Anatomie rozhodování

kniha od:

Anatomie rozhodování https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/450119/bmid_anatomie-rozhodovani-uqG-450119.jpg 4.4 17

Než můžete začít ovlivňovat něčí rozhodování, je potřeba porozumět tomu, co k němu vede. Richard Shotton se ve své knize věnuje tomu, jak typicky rozhodovací proces probíhá, ať už se jedná o triviální rozhodování o tom, co si dáme k jídlu, nebo o životní rozhodování, jako například změnu práce. Zkoumá, jak je naše chování ovlivňováno psychologickými zkratkami, které nazývá zkreslením, a svoje poznatky prezentuje v kontextu možného použití těchto zkratek při tvorbě efektivní marketingové kampaně. Využívá při tom důkazy z akademického prostředí i z praxe marketingového oboru a vychází také z vlastních experimentů. Každou kapitolu ilustruje bohatou sadou příkladů, které prakticky znázorňují použití daného zkreslení v praxi. Kniha je stručná a výstižná - neutápí se ve složitých formulacích a suché vědecké terminologii, naopak se snaží být srozumitelná pro každého.... celý text

Komentáře (5)

Komentáře 5 Recenze 0

MalejTucnak
MalejTucnak
26.03.2023 5 z 5

Kniha mi dala spoustu nových poznatků, aniž bych byla z marketingového oboru. :)

_Lucie_97
_Lucie_97
17.09.2022 5 z 5

Skvělá kniha, která vám přinese spoustu zajímavých myšlenek podložených na spoustě studií. Pokud milujete marketing, zajímá vás psychologie a chcete více pochopit i sami sebe během nakupování a vlastně obecně - hurá do toho. Úžasná knížka a vážně jsem si jí užila. Spoustu studii jsem již znala, ale pomohlo mi to si je znovu připomenout a podívat se na ně z různých pohledů.


hu_87
hu_87
21.09.2021 5 z 5

25 kapitol o lidském rozhodování a jak ho využít v marketingu.
Lidé nejsou homo economicus. To si jen chceme myslet. Naopak, lidé jsou snadno ovlivnitelní a v této čtivě napsané knize hezky vidíme možnosti, jak využít psychologii lidského chování při tvorbě a propagaci značky.
Je to takový mix psychologie, Cialdiniho Předsvědčování a Zbraní vlivu, ale v poněkud renovovanější a přehlednější verzi.
Samozřejmostí je již zmiňovaná přehlednost a solidní grafická úprava, která usnadňuje orientaci v knížce.
Ideální volba nejen pro marketéry, ale i pro psychology a všechny, kteří se zajímají o to, jaké vlivy a faktory ovlivňují lidské chování a rozhodování.

Temsiss
Temsiss
17.05.2021 4 z 5

Anatomie rozhodování je perfektní kniha pro lidi, kteří se chtějí dozvědět něco o tom, zda je jejich chování předurčeno nějakým marketingovým výzkumem či ne.

Publikace je krátká, avšak délku si vynahrazuje informacemi. Těmi je kniha nahuštěna, občas jsem měla problém vše vstřebat. Je napsána jednoduše a srozumitelně, určitě není nutné mít hlubší znalosti o marketingu (já je nemám). Vše je zde popsáno, vždy začínaje nějakým starším prvotním výzkumem a pokračuje experimentem novějším. Experimenty v knize jsou zajímavé, v hodně případech jsem se dokázala ztotožnit. Knihu hodnotím kladně, bylo rozhodně zajímavá.

mamboleta
mamboleta
21.02.2021 5 z 5

Skvělá knížka nejen pro marketéry.

Štítky knihy

marketing spotřebitelské chování marketingová komunikace

Autorovy knížky

2020  88%Anatomie rozhodování

Kniha Anatomie rozhodování je v

Právě čtených2x
Přečtených22x
Čtenářské výzvě1x
Doporučených2x
Knihotéce25x
Chystám se číst34x
Chci si koupit15x
dalších seznamech1x