lucie.dc lucie.dc komentáře u knih

Magická poselství víl Magická poselství víl Doreen Virtue

Barevne, pozitivni, nic "spatneho" se clovek nedozvi.
Tech moznych vykladu by ale v knizce mohlo byt vic.
Zlate okraje jsou luxusni, rada si s nimi hraji.

01.08.2022 5 z 5

V zajetí jídla V zajetí jídla Doreen Virtue

Naucna a velmi zajimava. Byt nejsem obezni (vaha jde ale nebezpecne hore), ve spojitostech se vidim a problem ovladat chute mam. Cim dal vice se mi jevi, jak je vse propletene skrz na skrz.

Autorka cuca z pokusu druhych i z vlastni terapeuticke praxe.

Vse je psano pochopitelne a v lajcke reci. Trochu me tam irituji chybejici slova, tam sloveso, tam dalsi cast vety...

Kdyby nebyla ve sleve, nevzala bych si ji, myslela jsem si, ze je to jen dalsi blbost o hubnuti, ale intuice me donutila ji do kosiku dat a vesmir s cenou taky pohl, abych si ji proste vzala a nelituji, dobra volba.

01.08.2022 4 z 5

Než jsme byly tvoje Než jsme byly tvoje Lisa Wingate

Soucasnost byla spis rusivy element, preskakovala jsem u nej cele odstavce, presto mam dojem, ze jsem i tak knihu cetla prilis dlouho. Existuje o tomto i film (Uloupene deti), tak na nej kouknu, protoze kauza ma zajimave, byt hrozne, tema, ale zpracovani v teto knize me nijak neoslovilo.

24.07.2022 2 z 5

Něžná rebelka Něžná rebelka Johanna Lindsey

Odkladam nedoctenou, byt mi chybi cca 60 str. BOŽE! Ta Roslynn je ale krava, uz ji nemuzu cist! Chudák Anthony, to chytil teda.

18.06.2022 2 z 5

Miluj pouze jednou Miluj pouze jednou Johanna Lindsey

(SPOILER) Vcelku dobře se to četlo, děj plynul rychle, těch strýčku je přeci jen trochu moc, byť chápu, že se tímto natahují další díly. Trošku jsem se v nich tedy ztrácela, především mezi Jamesonem a Jamesem, nemám ráda, když mají postavy podobná jména, protože si je potom pletu.

Regina byla na ženu nezvykle odolná, Nicholas mi přišel naopak trochu víc ženský, muži jsou přeci jen více sobečtější, aby mysleli tak jako on při odůvodňování...

Kniha si nenechala prakticky žádná tajemství, která by okamžitě nevysvětlila.

Některé věty byly v překladu horší a nedávaly úplně smysl.

Začínám si uvědomovat, že ty konce tohoto žánru jsou opravdu až nepříjemně přeslazené.

12.06.2022 4 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Moc postav, moc opakovani, moc otazek, moc co kdyby, moc dejovych linek, byt se samozrejme protnou... Tajemstvi nebylo zadnym tajemstvim, bylo mi to okamzite jasny. Cekala jsem vlastne uplne jiny pribeh... Bestseller? To tezko, tahle nalepka se musi urcite platit, jinak nechapu to mnozstvi spatnych knih s touto nalepkou... ale marketing je to dobry, to je pravda...

09.06.2022 2 z 5

Český konec světa Český konec světa Kateřina Hejlová

Jako u vetsiny knih, kdy napise nekolik spisovatelu kratke, vesmes obsahujici snad jen prostredek z cele povidky, pribehy... neco bylo horsi, neco lepsi. Par stranek prectenych za den, jednohubka.

Skládá se ze 6 povidek:

Hlad - jako horor - dobry, skoda, ze to nema ten zacatek, jak to vzniklo a konec, jak to cele dopadlo (pokud nezustal na svete sam).

Válka a Blábol - Nedocetla jsem a dost preskakovala.

Transformace - zajimave, taky chybi vysvetleni, to neco "vic."

Apokalyptický kalendář - To me celkem bavilo. Chytrak nakonec tak chytrej nebyl, ale asi bych to zkusila taky :D

Když nahoře je dole - socialismus (pravdepodobne komunisticky)... dejte pokoj. Zacatek zajimavy, pak uz to byla celkem nuda. Nakonec mu to konecne doslo, socialismus (potazmo komunismus) je plna huba lží nekde bohuzel dodnes, dost jsem pak preskakovala, ale konec vypadal tak, ze byl nakonec asi stejny jako otrokari.

