lucie.dc lucie.dc komentáře u knih

Vzdělaná Vzdělaná Tara Westover

Nedá mi to a v hlavě se mi kniha srovnává s knihou Mormonka od Jessop a zdaleka nedosahuje její kvality.

První část se mi četla těžce, nudila jsem se, moc popisu, opakování, nevím, když jsem přeskočila odstavce nebo i stránky, nepřišla jsem asi o nic.

Lépe se mi četla až druhá a třetí část, mělo to lepší spád a bylo to čtivější.

Znovu ji ale asi číst nebudu.

15.04.2024 3 z 5

Sladký hřích Sladký hřích Susan Johnson

První kniha od této autorky a líbila se mi.
Musím ale souhlasit se závěrem, těch zápletek je tam zbytečně moc, jakoby se spisovatelka nedokázala rozhodnout, o čem ta kniha vlastně bude, tak tam pro jistotu dala asi všechno, co ji napadlo.

V určité části jsem ani nechápala autorku, která změnila chování Chelsei, žárlivost mi k její povaze prostě neseděla.

28.03.2024 4 z 5

Aby vlasy nepadaly Aby vlasy nepadaly Coria Gianni

Pro nováčka určitě spousta nových a užitečných informací o tom, jak vlas a pokožka vypadají, jejich funkce...

Obecný návod, jak je důležitá vyvážená strava a duševní pohoda.

Větší část knihy už znám, proto mě její čtení moc nebavilo a tak dlouho i trvalo, ale poslední část mě zaujala víc.

Vůbec jsem nevěděla, že se transplantují i vlasy z umělé hmoty nebo se barva do pokožky jaksi "tetuje."

Některé věci je fajn si zase zopakovat.

Hodnotím vcelku pozitivně a užitečně. Asi tu masážní kůru zkusím otestovat na manželovi a zázraky nechť se dějí!! :D

27.03.2024 4 z 5

Drahý podvodník Drahý podvodník Nicole Byrd

Jsem se zasmála, především zpočátku je fakt vtipná.

Některé pasáže jsou zbytečně dlouhé a knize tak ubírají na čtivosti, děj se trochu vleče. Gabriel je někdy až moc romantický, až se to k mužskému pohlaví ani nehodí.

Popisy se dají naštěstí přeskočit po celých odstavcích.

Na čtení je fajn, ve výsledku se mi tedy líbila a určitě si ji někdy přečtu znovu.

13.02.2024 4 z 5

Co mám vědět o sexu Co mám vědět o sexu Jasminka Petrović

Nevhodné pro děti. Dcera, 9 let, mi to dotáhla z knihovny, div mě netrefil šlak!

18.12.2023

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Ani si nevzpomínám, že bychom se učili o těchto hrůzách ve škole, celé to zastínil holokaust... Nejspíš by měli upravit dějepis, už nejsme v komunismu, aby se tahle pravda tutlala.

V první chvíli jsem si myslela, že čtu o židech, tak podobný osud měli tito lidé.

Problémy dnešní doby jsou tak povrchní až to bolí...

20.11.2023 4 z 5

Říkali mi Leni Říkali mi Leni Zdeňka Bezděková

Čtivá, pěkná, ale na mě tak nezapůsobila, jako jiné s podobným tématem.

Po týdnu od přečtení jsem si totiž vůbec nemohla vzpomenout, o čem vlastně byla. Své místo v knihovně si ale určitě zaslouží.

15.11.2023 4 z 5

Bouřlivé objetí Bouřlivé objetí Johanna Lindsey

Jako na houpačce, občas jsem se zasmála, občas nudila. První polovina knihy byla lepší, druhá stála za starou belu. Hvězda navíc, za ty vtipné momenty z části na lodi.

Když se provdala, byla to nuda, pořád se jen opakovalo nevěřícné "oooch, tvoje žena? To není pravda..." až to bylo spíš na škodu. Pokusy o vtipy z posledních cca 100 stran, mi nepřišly vtipné, závěr ničím nenadchne.

Dost jsem přeskakovala odstavce i celé strany, bohužel.

Musím se vrátit ke Kleypas, jestli je to autorem nebo mi už žánr nevyhovuje jako takový, což by byla škoda, vždy jsem si nejlépe u něj odpočinula...

31.07.2023 3 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Tahle knížka, jako jedna z mála, zanechá stopu napořád.

Začátek mě prvně moc neoslovil, ale pak příběh chytil a už nepustil, kdy přečtu 500 stran za 3 dny?

Některá slovní spojení mi nedávala úplně smysl, německy trochu umím, v tomto mi tedy německá slova ani nevadila.

Asi jako většina děl z 2.sv.války, ani toto dílo se bez slz úplně neobejde.

Kdyby lidé více četli knihy z této doby, možná by tolik neřešili v životě takové malichernosti a z nudy si nevymýšleli hovadiny...

