lucie.dc lucie.dc komentáře u knih

Moudrost z knihy Čtyři dohody Moudrost z knihy Čtyři dohody Don Miguel Ruiz (p)

Skvele dilo, na ktere me privedlo predstaveni pana Duska (urcite kouknete na podani 4 dohod z jeho praxe), kratoucke, doslova kapesni vydani. Nebrat si nic osobne, je pro me asi nejtezsi orisek, uz je na lednici.

31.08.2021 5 z 5

Poznej svůj cíl Poznej svůj cíl Zdeňka Jordánová

Usmevne, kdyz jsem se tam tak casto videla :D

Pouceni psane pribehovym stylem me bavi, je to ze zivota a spoji to autora se ctenarem. Kapitoly jsou kratke, dobre se ctou.

Clovek se opravdu musi zamyslet nad objednavkou "z vesmiru", kazda takovato kniha o tom hovori a uz to mohu z vlastni zkusenosti i potvrdit. :)

25.08.2021 5 z 5

Tajemství úspěchu Tajemství úspěchu Earl Nightingale

Prumerna kniha, nejvice si odnasim 6 ukolu na kazdy den.

10.08.2021 3 z 5

Hříšné myšlenky Hříšné myšlenky Teresa Medeiros

Tohle dilo mi opet pripomnelo, proc mam Medeiros tolik rada, miluju jeji vtip (a nas preklad)

"...Co ty vis o milovani...?" zeptal se Simon
Odfrkla si: "Chlap se proste zakousne zensky do zatylku, aby si ji pridrzel a pak na ni zezadu naskoci..." :D

Malinky spoiler:
I tady je nesmysl, ze na Vysocine, kde teda uz i zasnezilo, pri nehode neumrzla nebo nemela alespon zdravotni potize, to je ale Medeiros, nedela si hlavu se zranenim apod.

Konec spoileru.

Musim 1 hvezdu ubrat... opravdu je tam dost nevyresenych veci, stranky to nedokazaly pojmout, konec byl dost jednoduchy, ale to mi nevadilo.

Kdyz se v tom clovek nenimra a pribehem jen pluje, na oddech super, zasmala jsem se, je kratoucka a pribeh se mi libil, mohla jsem vypnout mysl a nepremyslet.

Jesteze mam hned 2.dil, ten epilog by me zabil :D

21.07.2021 4 z 5

Šepot růží Šepot růží Teresa Medeiros

Podareny pribeh, ktery nepusti. Psychologie Sabriny je vydarena - pokud sam sebe clovek lituje, lituji ho i ostatni, ve vysledku neni nikdo spokojen a ta zloba na cely svet je trefna.

19.07.2021 5 z 5

Krásná vězeňkyně Krásná vězeňkyně Hannah Howell

Prumer. Pribehova linka je zajimava, preklad obcas ale pokulhava, v dialogu je toho opravdu hodne, casto byl dialog ozvenou jiz recene myslenky, to mi trochu vadilo. Anotace je vcelku nepresna.

29.06.2021 3 z 5

Na pokraji sil Na pokraji sil Samantha M. Bailey

Az moc sebeobvinovani, az moc nevolnosti, az moc zdlouhava, nastesti velka pismena, takze je vlastne kratka. Slabsi prumer.

26.06.2021 2 z 5

Velmi zajímavé... nevyspaný člověk vytvoří řetězovou reakci třeba na své podřízené, lidé více lžou a podvádějí nebo že spánková deprivace patří mezi mučící nástroje.

Popsané fáze spánku jsou velmi propracované a je tam souvislost i s našim chováním, jsou tam známé pravdy, ale když to člověk vidí do hloubky, celistvě a podívá se na studie, hodně to otevře oči, jak moc nám dokáže především REM spánek ovlivnit pohled na svět, ovlivnit naši kreativitu, jak se chováme a reagujeme.

Líbí se mi studie, o které se kniha opírá.

Místo těch hloupostí v povinné četbě ve školách by měli pedagogové zařadit takováto díla, která přinesou čtenáři i nějaký užitek.