Detska hra - zajimave, ale tu kurzivu jsem v textu nepochopila.

02.06.2022 3 z 5

Jako dite jsem myslela na to, ze si to musim vsechno zapamatovat, kdybych nekde ztroskotala. :D

Nuda to nebyla.

Vydáni z roku 1967, J.V. Pleva

Zajimalo by me, jak dalece jsou fakta v pomeru s fantazii, treba kvas je fakt, ale ze by vydrzelo maso tyden nekde schovane v zelvym krunyri? Co bychom z toho asi opravdu vyuzili?

Pokud je nekdo vegan ci vegetarian z presvedceni, tak by to asi nemel cist, tohle dilo by ho totiz asi moc nepotesilo. :D

01.06.2022 5 z 5

Hypnoporod Hypnoporod Marie F. Mongan

Velmi zajimave. Dokonce jsem si najala dulu pro vedeni porodu, bohuzel mi to ale nevyslo. Schovam knihu pro dceru, snad ji to pomuze.

24.05.2022 5 z 5

Zloděj srdcí Zloděj srdcí Teresa Medeiros

Hezký příběh, byť má Medeiros knihy lepší.

Některé pasáže byly zbytečně zdlouhavé a trochu jsem se nudila. Na oddech ale bohatě stačí.

SPOILER:
Pokud nechcete přijít o překvapení, tak toto nečtěte.
Knihu jsem četla po několika letech podruhé a díky jednomu komentáři jsem si vzpomněla, že se jedná o tutéž osobu. Knihu jsem si tak kupodivu více užila, ta představa, jak popisovala Gerardovi pověst piráta Dooma, jak dokáže znásilnit 10 pannen za noc nebo vytrhnout srdce z těla holou rukou, a přitom ten stejný člověk sedí vedle ní, k popukání. Tohle ale byla bohužel ta nejvtipnější část z celé knížky.

20.05.2022 4 z 5

Krotitelka snů Krotitelka snů Simona Monyová (p)

2.5 hvězdy.

Tragikomedie. Za mě nejslabší kniha, kterou jsem od této autorky zatím četla.

Totožný příběh s jinými knihami od autorky, kdy je hlavní hrdinka "hloupá" koza a chlap nemožný ichtyl. Víme, že postavy autorky, respektivě ženy v autorčiných knihách, jsou takový ten hadr na vytírání podlahy, ale knihy byly svým způsobem nějak poutavé a realistické, tahle realistická moc nebyla.

Občas jsem se zasmála. Považovat ženu, která má 170 cm a 70 kg za tlustou, bylo přehnané, chápu, že se žena může cítit oplácanější, ale popis byl psán, jako bych se dívala na herečku Růžičkovou.

Spoiler:

Krvácet horem dolem a nejde k doktorovi a čekat až skončí celý školní rok... mi přišlo úplně na hlavu a naprosto nereálné. Zápletka, že manžel opět od rodiny odchází k mladší a nespokojeně se s ní i žení a nakonec leze zpátky do postele hlavní hrdince, která ho bezostyšně příjme, bylo taky hodně hloupé. Celá zápletka mi přišla jako jeden velký omyl, kniha mě občas pobavila, ale víc jsem musela kroutit hlavou a jsem rada, že jsem ji už konečně dočetla, tahle mi opravdu nesedla.

18.05.2022 3 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

3,5 kvezdy.

Zacatek jsem musela trochu prelouskat, trochu nuda... Pak uz se to zlepsovalo a ten zaver - to me vazne ani nenapadlo, me dokonale obelstili. :D

13.05.2022 3 z 5

S pozdravem Carter S pozdravem Carter Whitney G. (p)

Prumerne dilo, na uklidneni mysli pred spanim, to bylo akorat, zadna extra zapletka, nic nad cim by bylo potreba premyslet.

Trictvrte knihy jsem se vcelku dost nudila, na obratky doslo az po odjezdu Ari, kdy mi to prislo zajimavejsi, kdyz se do toho zamichal jeste, byt velmi kratce, novy pritel Ari, sup, uz byl vlastne konec.

Lehky spoiler:
Jak hovori anotace, kniha je o tom, jak si vse sveruji, nekde asi v pulce, ci za, si to rozdaji, a to delaji prakticky denne, nez Ari odjede na studia. Jeji "posedlost varenim" je spis jen zminujici fakt, nez cokoli jineho (vareni, peceni, necekejte). Na letisti nedostane odpoved od Cartera, jakou si predstavovala, tak se tak trochu urazila...

