Dějiny vlasů - Účesy, vousy, chlupy a péče o ně

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Vlasy – ať už jsou na hlavě či ne, ať jsou bohaté, husté či jen řídké, dlouhé anebo krátké, svázané i nesvázané, barvené nebo přirozené – definují jedince a jeho roli ve společnosti. Odkazují k jeho genderu, věku, sexuální dostupnosti, statusu či světonázoru. Bohatě ilustrovaná kniha nabízí mezioborový a unikátní pohled na pestré významy kštic, vousů či paruk v rozličných kulturách, protože vlasová péče je „kulturní univerzálií“. Autor vychází z bohatých zdrojů literárních, archeologických i etnografických. Pokrytá témata zahrnují významy, jež vlasy měly v preliterárních (Asie, Afrika, Amerika, Oceánie) i starověkých (Egypt, Řecko, Řím) společnostech i v etapách evropských dějin....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371942/big_dejiny-vlasu-ucesy-vousy-chlupy-a-p-3uL-371942.jpeg 4.415
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Dějiny vlasů - Účesy, vousy, chlupy a péče o ně

lucie.dc
25.09.2022

Když jsem ji viděla, věděla jsem ve vteřině, že musí být má.

Skvěle zpracovaná, byť mě zklamalo zpracování péče o ty vlasy, byly tam spíš jen zmínky, zabývá se především účesy určité doby.

Napříč dobou lze usoudit, že se až tak moc zase neměníme, ale díky bohu za to, že alespoň v civilizovaném světě neusmrcujeme, abychom si vzali skalp či celou hlavu jako trofej.

Co mě mile překvapilo, že se autor věnoval i Čechům.

bagel
18.10.2019

Úžasně zpracované - vyčerpávající text, velké množství fotografií, precizně uváděné odkazy. Kniha určitě není na jedno přečtení, lze se k ní neustále vracet.


miuk
18.02.2019

Velmi precizně provedená kniha. Před autorem smekám, informace jsou opravdu detailní. Perfektní práce!!