Český konec světa
ekniha

Panika, hlad, děs a anarchie... a humor na uklidnění přeživších, kteří u večerního táboráku okusují kosti už ne tak moc živých kamarádů. Konec světa. A že Čechy jsou jeho součástí, ani těm se tato zlomová událost nevyhne. V minisbírce Český konec světa můžete nahlédnout nejen do apokalyptické budoucnosti české kotliny, kde nezůstal kámen na kameni, ale také do života těch, které apokalypsa teprve čeká, kteří se jí snaží zabránit, nebo ji naopak přiblížit. Čeká vás šest povídek, které vás vyděsí, zhnusí, ale i rozchechtají. Vítejte na Českém konci světa!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/192641/cesky-konec-sveta-gk9-192641.png 3.313
Povídky, Literatura česká
Formáty eknihy:EPUB, MOBI, PDF
Vydáno:, Martin Koláček - E-knihy jedou

Alma-Nacida
03.12.2016

Jako u většiny povídkových knih, něco je horší a něco lepší, celkově lepší průměr a sympatická oddychovka.

svatas007
16.02.2016

Od knihy jsem si až tak moc nesliboval, ale zabavila. Tu a tam se najdou originální nápady, ale asi mne nic nedonutí se ke knize vracet. Je to zajímavý pohled do české tvorby.

Lenourt
01.08.2014

Nic moc. Dle mého splácané na honem u příležitosti očekávaného konce světa. Jediná povídka, která by dostala 5* je ta o Armagedonovi, u té jsem se smála nahlas :-D

bondula
21.05.2014

Veselá až polovážňa apokalypsa v podaní mladých českých autorov.
Poviedky Hlad a Když nahoře je dole šklbali kútikmi, boli super. Válka a blábol, môj osobný favorit, mi šklbala kútikmi tiež, ale tento raz vedome, aby som sa nesmial na celé kolo. Ostatné tri príbehy trochu zaostávajú. Udeľujem štyroch jazdcov apokalypsy z piatich možných.

Abiosis
31.01.2014

Celkom podarená zbierka šiestich poviedok, škoda však, že všetky poviedky od Koláčka (tri) zahrnuté v tejto zbierke možno nájsť aj v jeho sólo jazde "Sedmero plastových panen"; teda od neho tu žiadna nová nie je. Strnad ma svojimi dvomi poviedkami potešil a rozhodnutie dať jeho "Hlad" ako úvodnú poviedku bolo správne - naozaj výborný a uvoľnený rozjazd ("Všechny jsem je sežral. Všechny. Tondu, Frantu, Karla i Pepu. A nakonec i tu Mařenu."). No a Hejlovej poviedka je taká jemná, "ženská", možno ako autorka sama. :)

Autoři knihy

Kateřina Hejlová