Hypnoporod

Česká republika patří k zemím, kde se většina žen porodu bojí. Často nemají jiné přání, než ho mít rychle za sebou. To první, co většinu dnešních žen v souvislosti s porodem napadá, je vědomí rizika a hrůza z bolesti. Autorka neprosazuje hypnoporody za přítomnosti odborného hypnotizéra, nýbrž vede každou jednu ženu ke schopnosti autohypnózy. Nejde tu o nic víc než o nejhlubší uvolnění, relaxaci, vnoření se do vlastního těla za současného odpojení racionálního vnímání, které umí spolehlivě zastavit jak orgasmus, tak spontánní porodní proces. Možná s autorkou nebudeme ve všem souhlasit, přesto připomíná podstatné. Těhotným a rodícím ženám skrytou moudrost a sílu jejich těl a těm, kdo o nastávající matky pečují, důležitost respektu a empatie....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177429/hypnoporod-177429.jpg 4.283
Duchovní literatura, New Age
Vydáno, Triton

HypnoBirthing

Kniha Hypnoporod

K4t13

Myšlenka hypnoporodu jako takového zní dobře. Nicméně bych tuto knihu laikovi rozhodně nedoporučila, protože i když jsou v ní uvedené užitečné rady, tak je také plná dezinformací a lživých doporučení, jejichž praktikování může být nebezpečné. Nechápu, jak se mohla dostat na trh bez vyjádření či úpravy odborníky v oboru porodnictví a porodní asistence. Holt, svoboda projevu...

Martina1725

Kompletní vhled do této metody, ale kdo by chtěl implementovat v praxi, je stejně asi dobré zajít na kurz.

Chillia
18.11.2020

Tato kniha by měla být modlou každé budoucí maminky, ať už se rozhodne pro jakýkoliv porod, neboť ji minimálně obohatí o náhled na přirozené, NElékařsky vedené porody. Za mě je knížka hezky napsaná, přehledná a jsou v ní ucelené informace, tipy a návody na uvolnění a relaxaci, včetně hlubokých myšlenek, které knihu doprovází.

Amneris
02.09.2020

Kniha obsahuje různé relaxační a dýchací techniky, které poskytnou budoucí mamince oporu a důvěru ve své tělo. Určitě doporučuji všem, kdo se chce na porod připravit a být v klidu.

michaela.22
07.04.2020

Tato kniha by neměla chybět v knihovně žádné ženy, minimálně té, která chce mít v životě děti. Já si tuto knihu objednala na začátku mého prvního těhotenství a hned jsem se na ní vrhla. Je přehledná, dobře se čte a poskytuje čtenáři oporu, důvěru v sebe sama...a již podle názvu vám prozradí jak se připravit na porod, aniž by se jednalo o děsivý zážitek. Zatím jsem ještě neporodila, ale i díky této knize se dne D opravdu nebojím a naopak se na něj moc těším. :-)

kinee
06.03.2020

DOPORUCUJI pro zeny, ktere chteji vedet neco o historii porodu, ktere maji z porodu trochu obavy, chteji vedet, jak porod probiha, jak funguje psychika na porod a hormony, spousta dobrych doporuceni... Ted nazev mne trochu vydesil-toho se nebojte. Naprosto kniha souzni i s moji porodni asistentkou a dozvite se i jako druhorodicka mnoho noveho :-)

Cageyy
09.01.2020

Skvělá knoha doplňující informace ke kurzu hypnoporodu. Samozřejmě vhodná i pro nastávající maminky, které na kurzu nebyly, tak z této knihy krásně pochopí. Jsou zde popsány dýchací techniky, vizualizace a jak se celkově zklidnit a nakadit sama sebe ma porod.

Irimie
06.01.2020

Od knihy jsem čekala nějak víc vzhledem k jejímu hodnocení a celkově ohlasu na hypnoporod ze všech stran. Možná je to tím, že jsem předtím četla už jiné knihy věnující se přirozenému porodu, ale tady jsem našla info maximálně o tom, že je dobré se při kontrakci nadechovat směrem nahoru do břicha a pak vydechovat směrem dolů do břicha. Na afirmace a vizualizace mě moc neužije, připadala bych si u toho debilně, a nějaké kapitoly - např. strava v těhotenství - za mě zcela zbytečná výplň. Navíc mi vadilo, jak se vehementně všude odkazují na teraupety hypnoporodu a jejich kurzy, knížka je vlastně taková reklama na další produkty/aktivity.