23.06.2021 5 z 5

Princezná a psychopat Princezná a psychopat Maddie

Tohle tema me irituje a zaroven necim fascinuje. Povidky jsou kratke, tento pribeh take, konec mi jaksi chybi, spisovatelka psat umi, kdyby z toho udelala "normalni" pribeh/knihu, dotahla to, bylo by to veru velmi dobre dilo. Za precteni to urcite stoji.

09.06.2021 3 z 5

Slib Slib Lisa Kleypas

Lisa ma opravdu lepsi knihy. Tohle vzala asi jako oddechove dilo nebo nestihala termin(?). Dobre na jednovecerni odlehceni dne, ale ne na znovuprecteni.

08.06.2021 3 z 5

Tajemství kosmetiky Tajemství kosmetiky Vít Syrový

Cekala jsem trochu vice informaci, k zaveru byla knizka takova nicim neprekvapujici. Ten seznam ingredienci s hodnocenim je fajn mit po ruce.

05.06.2021 3 z 5

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

No, to jsem jako necekala...

Moc hezky napsana, zajimava, rychle prectena kniha. I kdyz se ukazalo.... tak jsem si rikala, ze vidim do hlavy obeti stockholmskeho syndromu, kdy jde o pud sebezachovy. Moc se mi to libilo.

25.04.2021 5 z 5

Davam 2 * jen proto, ze snad pubertaka by tohle mohlo jeste nadchnout.

Chapu, ze parodie je trapne vtipna, ale vtipna, tohle bylo jen trapne. Prirovnavani
vubec nebylo trefne ani vtipne ani zajimave, ty zbytecne zavorkove vety jeste vic skodily a cist o mariance a heroinu uz bylo vazne moc.

Odkladam zklamane nedoctene, s Harrym jsem vyrustala a i kdyz mam original dilo rada, byla jsem zvedava a myslela si, ze se zasmeju, ale jen mi pribyly vrasky mezi obocim ):|

23.04.2021 2 z 5

Nikdy nedělej kompromis aneb Vyjednávej tak, jako by ti šlo o život Nikdy nedělej kompromis aneb Vyjednávej tak, jako by ti šlo o život Christopher Voss

Ma prvni kniha o tomto tematu a byla pro me moc prinosna. Zacatek jsem musela sice prekousat, nektere pasaze tam byly zbytecne a myslim, ze dostat u nas v CR z nekoho "Je to tak" asi nepujde jen tak, toto vyjadreni v kontextu knihy jsem snad jeste nikdy nezazila (ale jeste jsem pomerne mlada :D), partnersky/manzelsky vztah bez kompromisu nevidim jako realny z dlouhodobeho hlediska, "sobec" v obchode je jedna vec, ve vztahu je to vec druha, jinak mi kniha otevrela oci a celkove ji hodnotim velmi pozitivne a jsem zvedava na vysledek, az to nekde vyzkusim. :)

16.04.2021 5 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

3 zeny, 3 narody, 3 porody, 3 podobne osudy
Priska - Slovenka
Anka - Ceska
Rachel - Polka

Vsechny 3 zeny mely tu smulu, ze se v taborech pohybovaly az do samotneho konce teto valky. Konec byl smutny z hlediska jistych ztrat a moc me mrzelo chovani krajanu po valce.

Chvilemi jsem nevedela ktera je ktera nebo kdo ke komu patri, toci se to jako kolotoc: prvni, druha, treti, prvni, druha, treti...

Mohl to byt bestseller, ale trochu to kazi ten az prilis detailni popis historie, kdy pribehy 3 zen tak misty zapadaji do pozadi. Jak dalece je historie presna, netusim, Italie asi nevyhlasila Nemecku valku, ale snad kapitulovala, ale nejsem historik a mozna je chyba jen v prekladu.

Nektera fakta se ctou opravdu tezko, novorozenci a deti byl pro me tezky kalibr, muj rocni syn kvuli toho trpel, ja se s nim pak totiz musela jit ňuninkat a to on nerad.

Nektera videa, rozhovory i film Führer schenkt den juden eine stadt jsem si nasla, to ocenuji, clovek se tak s knihou lepe ztotoznil. Skoda, ze soucasti dila nejsou nejake fotografie (predevsim hl. postav), kdyz uz jede na vlne faktu.

