Hypnoporod

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Česká republika patří k zemím, kde se většina žen porodu bojí. Často nemají jiné přání, než ho mít rychle za sebou. To první, co většinu dnešních žen v souvislosti s porodem napadá, je vědomí rizika a hrůza z bolesti. Autorka neprosazuje hypnoporody za přítomnosti odborného hypnotizéra, nýbrž vede každou jednu ženu ke schopnosti autohypnózy. Nejde tu o nic víc než o nejhlubší uvolnění, relaxaci, vnoření se do vlastního těla za současného odpojení racionálního vnímání, které umí spolehlivě zastavit jak orgasmus, tak spontánní porodní proces. Možná s autorkou nebudeme ve všem souhlasit, přesto připomíná podstatné. Těhotným a rodícím ženám skrytou moudrost a sílu jejich těl a těm, kdo o nastávající matky pečují, důležitost respektu a empatie....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177429/hypnoporod-177429.jpg 4.289
Žánr
Duchovní literatura, New Age
Vydáno, Triton
Orig. název

HypnoBirthing

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (19)

Kniha Hypnoporod

Přidat komentář
terinkha
18. dubna

Rozhodně je to kniha, kterou je dobré si před porodem přečíst třeba jen pro rozšíření obzorů. Každá z budoucích maminek si tam něco najde - ať už informace, nějakou pro ni dobrou vizualizaci nebo techniku uvolnění, některá maminka se najde v knize úplně. Mně se kniha moc hezky četla, spousta informací byla zajímavá, některé techniky uvolnění jsou podle mě použitelné i v běžném životě :-D Nakonec jsem toho u samotného porodu moc nepoužila, ale zažít něco takového musí být rozhodně zajímavý zážitek.

K4t13
20. ledna

Myšlenka hypnoporodu jako takového zní dobře. Nicméně bych tuto knihu laikovi rozhodně nedoporučila, protože i když jsou v ní uvedené užitečné rady, tak je také plná dezinformací a lživých doporučení, jejichž praktikování může být nebezpečné. Nechápu, jak se mohla dostat na trh bez vyjádření či úpravy odborníky v oboru porodnictví a porodní asistence. Holt, svoboda projevu...


Martina1725
08. ledna

Kompletní vhled do této metody, ale kdo by chtěl implementovat v praxi, je stejně asi dobré zajít na kurz.

Chillia
18.11.2020

Tato kniha by měla být modlou každé budoucí maminky, ať už se rozhodne pro jakýkoliv porod, neboť ji minimálně obohatí o náhled na přirozené, NElékařsky vedené porody. Za mě je knížka hezky napsaná, přehledná a jsou v ní ucelené informace, tipy a návody na uvolnění a relaxaci, včetně hlubokých myšlenek, které knihu doprovází.

Amneris
02.09.2020

Kniha obsahuje různé relaxační a dýchací techniky, které poskytnou budoucí mamince oporu a důvěru ve své tělo. Určitě doporučuji všem, kdo se chce na porod připravit a být v klidu.

michaela.22
07.04.2020

Tato kniha by neměla chybět v knihovně žádné ženy, minimálně té, která chce mít v životě děti. Já si tuto knihu objednala na začátku mého prvního těhotenství a hned jsem se na ní vrhla. Je přehledná, dobře se čte a poskytuje čtenáři oporu, důvěru v sebe sama...a již podle názvu vám prozradí jak se připravit na porod, aniž by se jednalo o děsivý zážitek. Zatím jsem ještě neporodila, ale i díky této knize se dne D opravdu nebojím a naopak se na něj moc těším. :-)

kinee
06.03.2020

DOPORUCUJI pro zeny, ktere chteji vedet neco o historii porodu, ktere maji z porodu trochu obavy, chteji vedet, jak porod probiha, jak funguje psychika na porod a hormony, spousta dobrych doporuceni... Ted nazev mne trochu vydesil-toho se nebojte. Naprosto kniha souzni i s moji porodni asistentkou a dozvite se i jako druhorodicka mnoho noveho :-)

Cageyy
09.01.2020

Skvělá knoha doplňující informace ke kurzu hypnoporodu. Samozřejmě vhodná i pro nastávající maminky, které na kurzu nebyly, tak z této knihy krásně pochopí. Jsou zde popsány dýchací techniky, vizualizace a jak se celkově zklidnit a nakadit sama sebe ma porod.

1