lucie3944 lucie3944 komentáře u knih

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Do háje, co se teda stalo s Radimem Lechem?! Moc dobrá detektivka, vím, že tohle nebylo to hlavní, ale mě to zajímá! Jinak jsem konečně sehnala první díl a pak další, takže začnu od začátku a velmi se těším.

16.09.2021 5 z 5

Když jsme se poznali Když jsme se poznali Sarina Bowen

Bylo by to na 4*, ta poslední je za to, že Sarina dokázala napsat knihu o postiženém děvčeti, do které se zamiloval fajn kluk. V dnešní době je o těchto věcech potřeba psát, aby si mladí lidé uvědomili, že se svým ať už domnělým nebo skutečným nedostatkem život nekončí. Klobouk dolů.

14.06.2022 5 z 5

Přísně tajné Přísně tajné Elle Kennedy

Tak k tomu se dá napsat jediné - to můžu! Bylo to vtipné, zvláštně nekomplikované (hlavně tedy v postoji ' no tak jsem gay a co má být'), a přece jsou tam chvilky k zamyšlení. Jo, povedená kniha.

28.04.2021 5 z 5

Knihu jsem si dala jako audio, a musím říct, že to odsýpalo. Spoustu případů jsem znala ze seriálu, a jsem ráda, že byl seriál dost věrně natočen.
Že je pan Mareš trochu svéráz, mi bylo jasné už dřív. A taky že jeho názory na viníky a na oběti jsou celkem pevné a neměnné. Proto se mi moc líbil jeho postoj k obětem (a nejen k těm mrtvým). Vždycky myslel hlavně na to, aby byl pachatel chycen a potrestán podle zásluh. Aby pro oběť a pozůstalé nastala šance to nějak uzavřít a jít dál.
Myslím, že je velká škoda, že takovýto člověk už dále nedělá něco, o čem dokáže s tak velkým zaujetím vyprávět a ta zapálenost z textu přímo tryská.
O to víc mě štve, za jakých podmínek odešel a jak se s ním rozloučili. To vážně nebyl nikdo z jeho nadřízených, kdo by řekl hele, my o vás nechceme přijít? Co vám vadí, co můžu udělat pro to, abyste tu zůstal?
Ale co, už je to pryč a snad se pan Mareš opravdu našel ve své nové práci a je tam aspoň trochu spokojený.
Jinak musím pochválit pány herce, kteří knihu namluvili. I když to byl hlas pana Hanuše, úplně jsem před sebou viděla pana Mareše, jak mluví.
Musím říct, že já jsem velmi spokojená.

12.11.2023 5 z 5

Na druhý pokus Na druhý pokus T. L. Swan

(SPOILER) Tady se nedá dát jinak, než plný počet hvězdiček. Málokdy se u knihy směju nahlas, ale při popisu první návštěvy Trise v domácnosti Claire se to jinak nedalo. Ty kluci jsou naprosto úžasní! U Claire jsem přemýšlela, proč se tak strašně brání tomu, aby Tristan kluky adoptoval, a moc jsem to nepochopila. Ale možná je to tím, že nejsem matka a tak se s tou situací neumím ztotožnit. Jinak to byla jízda a těším se na další díl.

11.09.2021 5 z 5

Jednou za život Jednou za život T. L. Swan

Téměř 100%. Téměř. Moc se mi to líbilo, ale ještě to není úplně top. Těším se na další díl.

Když jsme se skrývali Když jsme se skrývali Sarina Bowen

(SPOILER) Za mě super. Zase to není úplně jednoduché čtení, problém, který řešila Scarlet je noční můrou. A ani Bridger nemá cestu vydlážděnou. Přesto jsou ti dva spolu dohromady schopní bojovat a vyhrát. I za vydatné pomoci přátel... A v tu chvíli si jsem schopná říct, že jsem měla vlastně pohodovou dobu studia bez náročných rozhodnutí. Jo, bylo to dobré čtení.

02.07.2022 5 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Krásná kniha. Smutná, plná sebeobviňování, pochybnostmi o sobě a snahou o vykoupení. Celou dobu jsem čekala na nějaké BUM, jak to u Collen bývá, ale to se nějak nekonalo. Trocha překvapení byla, ale tak nějak normálně. Ovšem nemůžu říct, že by o to byla kniha horší. Prostě jsem spokojená.

06.09.2023 4 z 5

Vytočenej na Maxx Vytočenej na Maxx Melanie Moreland

To může být. Odsýpalo to, bylo to vtipné, smutné, a hlavně čtivé. Moc se mi to líbilo. Normální lidé, uvěřitelný děj, rychle to běží. Klidně si to dám někdy znovu.

16.03.2022 4 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Moje první Klevisová coby audiokniha. A bavilo mně to snad i víc, než předešlé - čtené. Člověk u toho může něco dělat a přitom si i nějak líp představuji to, co je popisováno. Rozuzlení bylo nečekané, nenapadlo mě. S chutí půjdu do dalšího dílu.

