LucieT LucieT komentáře u knih

Iluminace Iluminace Mary Sharratt

Wow! Knihu jsem si pořídila náhodou v Levných knihách a nic moc od ní nečekala… o to větší bylo moje překvapení, kdy jsem hltala stránku za stránkou a nebyla schopná ji odložit. Pro mě jedno z největších překvapení za poslední dobu, zejména první část příběhu ve mně bude ještě dlouho doznívat.

27.12.2022 5 z 5

Večer a jitro Večer a jitro Ken Follett

Parádní oddechovka - nic moc velkého se narozdíl od předchozích dílů neděje, přesto děj příjemně plyne a odsejpá. Na Pilíře země tento díl asi nemá, přesto mě ale bavil víc, než Ohnivý sloup. PS: někdo tu psal, že je to červená knihovna, tak s tím za sebe úplně nesouhlasím, rozhodně mě ta červená linka nijak nerušila.

20.12.2022 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Není to jednoduché ani odpočinkové čtení, naopak čtení historických přepisů mě stálo spoustu sil a nebýt toho, že knihy ze zásady dočítám, možná bych se těmi přepisy i nechala odradit. Obdiv autorce za nastudování tolika historických pramenů, teď si ale ráda přečtu něco “lehčího”.

27.11.2022 3 z 5

Pouť oběšenců Pouť oběšenců Pavel Hrdlička

Na knihu jsem narazila náhodou, aniž bych autora nebo předchozí díly znala a jsem moc mile překvapená. Krásně se to čte, i humor je osvěžující. Akorát rejstřík postav jsem objevila až po dočtení úplně na konci knihy, což je škoda, býval bych v něm při čtení párkrát určitě zalistovala.

01.11.2022 5 z 5

Opona Opona Ondřej Hübl

Půjdu asi proti většině, ale kniha mě nebavila a vyloženě jsem se těšila, až ji dočtu a odložím (přitom nápad se “zájezdem” do 50tých let mi přišel zajímavý).

23.10.2022 2 z 5

Ohnivý sloup Ohnivý sloup Ken Follett

Tak nevím… možná, že kdybych četla knihu samostatně a ne jako pokračování předchozích dílů, bylo by hodnocení vyšší. Ale takto nemohu dát více, než tři hvězdy, dlouho mi trvalo, než se začtu a i tak mi děj místy přišel rozvláčný, navíc se mi postavy občas pletly a nebýt přehledu na začátku knihy, byla bych ztracená.

15.10.2022 3 z 5

Děkuji, sestřičko... Děkuji, sestřičko... Hana Marie Körnerová (p)

Super kniha, co se čte sama, jen se obrací stránky a najednou je konec… a smutek, že se musíte s příběhem rozloučit. Paní Körnerová dokáže mistrovsky popsat situace i myšlení jednotlivých postav, v mnoha situacích jsem se viděla a se Silvií se plně ztotožnila. Škoda, že s ní nemůžu zajít na kafe, určitě bychom si dobře pokecaly:-)

18.09.2022 5 z 5

Prosím vás, sestřičko Prosím vás, sestřičko Hana Marie Körnerová (p)

Nemůžu jinak, než dát plný počet a hned sahám po druhém dílu. Super čtení, měla jsem problém knihu odložit a dělat i něco jiného:-)

10.09.2022 5 z 5

Na věky věků Na věky věků Ken Follett

Oproti prvnímu dílu mi něco na plný počet hvězd chybělo, nicméně i tak je to skvělý historický román, který obohatil moje povědomí o středověku. Akorát jsem ho začala číst hned po skončení předchozího dílu a to mi nesedlo, prvních snad 150stran se mi neustále pletly postavy a listovala jsem, kdo je kdo - před třetím dílem si tedy dávám menší pauzu.

02.09.2022 4 z 5

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Super čtení, i když chvílemi to byl fofr, že jsem nemohla knihu odložit a chvílemi se to (na můj vkus) zase trochu vleklo. Příběh má pochopitelně několik zvratů a zlomových událostí - snad nebudu jediná, kdo byl nespokojený s událostí na přepadení trhu s vlnou (kdo četl ví, ostatním nebudu prozrazovat), nějak se mi nechtělo uvěřit, jak se autor s onou postavou rozloučil. Jinak ale opravdu super čtení, které zase obohatilo moje povědomí o středověku.

