lukyli154 lukyli154 komentáře u knih

Na hraně věčnosti Na hraně věčnosti Jessica Ann Redmerski

Jako většině i mně, se první díl líbil víc. V tomhle díle vás jejich cesta už tolik nenadchne a nebaví jako v předchozím románě. První polovina knížky byla opravdu plná bolesti a strachu, ze které jim mělo pomoct a taky mohlo jejich cestování. Těší mě, že to dopadlo, tak jak si přáli.

16.07.2015 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Knížka mě moc bavila a četla se parádně. Líbilo se mi, že děj nebyl vůbec předvídatelný. Těším se až si přečtu pokračování.

27.06.2015 5 z 5

Jen jeden rok Jen jeden rok Gayle Forman

První díl mě bavil více, ale přesto hodnotím knihu jako zajímavou nejen dějem, ale i prostředími, ve kterých se příběh odehrává. Závěr potěšil ;-)

04.06.2015 4 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Celá série mě neskutečně bavila. Bylo to vtipné, zajímavé i romantické a parádně se to četlo. :-)

15.05.2015 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Úžasná dojemná kniha, která mě vtáhla do děje. Po dlouhé době se mi stalo, že jsem se těšila na další kapitolu, jak malá holka. Věděla jsem, jak to pravděpodobně dopadne, ale stejně jsem se slzám neubránila.

03.05.2015 5 z 5

Město nebeského ohně Město nebeského ohně Cassandra Clare (p)

Byla to parádní jízda...trochu mě mrzí, že se s postavami musím rozloučit, ale jsem ráda, že vše dopadlo jak má ;-)

14.02.2015 5 z 5

Dny krve a hvězdného třpytu Dny krve a hvězdného třpytu Laini Taylor

Jsem z toho dílu trochu na rozpacích. Bohužel jsem se nedokázala pořádně začíst až na konci. Ten je z celé knihy nejlepší a nejakčnější. Je zajímavé jak se v Karou perou obě já, ale jaksi mi trochu vadil její přístup ke všemu. Pokud čekáte na romantiku, tak protu tady není vůbec prostor, je to opravdu samá krev. Jak už bylo řečeno, konec mě nalákal na přečtení dalšího dílu, na který, jak doufám, nebudeme čekat zase 2 roky.

29.12.2014 3 z 5

Na hraně zapomnění Na hraně zapomnění Jessica Ann Redmerski

Knížka se mi moc líbila. Taky by se mi líbilo zažít takovéhle cestování. Ti dva se prostě hledali až se našli, navzájem si pomáhali a láska si je našla. Nejsem puritán, ale ty popisy sexuálních scén tam nemusely být, trochu to narušovalo tu romantiku, A závěr. Čekala jsem, že se ještě něco musí pokazit. Bože, díky za epilog. PS: Přiznám se bez mučení, slza ukápla.

22.11.2014 5 z 5

Růže podzimu Růže podzimu Abigail Gibbs

První díl se mi líbil více. U toho to dílu jsem měla problém se pořádně začíst, možná proto jsem se občas strácela v některých postávách, kdo je kdo a kde se tam, sakra, vzal. Taky mi přislo, že vztah hlavních protagonistů stojí hodně v pozadí a mluví se ponejvíc o politice. Z konce knihy mám obzvláště rozporuplné pocity. Byla jsem ráda, že tam byla Vilolet a Kaspar, ale bylo mi líto, jak to s nima teď vypadá...Je dost pravděpodobné, že další díl zas bude vyprávět "nová" hrdinka. Má to svůj smysl, ale já mám radši, když celou ságu vypráví jedna hlavní postava.

16.11.2014 4 z 5

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Dostalo mě to stejně jako z pohledu Sky. Silně emocionální kniha, která vás pohltí.

14.07.2014 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Až mě samotnou překvapilo, jak jsem se nemohla odtrhnout a hltala další a další kapitolu. Knihu s tímto tématem jsem ještě nečetla a musím říct, že to bylo vskutku zajímavé. Líbilo se mi, že zápletka není vůbec jasná a přijdete na ní až někdy ve třičvrtě knížky. Ústřední dvojice byla super, hlavně teda Holder, co si budem... :-)

18.05.2014 5 z 5

Soužení Soužení Maggie Stiefvater

Oba názvy knih, tedy Nářek a Soužení, přesně odpovídají náladě knih. Druhý díl mi připadal takový smutný a plný soužení hlavních protagonistů. Nevěděla jsem koho mi má být víc líto.:-( Dopadlo to vlastně dobře, ale jen tak napůl. Konec byl opět otevřený. Doufám, že ještě bude nějaké pokračování...

12.04.2014 4 z 5

Nářek Nářek Maggie Stiefvater

Téma bylo zajímavé, jen škoda, že místy jsou situace málo vysvětlené. Životní příbeh Luka bral za srdce a dost mě mrzí ten konec. Je dobře, že je volný, ale došlo mi, že jejich vztah vlastně už asi nepůjde realizovat :-( Škoda.

06.04.2014 4 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Nemohla jsem se odtrhnout. Výborně se to četlo a příběh byl dobře poskládaný. Ich forma mi vyhovuje. Někomu to možná připomíná Hunger Games, ale to by se dalo říct o více knihách. Nemůžu se dočkat, až se začtu do pokračování.

25.03.2014 5 z 5

Osvobození Osvobození Lisa Jane Smith

Nějak jsem se nemohla začíst :-( Ale musím uznat, že mě zajímá pokračování ;-)

20.03.2014 3 z 5

Čas mezi námi Čas mezi námi Tamara Ireland Stone

Téma cestování v čase je zajmavé, ale zároveň ošemetné. Musí se to napsat tak, aby to dávalo smysl. A tady vlastně osud člověka změní jedno jediné rozhodnutí. Jsem zvědavá, jak bude série pokračovat. Zda uvíme opět Annu a Bennetta nebo bude hrdinou zase jiný cestovatel časem.

09.03.2014 4 z 5

Mé sladké šestnácté století Mé sladké šestnácté století Rachel Harris

Místy předvídatelné, ale rozhodně čtivé. Docela mě zajímá pokračování. I vysvětlení toho, že Lucas je celý Lorenco a kde se tam vzala Alessandra, ovšem pokud je to ona, nebo náhodná podoba.

05.03.2014 4 z 5

Město padlých andělů Město padlých andělů Cassandra Clare (p)

Dalo by se říct, že 4. dílem začíná něco jako druhá trilogie v rámci ságy Nástroje smrti. Díl mi připadal opoznání temnější než ty předchozí. Simon dostal víc prostoru, to rozhodně, ale s ohledem na to, že je nyní světlomilec, se z něj stala docela důležitá osoba. Přístup Jace najednu stranu chápu, ale na druhou mi to místy přišlo přehnané,ale jasný, on se hledá. S ohledem na konec knihy, jsem strašně zvědavá na další díl. To teprve bude masakr.

19.02.2014 5 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

Čím dál lepší a lepší :-) ♥ Jace♥

13.02.2014 5 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

Mnohem akčnejší díl než ten předešlý. Už se těším až se začtu do pokračování :-)

09.02.2014 5 z 5