16.02.2022 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Jsem spokojená. Sice mi trvalo, než jsem se zorientovala, ale všechny otázky byly zodpovězeny, byť motiv mi přišel poněkud přitažený za vlasy. Je to třetí kniha této spisovatelky a vím, že si určitě přečtu další.

02.10.2021 4 z 5

Chlap snů Chlap snů Kim Jones

Bohužel, za mě ne. O podobných knihách říkám, že si za pár sní nepamatuju, o čem kniha byla. To se tady fakt nestane, bohužel. Nikdy nehodnotím charakter postav, říkám si, že spisovatel/ka ví, co dělá, ale tohle... Tohle se nedalo. Slečna byla příšerná, a to je mírné vyjádření. Vtipné mi to nepřišlo, roztomilé taky ne, jen děsné. Dočetla jsem to jen abych věděla, jestli se to zlepší, ale ne. Předpokládám, že to bude mít další díl, a to si hodně rozmyslím, jestli si ho přečtu.

09.08.2021 2 z 5

Idol Idol Kristen Callihan

Až na to konečné vyznání citů to byla fajn kniha. Mám ráda knihy o muzikantech, tady jsou postavy a pocity popsané velmi dobře. Těším se na další příběhy, snad bude jeden i o Jaxovi. Jen mi není jasné, jak si nakonec uspořádali život. Ale třeba se to dozvím v další knize.

31.07.2021 4 z 5

Na vlásku Na vlásku Lucy Score

Do absolutní spokojenosti chybí kousíček - ten dějový zkrat na konci mi přišel hodně ¨na sílu¨, přeci jen, aby 45-ti letý chlap nebyl srovnaný sám se sebou.... No nevím. Ale jinak, dlouho jsem se u knihy tak neusmívala, dlouho jsem se na knihu tak netěšila a zároveň jsem se děsila, že už přijde konec. A i přes ten 'zádrhel' dávám 5 hvězdiček.

10.05.2021 4 z 5

River Wild River Wild Samantha Towle

Obecně řečeno, ano, je to dobrá kniha. Ano, čte se skoro sama. Ale... Čekala jsem víc.... Víc myšlenek Rivera, jak se vyrovnal s tím, co se stalo. Víc pocitů Carrie, nevěřím, že po sedmi letech člověk hodí zlé věci tak rychle za hlavu. V tomto směru to bylo klouzání po povrchu, a to je škoda. A proto plný počet hvězdiček dát nemohu.

30.03.2021 3 z 5

Hon na Cassandru Hon na Cassandru Lisa Kleypas

Já za sebe doporučuji! Byly doby, kdy jsem nečetla téměř nic jiného, než historické romance, časem jsem přešla i na jiný typ knih. A tak když se občas vrátím k tomuto žánru, uvědomím si, jak skvělá je to četba. Tady jsem se bavila nad tím, jak Tom Severin absolutně nezvládal svět knih a jeho přísně analytická mysl nebyla schopna pojmout jejich skryté významy . A taky jak všechny ty pocity, které měl vůči Cassandře, neuměl zařadit, protože slovo "láska" mu nic neříkalo. Za mě kniha, kterou můžu jen pochválit.

10.02.2021 5 z 5

Sexy profesor Sexy profesor Vi Keeland

Po dlouhé době dávám knize za pět, přečteno za chvíli. Ale.... Pokud mi něco kazilo dojem, tak je to slovník u sexuálních scén. Romantika, krásná slova, pocity a pak BUM. Nejsem puritán, ale prostě se mi to sem nehodilo. To je jediná výtka, kterou mám.

27.11.2020 5 z 5

Když jsme to tajili Když jsme to tajili Sarina Bowen

(SPOILER) Moc moc moc dobré. Vyrovnat se s takovým traumatem, který potkal dva dospívající kluky, bojovat s pocity, které jsou prý "ďábelské", to je na jednoho trochu moc. S ohledem na to, co se dnes děje v Americe člověka nepřekvapuje, že nejen tam jsou stále lidé natolik bigotní, aby nepřijmuli vlastní děti, protože nežijí podle jejich představ. Na můj vkus byl konec poněkud uspěchaný, prozření přišlo velice náhle a vše bylo najednou ok, ale třeba se s hlavními hrdiny ještě potkáme v dalších dílech. Těším se!

02.07.2022 5 z 5

Výměna rolí Výměna rolí Melanie Moreland

Tohle bylo taaak sladké. Pořád jsem čekala na zádrhel a ten vlastně ani nenastal. Ale četlo se to dobře, přerod z člověka neschopného samostatné existence v relativně dospělého člověka byl přirozený, ne na sílu. Klidně si přečtu další knihy.

Milovaný nevlastní bratr Milovaný nevlastní bratr Penelope Ward

Není to nový námět, ani nové zpracování. Ale téma "zakázaná láska" mně vždycky bavilo a ani zde to nebylo jiné. A přesto se mi to líbilo, pro mě to byla jedna z těch lepších knih od spisovatelky.