Lucky_one Lucky_one komentáře u knih

Vážka v jantaru Vážka v jantaru Diana Gabaldon

Změna překladatele oproti prvnímu dílu je znát, v pozitivním slova smyslu. Skvělý příběh, skvělé kulisy, zaslouží si palec nahoru a plný počet. :)
P.S. Souhlasím s komentářem níže, fakt se ta "knížečka" špatně drží v ruce. :D

08.12.2017 5 z 5

Tohle je zvláštní knížka. Že má hrozně příjemnou vizuální podobu, to teda jako jo... :) Přišlo mi, že v ní není nic, co bych neznala, nic, co by pro mne bylo objevné nebo nové, přesto bylo zvláštním způsobem moc milé (chci říct, že to bylo hygge) ji číst. :)) V knihovně ji neměli, takže jsem si ji koupila a... a nikomu ji nedám. Zůstala po přečtení ležet na poličce, kde je na ni stále vidět a určitě ji do rukou ještě vezmu. A mimochodem, ta obálka je příjemná na omak. :))

01.11.2017 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Tak trochu váhám nad těmi hvězdičkami... Rezervaci na knihu jsem v knihovně měla sedm měsíců, takže jsem čekala něco fakt top. :)) Myšlenka a linie příběhu je skvělá, mám ráda tento typ románu, miluju ty, které jsou umístěné do Skotska, tady bych těch hvězdiček dala pět. Zaujaly mne komentáře níže o špatném překladu, pokud by se mi někdy dostala do ruky Cizinka ve slovenštině, přečtu si ji, v angličtině bohužel neposoudím. Místy mi přišlo, že je děj nějak zvláštně useknutý, že ho jakoby kus chybí, že je střih na nevhodném místě a občas chybí kontext, nebo se mi naopak zdálo, že nějaká situace by si zasloužila více rozmanitějších slov. Přišlo mi to až takové rušivé, narušující plynutí příběhu. V každém případě si ale přečtu i pokračování (a konečně po těch měsících čekání zkouknu i seriál). :)

17.10.2017 4 z 5

Pochopíš, až budeš velká Pochopíš, až budeš velká Virginie Grimaldi

Přidávám se ke komentáři pode mnou, cítím to přesně stejně. :) Jen proboha ten závěr - co to je? :O Vůbec mi tam nesedl, přišlo mi to jako zbytečné "drama" na posledních pěti stranách.

28.08.2017 4 z 5

Prostá pravda Prostá pravda Jodi Picoult

Výborná, přečtená jedním dechem. :)

07.07.2017 5 z 5

Dítě, které v noci našlo slunce Dítě, které v noci našlo slunce Luca Di Fulvio

Výborná. :)

15.06.2017 5 z 5

Dům ozvěn Dům ozvěn Barbara Erskine

Výborná kniha, Barbara opět nezklamala. :)

02.06.2017 5 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Krásná kniha, emotivní, zajímavá a velmi čtivá. A také místy velmi smutná. Určitě doporučuji, stojí za přečtení. :)

29.05.2017 5 z 5

Království stínů Království stínů Barbara Erskine

Skvělá, přečetla jsem ji za dva dny, nešlo přestat... :) Hodně mě potěšilo, že drobné detaily ze života Isobel zapadají do příběhu z knihy Oheň je tvým osudem. Jeden příběh rozšiřuje druhý.

03.05.2017 5 z 5

Oheň je tvým osudem Oheň je tvým osudem Barbara Erskine

Skvělý příběh, 600 stran, které jsou nabité dějem. Nikde žádná hluchá místa, žádný pomalý náběh. Navíc mne překvapilo, že román má reálný historický podklad. Palec nahoru a pět hvězdiček k tomu.

19.03.2017 5 z 5

Nevěsta Nevěsta Julie Garwood

Byl to vlastně úplně stejný příběh jako jiná kniha od Garwood. Bylo úplně jasné, jak to bude probíhat a jak to dopadne. Ale sakra, bylo to tak milé... :D

02.03.2017 5 z 5

Chtěla jsem dát hvězdičky jen čtyři, ta pátá je za Severuse. :)

22.02.2017 5 z 5

Dar lásky Dar lásky Julie Garwood

Musím se přidat ke komentářům níže. Při čtení této knihy je velmi snadné se zamilovat. :)

11.02.2017 5 z 5

Z této knížky jsem nebyla až tak nadšená jako z tří dalších stejného autora, možná to bylo tím, že jsem čekala jiný styl vyprávění. Místy jsem i přeskakovala odstavce a vlastně jsem ji chtěla nedočíst - což ale nakonec nešlo, protože jsem začala být zvědavá, jak to dopadne. :) :) Nicméně nelze popřít, že obsahuje mnoho moudrých a poučných myšlenek.

26.12.2016 4 z 5

Den, kdy jsem se naučil žít Den, kdy jsem se naučil žít Laurent Gounelle

Opět tak trochu až naivně pohádkový styl psaní, ale vlastně proč ne. :) Ono to vlastně těm moudrým větám lépe sluší v kontrastu jakési odlehčenosti a rozvernosti. Je to skvělá knížka, a její myšlenky bychom si měli připomínat dnes a denně.

31.10.2016 5 z 5

Filozof, který nebyl moudrý Filozof, který nebyl moudrý Laurent Gounelle

Na jednu stranu až naivní pohádka, na druhou krutá pravda. Chvílemi jsem cítila až nechuť číst dál, ne proto, že by se mi kniha nelíbila, ale tak nějak jsem se bála, "co jim zase provede". Dávám 5 hvězdiček a označuji jako povinnou četbu pro poctivé sledovače televizních novin na Nově. :)

31.10.2016 5 z 5

Milenec lady Chatterleyové Milenec lady Chatterleyové David Herbert Lawrence

Úžasná kniha, na svoji dobu jistě revoluční. Velmi mi sedla jakýmsi lidským váháním, které je součástí nesnadných životních rozhodnutí. Doufám, že to dobře dopadlo a Connie a Oliver žili šťastně až do smrti. :)

09.10.2016 5 z 5

Muž, který chtěl být šťastný Muž, který chtěl být šťastný Laurent Gounelle

Úžasná knížka, našla si mne v pravý čas. :) Už když ji člověk čte, má pocit, že se jeho život mění. :)

05.10.2016 5 z 5

Jak byl Fiškus malý a ztratil se Jak byl Fiškus malý a ztratil se Sven Nordqvist

Úžasný, milý, zábavný a děsně hubatý Fiškus! :)) Určitě se bude líbit nejen dětem, ale i rodičům. Knížka obsahuje nádherné ilustrace.

29.09.2016 5 z 5

Lída Baarová & Joseph Goebbels - prokletá láska české herečky a ďáblova náměstka Lída Baarová & Joseph Goebbels - prokletá láska české herečky a ďáblova náměstka Stanislav Motl

Fakta o vztahu Lídy Baarové a Josepha Goebbelse, podaná velmi čtivě, ale také bez bulvárních příkras. Je vidět, že za dílem stojí spousta práce, za které patří panu Motlovi velký dík.

29.09.2016 5 z 5