_Lucie_97 _Lucie_97 komentáře u knih

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Z knížky mám rozporuplné pocity. Na jednu stranu se mi celý příběh velmi líbil! Zasazení děje do psychiatrické léčebny a spousta psychoterapeutických perliček k tomu, to bylo naprosto skvělé!

Na druhou stranu jsem rozuzlení příběhu odhadla velmi brzo a díky tomu, nepřišlo žádný Aha-efekt a uspokojení. Naopak mám pocit, že se z terapeuta stal detektiv, který překračuje každé jedno pravidlo a nikoho to moc nezajímá. Zároveň je až moc rozbitý na to, aby vůbec mohl psychoteraputa dělat, a občas se chová velmi neprofesionálně - opět to nikoho moc nezajímá. Proto bych knížce dala 3,5 .

15.04.2023 3 z 5

Přátelé Přátelé Kelsey Miller

Povinnost pro každého milovníka přátel! Dozvíte se spoustu informaci, které vám pomohou doplnit cely příběh přátel a vysvětlit, proč se věci staly, jak se staly. Rozhodně mohu doporučit, ale místy knížka maličko odbíhá od hlavního tématu. Každopádně jsem si čtení užila a přátele zůstanou navždy mym nejoblíbenějším seriálem

07.04.2023 4 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Tato detektivní série patří mezi moje nejoblíbenější a mám pocit, že každý díl je pro mě lepší a lepší hrozně mě baví, jak máme možnost nahlédnout pod slupku člověka, který má úplně jinak nastavené vnímání. Zároveň to ale nijak neromantizuje samotnou postavu.

06.04.2023 5 z 5

Jak se bránit toxickým lidem, manipulátorům a sociopatům: Příručka nejen pro vysoce citlivé lidi Jak se bránit toxickým lidem, manipulátorům a sociopatům: Příručka nejen pro vysoce citlivé lidi Shahida Arabi

Knížka je určena primárně pro citlivější povahy, které se často potkávají s někým druhem toxicity. První polovina je spíše teorická s hromadou příkladu a druhá polovina je zaměřená na možnou obranu a zdravé nastavení si hranic. Celá knížka mě velmi bavila a nejednou jsem se poznávala v příkladových příbězích a budu se k ni mistama vracet, protože je nabitá spoustou rad a tipů, které je potřeba si připomínat.

23.03.2023 4 z 5

Když nejste v pohodě Když nejste v pohodě Jill Stark

Velmi zajímavá knížka plna soustu uvědomění a myšlenek, která všichni velmi dobře známe, ale občas si je potřebujeme připomenout.

20.03.2023 4 z 5

Psí terapie Psí terapie Paolo Valentino

Velmi útlá knížka, která ale přináší spoustu zajímavých myšlenek a při jejímž čtení se budete usmívat. Nedozvíte se noc světoborného, ale pokud se necítíte zrovna nejlíp, je to přesně ta milá knížka, co zahřeje u srdíčka a dodá příjemné pocity!

20.03.2023 4 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Zatím za mě nejlepší díl ze série! Konečně Erika tolik netruchlila, i když stále tam takové scény byly zbytečně moc natlačené. Celkově příběh se mi líbil zatím úplně nejvíc a musím se přiznat, že jsem absolutně nevěděla do posledních pár kapitol, jak příběh dopadne. Velmi mě rozuzlení překvapilo a to mile.

20.03.2023 5 z 5

Konejšivé signály – Na jedné vlně s vaším psem Konejšivé signály – Na jedné vlně s vaším psem Turid Rugaas

Knížek o lepším chápání našich čtyřnohých lásek není nikdy dost a tato se určitě řadí mezi ty nejlepší, jaké jsem kdy přečetla. Neřekne vám přesně návod, co kdy a jak dělat, ale spíš začnete více vidět, co váš pejsek děla a číst jeho pocity. Určitě se budu ke knížce ještě vracet! Nejvíce mě zaujalo zíváni na uklidnění a otáčení hlavy ze strany na stranu na známku přátelství!

26.02.2023 5 z 5

Tajemství šťastných vztahů Tajemství šťastných vztahů Denisa Říha Palečková

Velmi zajímavá knížka plna zajímavých myšlenek, ke kterých se budu ještě hodněkrát vracet. Protože v každé životní situaci si tam člověk najde nějakou rádi, či zajímavou myšlenku.
Není potřeba číst celou knížku rovnou celou. Spíš si vybrat části, které aktuálně řešíte a postupně se ke knížce vracet :)

18.02.2023 4 z 5

Odkaz Hawthornů Odkaz Hawthornů Jennifer Lynn Barnes

Pokračování série, které mě neskutečně bavilo! Jsem rada, že konečně máme nějaké odpovědi, kdo je Avery. Ale stejně nás podle mě čeká ještě jízda v dalším díle! A celkově jsem spoko s vyberem jednoho z bratru!