Ocenuji, ze kniha nekonci koncem valky a detailneji ukazuje tak na fakt, ktery nemusi byt tak jasny - ze konec valky neznamena: Uz budeme zit stastne az do smrti... lide zustavali jeste dlouho v taborech, nesmeli se jen tak "nacpat" jidlem, stale umirali na nasledky i po osvobozeni nebo se nemeli kam a ke komu vratit...

Za precteni urcite stoji.

08.03.2021 5 z 5

Půlnoční anděl Půlnoční anděl Lisa Kleypas

Zajimave tema, i kdyz vse tam doresene neni, treba jakoze jejich snatek nemuze byt pravoplatny...? Vdala se vlastne pod kterym jmenem? Matka mela mit vetsi zapletku, nez jaky byl jeji "konec." Cely zaver byl nejak hrrr, hrrr a dost jednoduchy. Kazdopadne na oddech fajn. ;)

28.02.2021 4 z 5

Dvacet deka lásky Dvacet deka lásky Simona Monyová (p)

Z tohoto dila je mi smutno... neni to vtipne, ale smutne, alespon vetsina, nejaka mala vyjimka se najde - tahle predstava muzu... Bohuzel je realna a ja se desim predstavy, ze by mela nastat doba hledani noveho partnera...

Povidka Italii k rozvodu je nejdelsi a pro me nejzajimavejsi, 3 naprosto nepovedena manzelstvi a ponekud drsne reseni na zaver.

Vetsina povidek mi nic nerika, pokud bych si z toho mela neco odnest, tak doufat, ze se stanu lesbou, starou zapšklou babou nebo se nechala radeji zavrit do klastera, nez to s chlapem vubec zkouset. Muzum toto dilo nejspis pochrouma ego a zenam se rozplyne predstava pozorneho muze z romanu, jako para nad hrncem. :D

Jesteze uz jsem dost stara, abych vse nevidela jen cerne nebo bile. ;)

Ale ted si budu muset jit spravit naladu nejakou romantikou :D

27.02.2021 3 z 5

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Alexandra Niklíčková

Povidky jsou prijemne kratke, tak akorat pred spanim.

22.02.2021 4 z 5

Spoutej mě láskou Spoutej mě láskou Johanna Lindsey

Uprimne, myslela jsem si, ze se jedna snad o prvotinu dane autorky.

Gay, ktery to nemaskuje? Jako vazne? V te dobe?

Par nesmyslu jako uderit lehce do spanku, aby nekoho uspali.... to by me spis bolela jen hlava, nez by se konalo nejake omraceni...

Vyjadrovani lady bylo velmi nevychovane: jako hajzl, devkar aj... Tohle byste u lady vychovane ke dvoru urcite nenasli, ani "osahavani" ciziho muze na kolinku.

Popis sexu... tohle bylo romanticke asi jako hod po mne kamenem. Vklouzl do panny lehce a v pohode? Ehm??? Jinak od romanu tohoto typu ocekavam sex podle zeny, sup sep, sup tam, tohle je spis muzska predstava a takovy roman cist nechci.

Chyb jak trisek, ze jsem se ztratila i v prekladu, nekdy se to tezko domyslelo a  nekdy to nemelo ani smysl (nebyla to tistena kniha).

Postav jak much hned od uvodu, ze jsem se ztracela kdo je kdo. A te zbytecne omacky kolem, to by nasytilo i 5 clennou rodinu.

Pribeh jinak celkem pekny, prestrelky byly i prijemne. Jako celek dobry, jen proto cele 3 hvezdy, ale znovu bych uz necetla.

20.02.2021 3 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Prvni dil je lepsi, obcas se to tady tahne. Trochu me mrzi cely pribeh "smrtky" Lucifera, cekala jsem od teto postavy vic, mnohem vic. Sic to bylo opet pekne cteni, treti dil me nelaka, vzhledem k zaveru, klidne to mohlo cele skoncit timto dilem, kdyby se pridalo par stran. Nova postava Greyson je velmi sympaticka a hned mi padla "do oka." Dal ale nepujdu, alespon zatim. Kdyby se nekomu chtelo a cetl posledni dil, nebudu se zlobit, kdyby mi napsal(a) rychly vycuc k uzavreni trilogie ;) moc by me to potesilo :-*

14.02.2021 4 z 5