LucieT LucieT komentáře u knih

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Tak tohle opravdu nebyl můj šálek kávy. Děj se mi strašně vlekl, do čtení jsem se musela doslova nutit a nebýt toho, že ze zásady všechny knihy dočítám, tak bych ji už dávno odložila. Vzhledem k ohlasům na tuto knihu je určitě chyba ve mě, nejsem prostě cílová skupina takového žánru, ale nic to nemění na tom, že si z příběhu neodnáším vůbec nic.

24.10.2023 1 z 5

Dcery čarodějného vrchu Dcery čarodějného vrchu Mary Sharratt

Příběh mě úplně pohltil, od prvních stránek jsem se duchem přenesla o několik století zpátky do Pendleského lesa a i ve chvílích, kdy jsem zrovna nemohla číst, jsem nad postavami pořád přemýšlela. Doba je popsaná velmi věrohodně, i mezilidské vztahy, každodenní těžkosti a věčný hlad... najednou mi ani jíst včerejší rohlíky doma nevadilo, naopak jsem byla ráda, že je doma vůbec mám. Přes jasný konec kniha nepůsobí depresivně a ponuře, naopak jsem z ní měla nádherný pocit, který si doufám dlouho uchovám.

11.10.2023 5 z 5

Těla Těla Klára Vlasáková

Takhle zvláštní pocity jsem při čtení už dlouho neměla... chvíli mě čtení bavilo, chvíli nebavilo, chvíli mi byla Marie sympatická, chvíli jsem jí vůbec nechápala (zato Róza mě štvala konstantně), řadu odstavců jsem také musela číst dvakrát, protože mi přišlo, že jsem něco důležitého asi musela přehlédnout (např. myši), no a závěr, už jen kvůli němu na hodnocení hodně ubírám, protože ten jako by prostě nebyl, ten jsem vůbec nepochopila, co jím chtěla autorka naznačit. Prostě konec a nazdar. Škoda, první polovinu knihy bych určitě hodnotila výše, ale takhle dávám průměr.

05.10.2023 3 z 5

Kořist Kořist Dirk Husemann

Celkem čtivé, ale dle mého se z takového tématu dalo vytěžit víc, místy to postrádalo napětí. Každopádně příběh o evakuaci Louvru je zajímavý a zkusím si o něm dohledat i jiné tituly.

01.10.2023 3 z 5

Hrobník a dívka Hrobník a dívka Oliver Pötzsch

Tak nevím, čtu v recenzích samé superlativy, ale přitom mně se čtení trochu vleklo a nějak jsem se pořád nemohla úplně na děj naladit. Navíc mě trochu rušila linka mezi Leem a Julií. Škoda, předchozí řady Katova dcera nebo Kejklíř jsem nedokázala odložit, takže vím, že na autora slyším, ale tady to prostě nějak nebylo ono.

15.09.2023 3 z 5

Emilka Emilka Ivana Fajnorová

Knihu jsem už po pár stránkách nedokázala vůbec odložit, je psaná nádherným jazykem a doslova jsem si její čtení užívala, to jak je popsané fungování početné rodiny, každodenní život, starosti i radosti, to opravdu nemá chybu. Zejména za část, kdy je Emilka ještě malá a žije na vesnici, bych dala těch hvězdiček klidně deset, kdyby to šlo - potom už se mi příběh chvílemi táhl, je to takové letem světem, některá období jsou sice detailnější, ale i tak mi přišlo, že už tomu prostě něco chybí. Škoda, přesto jako celek hodnotím velmi pozitivně a bude-li autorka v psaní pokračovat, moc ráda si přečtu i další tituly.

06.09.2023 4 z 5

Měla jsem obavu, jak se autorovi podaří navázat na první díl, který se mi moc líbil, ale zbytečně - postavy si drží svůj charakter a moc jsem si další setkání s nimi užívala. Doba je opět mistrně popsána, až z toho mrazí. Moc se těším na třetí díl, jak to dopadne s rodinou Smolíků, Františkem, Jarmilou a jsem zvědavá, jak (a zda vůbec) do děje pak zasáhne i Paula. Dávám jednoznačných 5* a i těm, co nečetli první díl, tak určitě doporučuji, v ději se rychle zorientujete.

30.08.2023 5 z 5

Adelheid Adelheid Vladimír Körner

Moc nerozumím zdejšímu nadšení, pro mě byl příběh málo uvěřitelný, od knihy jsem čekala mnohem víc.