06.02.2023 4 z 5

Dánsko je pro mě srdeční záležitost, takže takle knížka pro mě není jen popisem toho, jak se cítit šťastný, ale spíš nastínění Dánské mentality a života obecně ️ není to asi knížka pro všechny, ale za mě je to knížka, ke které se budu velmi rada vracet a dodá mi ten hřejivý vnitřní pocit!

02.02.2023 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Hezky vystavený příběh, který mě chytil a netrpělivě jsem četla dal. Celkově se mi to napětí vážně líbilo, ale mám radši ty psychologické duchařiny. Toto na mě bylo místy maličko moc, ale moc se mi líbilo rozuzleni!

13.01.2023 4 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Přiběh mě neskutečně chytil a nepustil! Velmi mě bavilo, že jsme měli možnost nahlédnout do přemýšlení narušeného sériového vraha. Celkově se mi tento druhý díl líbil více, než první!

05.01.2023 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Naprosto skvělý příběh, kdy jsem se nedokázala odtrhnout a knížku odložit! První seznámeni s Erikou v mem případě proběhlo na jedničku a úplně si mě získala. Samozřejmě, občas její chování úplně neschvaluju a bylo by lepší, kdyby postupovala podle předpisů, ale díky jejímu životnímu příběhu ji vše odpustim. U takovýchto příběhu se vždy snažím odhadnout vraha - tady jsem šla správným směrem, ale netrefila jsem se, takže mě závěr velmi mile překvapil a už se mi dlouho nestalo, že bych neuhádla vraha! Takže velke plus ️

29.12.2022 5 z 5

Inteligentní pes Inteligentní pes Sophie Collins

Skvělá knížka plná zajímavých studií a informací o naších čtyřnohých miláčcích.

26.12.2022 5 z 5

Nestoudná zvědavost Nestoudná zvědavost Lynn Messina

Příběh je neskutečně čtivy! Celkově jsou postavy skvěle napsané, mají duchaplné rozhovory a hlavně vtipné dialogy! Mezi hlavními hrdiny je velmi znatelná chemie. Ale bohužel konec mě úplně nenadchnul a čekala jsem propracovanější romantickou linku - když se knížka přirovnává ke knize Pýcha a předsudek.
Každopádně jsem si čtení užila a mohu doporučit, jen bez velkého očekávání na detektivní i romantickou linku.

09.12.2022

Zbožňuju New York Zbožňuju New York Lindsey Kelk

Příběh o překonání nepříjemného rozchodu a znovu nacházení sama sebe! Kdo by se aspoň částečně v této knížce nenašel, tak keca! opravdu jsem si knížku užila a příběh Angely prožívala naplno s ni.
Ale na druhou stranu byl příběh dost naivní a určitě určitě situace měly být vyřešeny naprosto jiným způsobem! Doufám, ze se někdo nebude inspirovat, protože to nemusí dopadnout tak sluníčkově.

02.12.2022 4 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Další knížka v pořadí od Julie Caplin, která vás zahřeje u srdíčka a během pár stránek vás přenese na cílovou destinaci knížky. Miluju celou tuto sérii a tato knížka mě velmi potěšila. Četla jsem jí na podzim, ale povedlo se jí mě skvěle dostat do letní nálady - což hodně cením! Zároveň mě příběh bavil, postavy měli příjemný rozvoj a celkově knižku hodnotím velmi kladně. Ale musím zmínit i to, že mi občas příběh přišel až trochu přetažený za vlasy a maličko zbytečně přehnaný. Celou romantiku jsem hlavním postavám věřila, ale posledních 100 stran bylo nějak moc rychlých a vše šlo ráz na ráz - zvlášť, když celá plavba trvala max 2 týdny. Každopádně knížku mohu doporučit ️

18.11.2022 4 z 5

Bez zábran Bez zábran T. L. Swan

Celou sérii naprosto zbožňuju, ale tento díl byl za mě zatím nejslabší. Celkově jsem si čtení užila, příběh mě bavil a vytáhnul. Jen s porovnáním s ostatními měl tuctovou myšlenku. Konec mě samozřejmě potěšil a hodnotim knížku velmi pozitivně! Ale druhy díl u mě zatím stejně vede! ️

23.10.2022 4 z 5

Anatomie rozhodování Anatomie rozhodování Richard Shotton

Skvělá kniha, která vám přinese spoustu zajímavých myšlenek podložených na spoustě studií. Pokud milujete marketing, zajímá vás psychologie a chcete více pochopit i sami sebe během nakupování a vlastně obecně - hurá do toho. Úžasná knížka a vážně jsem si jí užila. Spoustu studii jsem již znala, ale pomohlo mi to si je znovu připomenout a podívat se na ně z různých pohledů.

17.09.2022 5 z 5