05.08.2022 5 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Půjdu proti proudu, ale mě kniha prostě nebavila. Linka Izzy na mě byla strašně přeslazená a do děje Clary se mi zase nepodařilo vcítit. Až posledních cca 30stran mě bavilo, nicméně samotný závěr byl opět jak z červené knihovny. A to jsem přitom knihu dlouho sháněla a tolik se na ní těšila… Ze tří mnou přečtených knih autorky je tato rozhodně ta nejslabší.

10.07.2022 2 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Wow, to byla síla. Už po přečtení prvních pár stran jsem měla problém knihu odložit, tak mě příběh pohltil. Před hlavními hrdinkami smekám a jsem vděčná osudu, že mi takto nenaložil.

29.06.2022 5 z 5

Cizí královna Cizí královna Rebecca Gablé

Opět nemohu jinak, než dát stejně jako u prvního dílu 5 hvězd. Moc mě čtení bavilo, některé pasáže možná trochu méně, ale o pár stran dále už to zase frčelo. Na to, jak jsou oba díly rozsáhlé, tak mi čtení krásně ubíhalo a opravdu jsem tím příběhem v danou chvíli žila.

27.06.2022 5 z 5

Hlava světa Hlava světa Rebecca Gablé

Jsem nadšená, pro mě naprosto perfektní historický román, který mě opravdu bavil a i jsem ve volném čase nad postavami přemýšlela, což se mi často nestává:-D. Rozhodně mi to nepřišlo jako červená knihovna, jak se tu v některých komentářích píše.

14.06.2022 5 z 5

Sto lidí, sto chutí - někomu možná forma a styl psaní této knihy úplně nevyhovuje, já byla ale nadšená. Skutečné příběhy lidí a fotografie tomu dávají z mého pohledu mnohem větší punc reality, že jsem opravdu kolikrát musela přestat číst a v sobě to zpracovat - to by se mi při smyšleném románu nejspíš nestalo. A abych nezapomněla - velký obdiv autorce za mravenčí práci, kterou musela při přípravě na sepsání knihy vyvinout.

19.05.2022 5 z 5

Pro tvoje dobro Pro tvoje dobro Ellen Marie Wiseman

Velmi čtivá kniha, ale zhruba po první třetině mi přišlo, že spád trochu přibrzdil a konec neříkám, že mě nebavil, ale i navzdory nějakým zápletkám byl pro mě moc předvídatelný.

12.05.2022 4 z 5

Sběratelka sirotků Sběratelka sirotků Ellen Marie Wiseman

Wow, jsem nadšená. Velmi čtivé, napínavé a ačkoliv je konec svým způsobem předvídatelný, vůbec to tomu na dramatičnosti neubírá. Hned jdu číst další titul od autorky a budu doufat, že i ten bude taková jízda:-)

29.04.2022 5 z 5

Katova dcera a král žebráků Katova dcera a král žebráků Oliver Pötzsch

Opět čtivé a má to spád. Jen konec už byl na mě trochu moc překombinovaný.

02.04.2022 4 z 5

Katova dcera a černý mnich Katova dcera a černý mnich Oliver Pötzsch

Druhý díl se mi líbil o trochu méně, než první - proto ubírám hvězdičku. Často jsem se v ději ztrácela, zejména v závěru. Také pořád tápu, proč se série jmenuje "Katova dcera", když ona sama tolik prostoru v knize nemá... třeba se to dozvím příště, další díl si určitě ještě přečtu.

28.02.2022 4 z 5

Katova dcera Katova dcera Oliver Pötzsch

Čtivé, občas sice možná trochu překombinované, taky jsem se občas ztrácela v postavách (v úvodu je naštěstí jejich přehled, který mi dost pomáhal v orientaci), i tak se ale pouštím do dalšího dílu, hlavní postavy mě celkem bavily:-).

06.02.2022 4 z 5