lucie.dc lucie.dc komentáře u knih

Život za zavřenými dveřmi / 19 let marnosti Život za zavřenými dveřmi / 19 let marnosti Ladislav Fred

Tohle se nedalo cist, hodne jsem skakala a preskakovala, dej nicim neprekvapujici, od 20 stranky jasne jako ty jeji facky... Tohle je sice realne, ale pro me nepochopitelne, tyhle zeny ja osobne nechapu a nikdy asi nepochopim. Styl psani me neoslovil, nenadchl, nebavil, nevtahl do deje ani nijak nesokoval, aby me to zaujalo. Konec o nicem.

Co se tyce tech chyb, ma babicka vzdycky rikala: " decka, ctete, tam se naucite gramatiku..." No, tady to urcite neplati.

Tahle postava si svuj osud sama vytvorila a ja ji nelituji... Lituji ale deti takovych matek...

08.02.2021 1 z 5

Sluha dvou pánů Sluha dvou pánů Carlo Goldoni

Nikdy bych nerekla, ze se mi budou libit takovehle psane divadelni hry, ale Goldoni me vcelku bavi. Zvedave zeny se mi sice libily vic, ale ani tentokrat Goldoni nezklamal. Takova rychla jednohubka na necele 3 hodky. Sluha mel mrstny jazyk, ty jeho vymysly mely hlavu i patu, kdo by mu neveril? ;)

07.02.2021 4 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Libilo se mi to. Tema, ktere neni v kazde druhe knize, neni to okoukany, dej plynul krasne, jen me trochu zarazi, co chytim scifi knihu, zasazuji pribeh pomerne do blizke budoucnosti, jakoze v roce 2042 jsme vedeli uz vsechno...? Ackoli rok, kdy se primo tento dej odehrava, nevime, jen to, ze za hodne dlouho, kazdopadne bych v takove budoucnosti videla i jine vymozenosti a jine bych uz ani necekala... ale to uz jsou malickosti a na pribehu to neubira. Autor poukazal na citlive tema dokonaleho sveta - ztratou soukromi a tim svobody (to uz stejne nemame ani ted :D), ale nebylo to prehnane popisovane, nebylo z toho zbytecne drama, presto mi tam trochu chybel asi nejaky uvod, ktery by nas rychle pronesl obodbim vzdoru, nez se nove usporadni "usadilo." Jsem zvedava na druhy dil ;)  (Ps: detem to fakt nectete, je to tam sama smrt :D).

03.02.2021 4 z 5

Hlasy Hlasy Ursula Poznanski

Chybelo mi neco vic z psych.prostredi, vice o danych nemocech a projevech... jinak byla ale kniha ctiva, cetla se svizne a vubec jsem se nenutila, abych po ni sahla. Strasne mi tam ale chybi epilog.

29.01.2021 4 z 5

Hon na Cassandru Hon na Cassandru Lisa Kleypas

Pujdu taky trochu proti proudu.

Podle drobecku, co nam Lisa v predchozich dilech o Tomovi zanechavala, jsem cekala neco jineho. Nazory ma Tom slusne, souhlasim s nimi, ovsem k jeho charakteru mi vubec nesedí to cukrováni, kniha je opravdu az přeslazená a k nemu mi to zkratka vubec nesedelo, ocekavala jsem nejake dobyvani, cekala jsem, ze Cassandra zajde treba za nekym zkusenejsim se poradit, aby vytasila nejake ty zenske zbrane a pujde do boje o jeho srdce, cekala jsem, ze se Tom bude trochu branit svym citum a Cassandra se nejak projevi... Ale zapletka zadna, Cassandra se projevila stejne jako jinde - vubec nijak... Kdybych o knize mela neco napsat a vypichnout to podstatne, papir zustane prazdny...

Neni spatne napsana a kdybych o Tomovi predtim nikdy necetla, dala bych i vice hvedzdicek, na odpocinek OK, ale takto vic hvezd... bohuzel...

23.01.2021 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Emotivni kniha, jedna z mala, ktera se mi zaryla do pameti.

Vesely pribeh to neni, ale dej me vtahl hned od zacatku.

Pro soucasnou i budouci generaci bych doporucila jako povinnou cetbu, kdy se dnesni doba snazi minulost zapomenout, nekde dokonce popirat a tvrdit, ze se to nedelo... poucit se muzeme jen z dejin, ale ve skole je to jen "nutne zlo," ktere musi deti odsedet, protoze to ucitel nedokaze spravne interpretovat... tahle podoba by mohla zaujmout.

Mozna spoiler:
Hrdinku, jejiz jmeno je na obalu, jsem nemohla litovat, protoze zpusobila tolik bolesti a smrti. Ja bych s tim zit asi nemohla, ale chapu zbabelost zemrit...

22.01.2021 5 z 5

Faktomluva Faktomluva Hans Rosling

Zbytecne se tam moc opakuje, zbytecne moc dlouha.

Praci si s tim ale opravdu dali...

19.01.2021 3 z 5

Muž, který chtěl být bohatý Muž, který chtěl být bohatý Mark Fisher

Podobna temata jsem v ruce mela a nebyla zdaleka tak dobra, jako tato verze. Ano, je to trochu neuveritelne, ale pokud se zamyslime, tak je to vlastne pravdive, nasimi myslenkami ridime nas zivot, okolnosti jednoduse zapadnou (protoze podle toho koname)...

Ke knížce se stále vracím, abych se zase přeprogramovala. :D

Verim ale, ze neni pro kazdeho, aby takove informace jeden prijal, k tomu clovek musí "dozrát."