24.08.2023 2 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Půjdu proti většině, ale já od knihy prostě čekala víc. Styl psaní je pro mě příliš neosobní a u toho ze sebe emoce nedostanu, navzdory všem těm popisovaným hrůzám nejen z koncentračního tábora. Navíc konec mi také moc nesedl, vlastně ani postavy, nejsympatičtější mi byl pan Liebeskind. Váhala jsem mezi 2* a 3*, nakonec dávám tři jen z úcty k samotnému tématu.

22.08.2023 3 z 5

Lastočka Lastočka Jitka Závodná

Zprvu jsem si musela zvykat na styl psaní, ale pak už jsem nemohla knihu odložit a četla, dokud jsem ji nedočetla. Po jejím dočtení jsem pak seděla jako opařená a rekapitulovala si dobu a bolesti, kterými si Ludmila a její rodina musela projít. Obdiv všem lidem, kteří se neshrbili a i přes všechny ty těžkosti si zachovali naději v lepší časy. Autorce děkuji za doporučení, opravdu mě kniha velmi zasáhla a jsem ráda, že mě neminula.

18.08.2023 5 z 5

Svatojánské ořechy Svatojánské ořechy Lenka Chalupová

Opět plný počet hvězd. Skvěle vykreslené postavy, charaktery, vesnice i doba 50.let. Konec překvapivý, po jeho dočtení do sebe zapadlo to, proč se věci děly tak, jak se děly. Nyní v sobě musím nechat tento příběh (ba celou trilogii) nějakou dobu doznít, jsem ze psaní autorky opravdu nadšená a potřebuji to v klidu strávit.

09.08.2023 5 z 5

Páté jablko Páté jablko Lenka Chalupová

Přečteno hned v návaznosti na Kyselé třešně - ty se mi asi líbily o malinko více, i tak ale dávám Pátému jablku pět hvězd. Velmi čtivé, poutavé a konec je nečekaný. Hned pokračuji dalším dílem a těším se na další postavy a osudy z Předmostí.

29.07.2023 5 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Nemám slov, velmi poutavé čtení o nelehké době, kdy už byl konec války sice na dohled, ale doba přitom stále byla plná krutosti a bolesti. Hlavní postavy mi byly moc sympatické, vše jsem s nimi prožívala a tak není divu, že mě konec velmi zasáhl a jen těžko jsem ho potom dostávala z hlavy. Ihned pokračuji dalším dílem.

16.07.2023 5 z 5

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Nemám slov, velmi silná kniha.

07.07.2023 5 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Fajn čtení, děj rychle odsejpá a obě hlavní postavy vyšetřovatelů jsou sympaťáci. Konec byl celkem překvapivý, i když v něčem trošku nedotažený s přetrvávajícími pochybnostmi. Přesto dávám plný počet, opravdu se mi to líbilo!

27.06.2023 5 z 5

Perfektní, vůbec jsem nedokázala knihu odložit. Hlavní hrdince patří obdiv za to, jak všechny ty nelehké chvíle zvládala, ve vězení i potom. Uff.

20.06.2023 5 z 5

Korneliina válka Korneliina válka Regina Andrásová

Nadšené komentáře bohužel nesdílím Pomalejší (možná až trochu nudný) rozjezd, předvídatelný děj a i hodně romantiky, byť vykreslené na pozadí války. Hodnotím průměrem, vzpomínat na tuto knihu nijak zvlášť nebudu.

18.06.2023 3 z 5

Chalupa Chalupa Pavlína Křivánková

Moc příjemné překvapení, dvě hlavní hrdinky nemají zdánlivě nic společného, povahově, ani způsobem uvažování, žitím, hodnotami, přesto každé svým způsobem fandíte. Střídání kapitol dle postav mě bavilo, až jsem kvůli tomu nemohla knihu odložit. Těším se na další knihy, autorka má opravdu talent.

13.06.2023 5 z 5

Koloušek Koloušek Jana Bernášková

Z předchozích dílů jsem byla nadšená a z tohoto jsem rovněž. Super čtení, bez výjimky sympatické postavy, někdy oddychové, někdy zábavné, někdy smutné, přesně jako je sám život. I slza mi na konci ukápla. Až mě mrzí, že mám dočteno, ráda bych se ještě na čas postavami obklopila.

10.06.2023 5 z 5

Zatmění Zatmění Jo Nesbø

Pro mě bezva, od prvních stran mě to chytlo a i jsem se při čtení musela pro sebe spokojeně usmívat, jakou jsem z dalšího setkání s Harrym měla:-). To, jak je pachateli (jehož osobu však přesně neznáme) od počátku vidět do hlavy a přitom se kolem něho pomalu stahuje smyčka se mi moc líbilo - konec mě překvapil, opět jsem však tipovala špatně:-D

04.06.2023 5 z 5