Poznej svůj cíl

Kniha vypráví o životních souvislostech a upozorňuje na základní úkol každého člověka – projevit se! Každý z vás je jedinečná a nádherná bytost, se svým jedinečným cílem. „Poznej svůj cíl“ je základní motivace každé bytosti, je projevením se a poznáním sebe sama. Zajímáte-li se opravdu o svůj život, zkoumáte-li další souvislosti a máte-li stále chuť „vědět více“, jste svým životem nadšeni a naplněni. Ponořte se proto i vy do knihy plných „neuvěřitelných“ příběhů, náhod a souvislostí, neboť touha poznat a naplnit svůj životní cíl je základní motivací k životu. Nelíbí-li se vám váš život, změňte ho, jen vy máte tu moc......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/5779/poznej-svuj-cil-5779.jpg 4.3114

Kniha Poznej svůj cíl

lucie.dc

Usmevne, kdyz jsem se tam tak casto videla :D

Pouceni psane pribehovym stylem me bavi, je to ze zivota a spoji to autora se ctenarem. Kapitoly jsou kratke, dobre se ctou.

Clovek se opravdu musi zamyslet nad objednavkou "z vesmiru", kazda takovato kniha o tom hovori a uz to mohu z vlastni zkusenosti i potvrdit. :)

Eliška680

Děkuji za další krásnou knížku. Poutavé a naučné čtení.

Marekh

Tuto knihu mi darovala Martina (nick na DK: Mandalka74). Děkuji za darování knihy. Po dlouhé době jsem se pustil do knihy se zaměřením na osobní rozvoj. Knihu mám doma poměrně dlouho, ale až nyní přišla na řadu tato kniha. Jedná o první knihu (debut), kterou autorka napsala. Kniha se mi líbila. Má 22 kapitol, autorka v jednotlivých kapitolách uvádí také příklady z běžné praxe a na příkladech svých klientů odhaluje příčiny problémů a jejích řešení. V kapitole MŮJ PŘÍBĚH poodhaluje něco ze svého soukromí. Celkově s jejími názory souhlasím, i když s některými názory by se dalo polemizovat, například v otázkách rozvodu. Knihu hodnotím na 100 %.

V současnosti je rozvodů mnohem více než v minulosti (každé druhé manželství se v ČR rozvádí), partneři si nedokážou mnohdy v klidu sednout a naslouchat si, nedokážou řešit problémy s chladnou hlavou a často kvůli maličkostem se rozvádějí a podle mého názoru nejvíce trpí děti, protože když se jednou rodiče rozvedou, rodina je už neúplná a už to nikdy nebude takové, jako tomu bývalo s biologickými rodiči. Samozřejmě záleží to případ od případu. V některých situacích je rozvod na místě a je nezbytný (alkoholismus, domácí násilí, „zálety“, ztráta společných zájmů), v jiných situacích je třeba rozvod zbytečný a partneři si myslí, že naleznou štěstí v náručí někoho jiného. V některých případech se jim to podaří, v jiných případech zjistí po čase, že se to veze na stejné vlně jako u prvního partnera, anebo je to dokonce ještě horší. U každého je to individuální. Důležité je, abychom byli šťastní a mysleli také na děti, pokud žijí s námi a ptali se jich také na jejich názory. Táta s mámou budou příští rok slavit zlatou svatbu, tzn. 50 let budou spolu. Pokládám si otázku, kdo z dnešních manželů tak dlouho vydrží? Takto dlouho trvající manželství jsou v dnešní době ojedinělá. Pochopitelně během tak dlouhého období neprožili jen pěkné chvíle, ale všechno zvládli a jsou spolu dodnes. Mají společné zážitky z mládí, vzpomínky, jak se seznámili, první rande, nejdůležitější událostí v jejich životě bylo narození dětí (alespoň myslím, když píšu tyto řádky), a to jsou důležité hodnoty, na kterých by mělo být vystavěno soužití manželského páru. Říká se, že občasná hádka není také špatná. Je lépe si říci vše narovinu, třeba zvýšit hlas, tím se pročistí vzduch a bude se všem lépe dýchat. Je to určitě lepší, než udržovat vztek v sobě a nechat naše emoce zasunuty někde v pozadí.

