lucy.sankova lucy.sankova komentáře u knih

Osm Osm Radka Třeštíková

Já sem teda z knihy nadšená :) Zaujaly mě osobnosti všech postav, včetně zápletky.. Za mě má jednoznačně pět hvězdiček z pěti. ;)

22.04.2019 5 z 5

Ve tvých očích Ve tvých očích Nicholas Sparks

Po několika přečtených knihách od Sparkse mi tato maličko připomínala detektivku. Nicméně i tak byla skvělá ;)

19.11.2018 4 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Takové to oddychové čtení. Sem tam jsem se pousmála nad životem autorky, a nad tím, jak nevyzpytatelný život může být :)

28.02.2017 3 z 5

Nejdelší jízda Nejdelší jízda Nicholas Sparks

Jeho knihy mě snad nikdy nepřestanou bavit. I když nejprve mě 428 stránek odradilo, ale později jsem byla ZASE velmi překvapená... Sparks je prostě nejlepší spisovatel a jeho knihy, úvahy, propracované myšlenky jsou prostě dokonalé. Neustále mě překvapuje. :)

29.10.2014 5 z 5

Nana Nana Émile Zola

Snažila jsem se knihu přečíst už jednou. Neúspěšně. Nyní jsem ji rozečetla podruhé. A nějak ji opět nemůžu dočíst. Pořád nenacházím smysl celé knihy. Velkým zklamáním je pro mě tohle "uznávané" dílo Emila Zoly.

14.07.2014 1 z 5

Deset žen Deset žen Marcela Serrano

Silné příběhy desíti žen. Každý příběh má své kouzlo - každý je jiný, přitom v něčem stejný. Doporučuji přečíst.

19.06.2014 5 z 5

To nejlepší z nás To nejlepší z nás Nicholas Sparks

Krásné, poutavé. Je to prozatím první kniha, kterou jsem od Nicholase Sparkse přečetla a určitě v jeho knihách budu pokračovat. Mile mě překvapil.

06.09.2013 5 z 5

Pokoj Pokoj Emma Donoghue

Nádherná kniha. S takovým stylem psaní jsme se ještě nesetkala. Krásně popsaný příběh z pohledu malého Jacka, který je vězněn společně s matkou v "pokoji" o kterém nikdo netuší..
Můžu jen doporučit!

13.07.2013 5 z 5

Malvína Malvína Anna Szafrańska

Přečetla jsem ji stejně rychle a se zvědavostí jako první díl - Lilianu.
Malvína, ačkoliv působí sebejistě a odvážně, také má své skryté "démony", kteří ji táhnou zpátky do minulosti. Nejen ona, ale i Arek. Možná o to víc je to k sobě poutá. O to víc jsou si bližší. Stane se z nevinného kamarádství vztah? Dokážou své démony přemoci? Stačí jen otevřít svá srdce...

"Lidé, které potkáváme na své cestě, kterým dovolíme, aby se stali součástí našeho života - to je to, co nás proměňuje. "

28.11.2023 5 z 5

Vztahy a pasti Vztahy a pasti Jan Vojtko

Některé pasáže se mi líbily více, některé už tak moc ne. Občas jsem se ztrácela v kontextu. Co vítám tak jsou doporučení na další knihy o tomto tématu.

10.06.2023 3 z 5

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

Občas jsem byla zmatená, všechny jména si byly dost podobná, ale příběh byl pěkný, myšlenka zajímavá. Nicméně mi ze série bude nejspíš stačit pouze tento díl a do dalších se zas tak hrnout nebudu :)

27.11.2022 3 z 5

Vděk Vděk Delphine de Vigan

Moje prvotina od této autorky a rozhodně né poslední!
Na pár stránkách tolik moudra.. setkání mládí vs. stáří, očekávání vs. zklamání ..
Téma, o kterém se příliš nemluví a to je .. jaké to bude až my budeme staří? Jací budeme těžko někdo ovlivní, je třeba to přijmout a přistupovat k tomu s respektem..

“Věci se dají zpomalit, ale ne zastavit..”

25.07.2022 5 z 5

Home Body: Mé tělo, můj chrám Home Body: Mé tělo, můj chrám Rupi Kaur

Předchozí dvě sbírky se mi líbily o dost více :) tady jsem byla malinko ztracená, sbírka mě začala bavit až zhruba v polovině čtení :)

28.05.2022 3 z 5

Krásné příběhy! Motivační :)

10.03.2022 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Zajímavě propojené příběhy. Občas jsem se zasmála některým přirovnáním :)
Příjemná oddechovka :)

07.08.2021 3 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Přibližně od 20té stránky jsem se nemohla odtrhnout a prostě jsem ji musela zhltnout do konce jedním dechem!
Je to má druhá kniha od této autorky a zase mě dostala ! :)

24.04.2021 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Má druhá přečtená kniha od této manželské dvojice. Skvělé. Napínavé až do poslední stránky ! Moc se mi líbilo v závěru kapitoly dovysvětlení co právě v jednu dobu prožívají hlavní postavy.

27.03.2021 5 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Mám pocit, že už žádná kniha od R. Třeštíkové nepřekoná Bábovky a Osm. Jsem trochu zklamaná. Veselí a bohužel ani tato kniha mě moc nezaujala. Pořád jsem čekala něco víc. A to ani nemluvím o tom, že jsem chtěla knihu po prvních padesáti stranách odložit.. tak moc mě to nebavilo, šíleně jsem se v tom ztrácela.

03.09.2020 2 z 5

Tuhle knihu jsem dostala od svých báječných kolegů jako dárek k narozeninám :) ... ještě teď po přečtení této knihy se cítím jako na obláčku a mám chuť tančit od rána do večera. Robert Fulghum opět nezklamal. Umí čtenáře skvěle vtáhnout do příběhu.. chvíli jsem si připadala jako bych seděla v tančírně a všechny ty tanečníky pozorovala s úsměvem na tváři :)

05.07.2020 5 z 5

Vertigo Vertigo Patrik Girgle

Kniha mě vůbec nezaujala. Jediné, co bylo fajn, tak byl ten doslov...

15.03.2020 1 z 5