Na klidny vecer a spanek, klidne dilo, nic extra necekat. Za me lehky podprumer, zachranila to posledni ctvrtina knihy.

08.05.2022 3 z 5

Čertovo kopyto Čertovo kopyto Jan Sviták

Kdyz jsem knihu cetla v noci, kdy me nikdo a nic nerusilo, fakt jsem se bala, nemohla jsem ani spat, jak se mi podarilo do pribehu vplout. :D

Ducharina me desi, byt fascinuje, a kdyz soused nad nami spadl snad z postele, tak ta rana byla posledni spetka, abych si rozsvitila Ikea svicku na baterky a ta svitila az do rana. :D

Styl psani mi dobre sedl, ani formalni, ale ani "prilis nactilety."

29.04.2022 5 z 5

Nesplněný slib Nesplněný slib Teresa Medeiros

Trosku slabsi v tom ohledu, ze tech neznustek bylo kapku moc, ten konec pred epilogem se mi vic nelibil nez libil, samotny epilog byl krasne jiny, az jsem mela pocit, ze jsem prave nedocetla pribeh, ale vzpominala na dalekou vzpominku.

Slovni prestrelky byly skvele i tady, kdyz opomenu viz shora, i tady jsem se bavila.

20.04.2022 4 z 5

Tvůj svůdný dotek Tvůj svůdný dotek Teresa Medeiros

Zase jsem se pobavila, dialogy me bavi.

Davali mu pekne zabrat, az se divim, ze jedl, co jedl a nevpadl do kuchyne driv.

Hodne se tam prolina predchozi dil, ktery nemam, takze jsem trochu litovala, ze jsem jej necetla.

Opet Medeiros nezklamala nejakym nesmyslem, jakoze nekdo lezi v posteli nekolik dni a dech voni po mate. :D Ale Terese to odpoustim, protoze dilo jako celek je bozi.

16.04.2022 5 z 5

Ženy z Bohnic Ženy z Bohnic Edna Nová

Není to příběh, je to charakteristický popis osob a jak se tam nejspíš dostali, u některých víme (díky social.sitím), něco málo o životě po "léčebně," střípek.

Čekala jsem nějaké detaily z léčebných postupů apod., prakticky nic tam z toho nezaznělo, až na nějakou zmínku o lécích (elektrošoky prospali?).

Kdyby se to spojilo do příběhu, bylo by to velmi zajímavé, takhle je to, jak už někdo psal, jakoby jen popisky z deníčku o osobách, které autorka potkala.

Styl psaní působí "náctiletě," ale to mi nijak nevadilo.

První kniha, u které jsem přečetla i závěr, se závěrem se ztotožňuji, prošla jsem si syndromem vytvoření a chápu, o čem se tam hovoří.

Nevěděla jsem, že nějaká Pointa existuje na podporu knih.

Díky tomu, že je tak útlá, za přečtení stojí.

25.03.2022 3 z 5

Hodná a zlobivá holka Hodná a zlobivá holka Michael Robotham

Sakra, to je na díly.

Příběh je zajímavý, nikde jsem se moc nenudila. Dvě dějové linky - vyšetřování zavražděné dívky a tajemno kolem Evie. Na to, jak je Evie mladá, mě nerozčilovala svým chováním, jako je to v jiných knihách. Moc se mi líbí práce Cyruse, jeho metody, a to jak skládá otázky a odpovědi, všímá si detailů, velmi zajímavé a poučné. Myšlenky poučné.

Konec byl nečekaný.

24.03.2022 5 z 5

Smrt si nevybírá Smrt si nevybírá Ambrose Parry

Povedene cteni, byt jsem knihu zacala cist tak na 3 x, ten zacatek me uplne nechytil a tak jsem se k ni dokola vracela. Omacky je tam hodne, pribeh je ale poutavy. Kdo ma slabsi povahu, muze se mu tezko cist o tezkych porodech, v tomto duchu se prakticky nese cela kniha, nedoporucuji zenam, ktere se chystaji rodit a z porodu jsou uz ted nervozni. Jako detektivku to uplne nevnimam. Lekarske prostredi okorene lehkou "milostnou" zapletkou.

19.03.2022 5 z 5

Nezapomenutelný polibek Nezapomenutelný polibek Teresa Medeiros

Medeiros me moc bavi. Pribeh byl krasny.

Nicholas byl svaty, kdyz ho Laura navezla do pastorstvi, ja bych ji asi uskrtila :D a velmi sympaticky, nez se vratil Sterling.

Okrajovy pribeh Diany a Thana byl mily.

19.02.2022 5 z 5