorka bohužel nevyužila potenciál příběhu. Celé mi to přišlo jakoby ploché. Místa,která měla člověka děsit,se přešla skoro halabala. Co se týče Benjamina,to jsem obrečela :'( Taky mi vadilo,že věci typu pavouci,nápisy,postava v pokoji nebyly vysvětleny. A Lila? Kdo je tady nakonec blázen,h?

08.02.2017 3 z 5

Vražedná léčba Vražedná léčba James Dashner

Ani nevím, jaký konec jsem vlastně čekala...ale jo, proč ne.

15.01.2017 5 z 5

Nejkrásnější - Příběh Levany Nejkrásnější - Příběh Levany Marissa Meyer

Opět parádní počtení. Chvíli jsem si myslela, že byla Levana hodné děvče, kterému bylo ublíženo. Ale kdyby byla v jádru dobrá, neudělala by tolik příšerných věcí. Mrcha!

05.01.2017 5 z 5

Byla jsem tu Byla jsem tu Gayle Forman

Přesně nevím, co o knize napsat. Ze začátku mi hlavní hrdinka nebyla vůbec sympatická a její chování mi nebylo po chuti, ale teprve další a další stránky příběhu mi pomohly pochopit, co cítila, jak si musela připadat. Podstoupila hodně věcí, aby se dobrala pravdy a jakého si smíření. Dál to pitvat nebudu. Kniha stojí za přečtení.

03.01.2017 5 z 5

Nedej se Nedej se Rainbow Rowell

Rozjezd dost pomalý, ale pak to stálo za to. O lásce mezi muži jsem četla prvně, bylo to pro mě zvláštní. Doufám, že se jednou Simon srovná s tím vším a dozví se o svých rodičích.

31.12.2016 4 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Kniha mě bavila,vždy jsem se těšila na tu chvilku az budu moct číst. Na autorce oceňuji,jak umí perfektně vykreslit postavy a jak už bylo řečeno, nejsou černo bílé. Trošku mě mrzí lehce uspechaný konec. A jelikož jsem se nedozvěděla,jak Cath dopsala "Nedej se,Simone je úplně jasne na jakou knihu se vrhnu teď :-)

20.12.2016 5 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Bylo to zvláštní, ale tak nějak hezky zvláštní. Eleanor jsem často nemohla pochopit, ani jsem neporozuměla jejímu rozhodnutí ohledně Parka. A poslední věta v knížce??? To jako vážně! Chci vysvětlení.

13.12.2016 4 z 5

Navždy s tebou Navždy s tebou J. Lynn (p)

Celá série mě neskutečně bavila. Super čtivo pro moje nervy. Nejvíce mě oslovily první tři díly. U Vzdej se mi mě mrzelo,že byl ten jejich vztah takovy "odbytý" a oproti Zůstaň se mnou i málo akční. Navždy s tebou mi pak přišlo uplně mimo. Jsem moc ráda,že jsem se pořád mohla potkávat s oblíbenými postavami a sledovat jejich další osud.

04.12.2016 5 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

První jsem viděla film. Dost mě překvapilo,že se filmový tvůrci knižní předlohy téměř nedrželi. Děj knihy je podle mě mnohem zajímavější a záživnější. Akorát postava Thomase mi byla ve filmu sympatičtější. Sotva jsem dočetla, hned jsem se pustila do druhého dílu.

14.07.2016 5 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Co k tomu říct...život je boj a záleží jenom na nás, jak se s ním popereme.

26.05.2016 5 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Nevím, jak mám knihu ohodnotit, asi jsem na to už stará, ale vadilo mi neustálé střídání hádek a usmiřování, přišlo mi, že se se to opakovalo až moc často. Sexu tam bylo taky přehršel a podobně jako jiným mi to připomínalo Padesát odstínů šedi. Kladně hodnotím, že se knížka četla dobře, a že až do samého závěru jsem netušila, jaké má Hardin tajemství ;-) Konec mě navnadil na čtení pokračování, ale mám obavy, že to bude stejný jako u již zmiňovaných Padesát odstínů šedi...

18.10.2015

Překroč svůj stín Překroč svůj stín Katie McGarry

Knížka se mi četla báječně, bavila mě a nutila číst další a další kapitolu. Střídání pohledu Echo a Noaha bylo super a obě postavy jsem si oblíbila. Doporučuji k přečtení ;-)

08.09.2015 5 z 5

Tajemství Lynburnů Tajemství Lynburnů Sarah Rees Brennan

Nevím co si o tom mám myslet...Hlavní hrdiny jsem si neoblíbila, jejich vztah nepochopila, často ani jejich chování...Je pravda, že dlouho jsem byla napjatá, co se z Lynburnů vyklube, ale tak nějak jsem čekala něco děsivějšího. Nápad měla autorka docela dobrý, ale nedokázala z něj dobře vytěžit. Nejlepší byl Kamiin táta a jeho vtipné glosy :-)

22.08.2015 4 z 5

Zavržený Zavržený Becca Fitzpatrick

Co k tomu říct, bylo to zvláštně napsané nebo jsem četla špatný překlad. Chvilkami mi přišlo, že chybí pár řádek nebo dokonce stránek. Příběh se rozkrýval dlouho a nějak na mě to napětí moc nepůsobilo. Ze začátku mi ani ústřední dvojice nepřišla sympatická a co se týče Vee, tak to je kapitola sama o sobě, tu jsem nemusela celou dobu. Pokračování si přečtu. jsem zvědavá co bude ústřední zápletkou dalšího dílu.

27.07.2015 4 z 5

Dokonalý pár Dokonalý pár Ally Condie

Přiznávám, že mě to nebavilo tolik, jak bych chtěla. Ale přesto se nebráním přečíst si pokračování. Docela mě zajímá zjistit víc o společnosti, která vládne světu naší hrdinky.

24.07.2015 4 z 5