Tak, kdo už je milionář? Víc jak 6 let od vydání už uběhlo. :D

04.01.2021 5 z 5

Zamilovaný ničema Zamilovaný ničema Johanna Lindsey

Pekny oddech.
Trochu mi tam vadilo neustale se opakujici prirovnavani: zcervenala jako pivoňka, az jsem si tu zatracenou kytku musela vyhledat, jak vlastne vypada. Slovni zasoba byla chudsi, pribeh sice neuveritelny, ale o tom "pohadky" prece jsou :)

28.12.2020 5 z 5

Černé lži Černé lži Alessandra Torre

Vzhledem ke komentarum nize mi bylo hned jasne, o co pujde a text tomu taky od zacatku nasvedcoval. Takze zadne prekvapeni se nekonalo, ani wow. Muj salek kavy to taky neni, sex - kvantita na ukor kvality... Lana me casto iritovala svym chovanim. Tema to neni zle, jen bych se poohlidla po nejakem lepsim zpracovani.

11.12.2020 3 z 5

Ach jo Ach jo Robert Fulghum

Cteno v ramci Ctenarke vyzvy 2020 a posledni z knih, ja mam pocit, ze jsem prave vykonala zkousku a mam prazdniny! :D

Kniha je zajimava, takove az filozoficke dilo bych rekla, je tam spousta krasnych a pravdivych "mouder," ktere urcite hodlam sirit dal. Sklada se z nekolika kratkych vypravenich, nektere pasaze jsem trochu sic preskakala, nektere byly ale vyborne, humorne jakozto treba princ, ktery hleda popelku podle strevicku, je vlastne fetisista :D Pribeh s popelem v letadle me opravdu moc pobavil (i kdyz je to mozna smutne, ale me cerny humor nevadi).

Urcite juknu po necem dalsim ;)

05.12.2020 4 z 5

Kde je můj hrdina? Kde je můj hrdina? Julia Quinn

Musim rict, ze skoda kratkych povidek, zkratka je pro me asi lepsi cela kniha. Kleypas nezklamala, ale povidka by si zaslouzila urcite vlastni knihu, dojem to byl neuspokojeny, jak se rika: "Dobré bolo, málo bolo." MacGregor byla za me nejslabsi, nevim jak to dela, ale i v tak kratke povidce se dokazala opakovat, coz uz vnimam jako jeji podpis, ktery me neskutecne drazdi, Quinn je pro me novinka, mam neco od ni v eknihach, ale jeste jsem se neodhodlala si ji precist a musim rict, ze ta jeji povidka me uchvatila, zasmala jsem se a bylo to proste CUTE, i kdyz byla kratka, naprosto uspokojila muj odechovy cas, ze jsem si ho protahla, takze jsem dneska nic jineho nestihla! :D

26.11.2020 4 z 5

Cizí muž v mém náručí Cizí muž v mém náručí Lisa Kleypas

Hodne sikovne napsana. I kdyz tam hlavni hrdina (vicemene) neceli smrti a dej neni tak "dobrodruzny a nebezpecny" jako jina dila, ale ta zahada me hnala kupredu, hrozne ocenuji ten zavoj nevedeni az do posledni chvile, obvykle uz od poloviny vim presne, co se skryva v tajemnu, kde je pravda a jaka jsou fakta, tady jsem porad menila nazor, jestli to je stejny muz nebo neni, i kdyz jsem zaver na jazyku mela, ale ta nejistota byla prijemna....

20.11.2020 5 z 5

Pohádky Hanse Christiana Andersena (41 pohádek) Pohádky Hanse Christiana Andersena (41 pohádek) Hans Christian Andersen

Mam radeji novejsi a veselejsi verze. Todle me uplne nenadchlo. Vetsinu pohadek jsem se opravdu nutila cist, par vyjimek ale bylo jako Hloupy Honza, Morska zenka (mala morska vila) a jako top jsou urcite Cisarovy nove saty. Jen kvuli vyzve jsem dosla do konce, jinak bych ji odlozila mnohem drive.

19.11.2020 3 z 5

Utajená krása Utajená krása Teresa Medeiros

Ja jsem se nasmala, me se to libilo, i kdyz to autorka umi i lepe, presto jsem to opet zhtla za 2 dny.

13.11.2020 5 z 5

Našeptávač Našeptávač Donato Carrisi

Nikde jsem se moc nenudila, zvraty me bavily, v jednu chvili clovek vi, kdo to asi bude, ale vzapeti uz jsme na jine stope. Nevim, jestli jsem jiny triller precetla nedockavosti tak rychle, jako tento.

31.10.2020 5 z 5

Co by rodiče měli vědět o očkování Co by rodiče měli vědět o očkování Marek Petráš

"Zakoupeno" v obodbi prvni vlny corony, kdy se tato kniha nabizela zdarma jako E-kniha, jen mela 39 stran, proto se domnivam, ze bud neni cela, nebo se jedna o nejake zkracene vydani pro tuto akci. Informace uzitecne, ovsem cekala jsem ale trochu i jine iformace, spis vic neutralni, cekala jsem i pribehy o tech, kteri maji po ockovani dozivotni nasledky, zkratka jsem ocekavala i to negativni,, co ockovani nese, nejen vedlejsi ucinky v kostce jako v letaku.

26.10.2020 3 z 5

Z lásky k tobě Z lásky k tobě Lisa Kleypas

Stejný slabší průměr, jako první díl, přesto příjemný oddech.

12.10.2020 4 z 5

Jen ve tvém náručí Jen ve tvém náručí Lisa Kleypas

Trochu slabsi, vadila mi ta francoustina, protoze ji neumim :D

Lysa ma i lepsi dila. Jsem zvedava na dalsi dil, snad bude lepsi. :)

29.08.2020 4 z 5

Nanos Nanos Timo Leibig