Lucieenka Lucieenka komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Wow. Takové knihy já můžu. Oceňuji, že je kniha postavena na reálných situací, kdy spisovatelka čerpala z rozhovorů od pamětníků. A velice oceňuji, že jsem se vzdělala ohledně československé historie, konkrétně o sváru o Těšínsko mezi Polskem a Československem, protože jak zmiňuje paní Lednická v doslovu, ve škole se opravdu o této historii nedozvíte.

07.09.2022 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Člověk si po takovém čtení vždy váží v jaké době a blahobytu žije. Líbila se mi houževnatost Anny. Líbilo se mi, že se nikdy nepoddala osudu. Líbilo se mi, že na všem špatném si našla to dobré. Od Anny bychom se mohli učit. Jestli jsem do teď neměla oblíbenou knihu, tak už mám.

19.04.2022 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Zase tak krásná kniha. U které nechcete, aby byl konec. Nechcete se loučit s krajinou Šumavy. S tajemstvím, které nad ní visí. Popisy chalup, nedotčené přírody. Úplně vás to láká zajet si na Šumavu a objevovat její krásy. Pro mě mistrovské dílo, které ve mně bude ještě dlouho doznívat.

17.06.2022 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Kniha mě nezklamala, naopak. Hltala jsem každou stránku a chtěla jsem vědět, jak to celé dopadne. Knihy Aleny Mornštajnové jsou knižní skvosty a já se těším na její další tvorbu.

14.01.2022 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Silný příběh. Každá strana mě nutila číst dál a dál. A s každou stránkou jsem nevěděla, jaký přijde konec. Za mě 5 ⭐

25.03.2021 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Kniha, která mě naprosto pohltila. Kniha, která není jen obyčejným románem, který zapadne v zapomnění. Ale kniha, která vás nutí nad jistými věcmi přemýšlet. Kniha zároveň motivační, která vám po dočtení nabídne vlnu pozitivní energie.

03.11.2022 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Nejdřív jsem viděla seriál na HBO, od knihy jsem čekala, že bude stejně tak dobrá jako seriál. Ona nebyla stejně tak dobrá, ona byla bravurní. Do seriálu prostě nenarvete, tak skvěle popsané postavy, jako to bylo tady. Ta kniha mě pohltila. Víc takových knih!

17.09.2021 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Bravurní kniha. Klaním se spisovatelce.

12.04.2023 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Krásná čtivá kniha s velmi těžkým tématem propojená s přírodou a houbami na Šumavě. Za mě brilantní dílo, které přečtěte během pár dní.

01.01.2023 5 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Dotaz: Řekněte mi, kde byl v Osvětimi Bůh?
Odpověď: Kde byl člověk?

22.09.2020 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Výborné čtení, a co miluji u paní Klevisové je popisování přírody, kdy po čtení jejich knížek, máte touhu uniknout do přírody a nasávat čerstvý vzduch a poslouchat zvuky lesa.

17.11.2023

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Wow, někdo by si řekl, obyčejný příběh o normální rodině, ale mě to neskutečně bavilo. Bavilo mě, jak různé kapitoly byly popsány jednotlivými členy rodiny. Bavilo mě, jak v jedné knížce bylo popsané 17 let vztahu dvou lidí. Moje první kniha od autorky Soukupové a určitě ne poslední.

19.08.2023 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Pro mě oddechová kniha, která se čte lehce a svižně. Občas i pobaví, ale hluboký pocit ve vás nezanechá.

30.12.2021 3 z 5

Miluj svůj život Miluj svůj život Louise L. Hay

Kniha, která pohladí po srdci. Každý člověk si utváří svůj život sám. Každá myšlenka, která nás napadne, utváří naší budoucnost. I přes to, že si neseme nějakou minulost, tak můžeme žít krásný život. Viz. autorčin příběh. Tato kniha přinesla do mého života denodenní pozitivní afirmace, odpuštění a pochopení druhých lidí.

10.12.2020 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

(SPOILER) Kniha se mi líbila. Pootevřela se mi zase více česká historie. Ale na konci knihy jsem toho čekala více..Čekala jsem na to odpuštění, porozumění a smíření. A ne poslední slova dcery o nenaplněném a zbytečném životu její matky.

26.10.2020 4 z 5

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Nezapomínejme na minulost, berme si z ní příklad a buďme dobřími lidmi s dobrými skutky.

01.04.2021 4 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Mám ráda české spisovatele a autor Hájíček se k nim připojil. Kniha je čtivá. Hlavní hrdinka mi byla sympatická, její houževnatost obdivuhodná. Osudy lidí ve vesnicích těžké téma.

26.02.2024 4 z 5

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

Za mě nejlepší kniha autorky. Kniha se četla svižně a byla jsem zvědavá na její konec. Bavila mě i nepravidelnost kapitol. Vizuálně i obsahově super kniha.

11.07.2023 4 z 5

Opravdu mocná kniha, která může člověku změnit pohled myšlení a nazírání na svět. Čtu už po druhé a a nacházím v ní stále nové myšlenky.

27.07.2021

Můj příběh Můj příběh Michelle Obama

Kniha, která pohladí po duši. Silný inspirativní příběh. Klobouk dolů, Michelle!

18.08.2020 5 z 5