V současné době je častým trendem, že partneři mají děti, ale žijí spolu „na hromádce“, neměli svatbu. V minulosti jsem zastával názor, že to není důležité, že nějaký papír není důležitý, když k sobě dva lidé cítí lásku. Ale dnes bych názor asi přehodnotil. Když někoho doopravdy miluji, proč to nestvrdit manželským slibem, v dobrém i ve zlém na celý život? Možná to je výhodnější pro muže, protože si myslím, že každá žena ve skrytu své duše by chtěla mít svatbu. Pro ženu to musí být jeden z nejkrásnějších dnů v jejím životě, na který bude vzpomínat po celý život. Netvrdím, že je správné, aby manželé zůstali po celý život spolu, pokud vztah nikam nevede a nejsou šťastní. To určitě dávám autorce za pravdu, to by nemělo žádný smysl. Každý má právo být šťastný a žít plnohodnotný život s tím, koho milujeme.

Mám pocit, že jsem se nechal unést tématem manželství, rozvodu a dětí. Samozřejmě se v této knize vyskytují další témata. Zajímavé bylo, že pokud máme nějaký problém ohledně zdraví, tak to může souviset s naším vnitřním nastavením. Zajímavá byla také kapitola Zvířata v našem životě.

Kniha se četla dobře. Musím říci, že mne kniha mile překvapila, jednotlivé rady dávaly smysl a jsou uplatitelné v praxi, pokud by se jimi člověk řídil. Myslím si, že autorka svým klientům dokáže pomoci a společnými silami mohou zvládnut jakékoliv problémy, které se v životech klientů objeví. Určitě to není jednoduché, změny nelze provést ze dne na den jako mávnutím kouzelného proutku, ale pokud intenzivně pracujeme na problému, tak je velká šance, že ho vyřešíme. A pokud se problém nepodaří vyřešit, alespoň si můžeme říci, že jsme pro to něco udělali. Autorka si uvědomila některé chyby, kterých se ve svém životě dopustila a otevřeně to přiznává a bilancuje nad svým životem. Líbilo se mi, že jsou v knize zvýrazněny tučně důležité části, které bychom si měli zapamatovat a řídit se jimi. V knize se nachází hodně myšlenek, které jsem si mohl vypsat, ale tentokrát jsem nic nevypisoval. Ke knize se mohu kdykoliv vrátit a pomocníkem jsou zvýrazněné pasáže. Od autorky mám ještě knihu ROZHODNUTÍ, kterou mi rovněž poslala Martina, takže někdy se do této knihy také začtu. :)

Beth2
14. lednaodpad!

Souhlasím s názorem, že knížky jsou dobrá inspirace. Poté co jsem měla možnost absolvovat kurzy pí Jordánové, následovalo velké zklamání. Arogance, sobectví, zájem jen o peníze. Od té doby jsem na vše co se jí týká doslova alergická.

DádazPrahy
01.11.2020

Velmi zajimavé a poučné čtení, srozumitelně formulované. Četba této knížky byla pro mne velmi přínosná, mnohému jsem porozuměla, dá se říci, že mi "otevřela oči" a přinesla nový pohled na mnohé záležitosti. Škoda, že jsem se s touto útlou knížkou s pozitivně laděnou žlutou obálku potkala až teď - mít tak možnost si tyto moudré rady přečíst na prahu dospělosti! Pro mladé lidi by tato knížka měla být snad povinnou četbou, třeba by se tak na své cestě životem vyhnuli některém chybným krokům. Určitě doporučuji a od autorky si přečtu se zájmem i další knížky.

RendyaDav
12.01.2020

Krásná knížka,že když chceme , cítíme to-změnit svůj život-tak to udělejme...Jen každý sám z nás má tu moc to udělat a nehledat výmluvy...Každý je jedinečný tak nač čekat...Dělejme to co chceme sami...Jinak se zbytečně utápíme a topíme ve ztraceném světě...

Janin
04.07.2017

Paní spisovatelka Jordánová nám nabízí i jiný pohled na život,na to,jak ho uchopit a prožít,jak najít svůj cíl,aniž bychom slepě kopírovali všeobecné rady,které na nás číhají všude (např.z tv,časopisů).

Nixa
07.01.2017

Tahle kniha se mi moc líbila. Dostala se ke mě když jsem ještě byla mladší a nebyla jsem na ní ,,vyzrálá". Později jsem jí přečetla znovu a byla jsem ní nadšená. Zajímavé myšlenky jsem si podtrhávala a občas se k nim vracím. Mám doma i další knihy od této autorky a už se těším až si je přečtu :-)