30.07.2023 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Často není vyznačena přímá řeč, jakože kvalita tisku jde úplně do háje, ztrácela jsem se tak v tom, co je řeč, co je myšlenka, kdo co mluví apod.

Jsou tam nějaké nesmysly, coz mě u tohoto žánru irituje.

Dva příběhy ze stejného prostředí s podobným dějem, občas jsem tedy nevěděla, která je která.

Ale jinak je kniha čtivá, nic není, jak se zdá, konec je překvapivý a trochu smutný.

19.07.2023 3 z 5

Vše pro lásku! Vše pro lásku! Lisa Kleypas

Hezký, byť urychlený, příběh, dalo by se z toho udělat víc. Láskyplná slůvka od počátku, které spíš přehlížím, ta naivita mě už malinko unavuje, ale stejně se k těmto příběhům vracím, aby si má mysl odpočinula od všedních starostí.

Opět jsem se zasmála, tupé pozvedlo celý příběh a o takovém dopisu by snila každá z nás.

21.03.2023 4 z 5

Jarní skandál Jarní skandál Lisa Kleypas

Milé a zábavné čtení, dialogy nezklamaly.

27.12.2022 5 z 5

Zimní naděje Zimní naděje Lisa Kleypas

Já to hodnocení bohužel trochu rozbiju.

Na tento díl jsem se velmi těšila, až jsem se překonala a neskončila "druhá romantika a dost."

Chyběl mi tam onen vtip, ten se objevil na chvilenku, kdy se zjevila na scéně Lillian, jinak spíš smutné dílo, které mě ale ani nenadchlo.

Evie žila v příšerné rodině tyranů a je fajn, jak to dopadlo, ale čekala jsem víc, Sebastian se až moc rychle napravil, dokonce jsem některé pasáže ke konci už i přeskočila.

První 2 super, tato moc ne-e, dokonce jsem četla několik dní (neobvyklé).

23.11.2022 3 z 5

Kouzlo podzimu Kouzlo podzimu Lisa Kleypas

Někdy mě Lillian rozčilovala, přesto opět vtipné dílo, které pobaví.

Jen mi tam chybělo zapojení čekanek, žádný společný záludný plán, děj plynul jaksi sám, bez intrik a pomoci ostatních, jak se původně dohodly v prvním díle.

20.11.2022 5 z 5

Klinická trichologie Klinická trichologie Petr Arenberger

Vcelku zklamání, útlá a malinkatá, čekala jsem víc, fotek taky málo (a ještě jsou prťavé :D)

19.11.2022 3 z 5

Choroby vlasů a ovlasené kůže Choroby vlasů a ovlasené kůže kolektiv autorů

velmi užitečná knížka

19.11.2022 5 z 5

Tajemství letní noci Tajemství letní noci Lisa Kleypas

Čekanky jedu druhé kolo, musím sice pár blbostí překousnout, ale líbí se mi moc onen humor v této sérii. :)

19.11.2022 5 z 5

Návrat k sobě Návrat k sobě Teal Swan

Pěkná knížka, která se věnuje i práci s emocemi negativními a vysvětluje jejich důležitý význam, zaměřovat se jen na pozitivní myšlení je hloupost.

Meditaci si sami ale nenamluvíme, byť to má být údajně vhodné i pro jednotlivce, ale když v určitém případě máme přeskočit např. z 10 kroku na 15 krok, tak to tedy nevím, jak bych si tohle namluvila, pro zapamatování jednotlivých kroků, je těch krokrů pro mě až moc.

Na závěr je na můj vkus víc chvály na samotné scelování, než na samotný postup nebo jasnější kroky lidí, kteří svůj příběh sdíleli.

16.10.2022 4 z 5

Dějiny vlasů - Účesy, vousy, chlupy a péče o ně Dějiny vlasů - Účesy, vousy, chlupy a péče o ně Martin Rychlík

Když jsem ji viděla, věděla jsem ve vteřině, že musí být má.

Skvěle zpracovaná, byť mě zklamalo zpracování péče o ty vlasy, byly tam spíš jen zmínky, zabývá se především účesy určité doby.

Napříč dobou lze usoudit, že se až tak moc zase neměníme, ale díky bohu za to, že alespoň v civilizovaném světě neusmrcujeme, abychom si vzali skalp či celou hlavu jako trofej.

Co mě mile překvapilo, že se autor věnoval i Čechům.

25.09.2022 5 z 5

Magická poselství víl Magická poselství víl Doreen Virtue

Barevne, pozitivni, nic "spatneho" se clovek nedozvi.
Tech moznych vykladu by ale v knizce mohlo byt vic.
Zlate okraje jsou luxusni, rada si s nimi hraji.

01.08.2022 5 z 5