LuciaSangster LuciaSangster komentáře u knih

Káva každé půlnoci Káva každé půlnoci Theresa Black

O tomhle tématu se moc nemluví, ale mělo by. Ze své zkušenosti ohledně anorexie, kterou měla moje kamarádka vím, jaké to je. Člověk si to málo kdy uvědomí, že je něco špatně. Tahle knížka vám ukáže, jak to může u takového člověka vypadat.

Předem říkám, že knížka je dlouhá cca 560 stran. Popravdě mi ani nějak nevadilo, že je tak dlouhá, protože se četla sama. Najdete zde sarkasmus, humor, přátelství, lásku i strasti života. Autorka tohle téma ohledně anorexie/ bulimie vystihla dokonale. Děj je krásně vysvětlen.

Příběh se krásně čte. Nemohla jsem se odtrhnout a stále jsem měla oči přilepené ke knize. Bylo těžké přestat. Tady jsem si říkala ještě jednu kapitolu.

Krásné popisy situací a charakterů postav. Líbilo se mi, jak si s tím dala práci a pořádně byly propracované.

Pro lidi, kteří tímhle prošli bude podle mého těžké tohle číst, protože se jim vše opět může vybavit.

- Knihu jsem měla možnost si přečíst díky štafetě od autorky. Ještě jednou děkuji.

19.03.2023 5 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

Popravdě nevím, co říct, protože jsem z toho nějak zmatená. Díly předtím byly úžasné, ale tento?

Začátek se strašně táhl, ale když se překonal, tak se to dalo.
Myšlenka byla skvělá! Jen ji autor napsal divně. Čekala jsem, že Smrtky mezi sebou budou bojovat, aby porazili jejich padoucha, ale přitom to skončilo úplně jinak.

Tohle byl nejhorší díl celé série. Občas mi přišlo, že to tam prostě autor jen naházel, aby všechno prodloužil.

Dobře byly tu i dobré věci jako opět nechyběl sarkasmus a humor.

Postavy mi přišli, jako kdyby jim někdo vymetl mozek. Chovali se zvláštně o proti minulým dílům.

Nejvíc mě překvapila Randová. Na ut jsem nejvíc pyšná, protože zůstala svá až dokonce. Tohle je nejlepší postava. (baví mě ji strašně cosplayovat :D )

Hlavně se do všechno cpal Nimbus. Skvělá myšlenka. Zrovna část děje, která zahrnovala jeho a jeho činy bylo super, ale cech Smrtek byl odflaknutý.

Ten konec mohl být více epický, kdyby to nenapsal, tak jak to napsal.
Nedokážu si představit o čem bude další díl. ( Mimochodem už vyšel v Aj) Třeba nás překvapí, ale mě by to být z tohohle světa, ale zase jiní lidé.

05.03.2023 4 z 5

Mapa z kostí Mapa z kostí James Rollins (p)

Milujete Indiana Jonase či filmy/ knihy o hledání pokladů? Tak tohle je série přesně pro vás! Rozhodla jsem se, že vás provedu celou touhle sérií, protože je tak dokonalá, že si zaslouží spatřit světlo světa.

Zde se potkáme z novými hrdiny, kteří nás provádí celým příběhem. Já jsem osobně četla už šest dílů, takže jsem si dvojku přečetla znovu a opět mě uchvátil velitel Grayson Pierce.

Autor si dal s knihou hodně práce, protože zde najdete reálné i smyšlené informace o hledání pokladu. Někdy do svých děl píše, kde našel inspiraci a s kým byl v kontaktu.

Jeho série je propracovaná od začátku až dokonce. Nemusíte se bát! Najedete zde spoustu humoru, akce, ironie, sarkasmu, napětí, tajemna a mnoho dalšího. Příběh vás udrží u čtení a hltáte každé slovo. Nejlepší na téhle knize je, že je tu tolik zvratů, které nečekáte, že jste neustále překvapeni a chcete víc a víc.

Knihy Rollinse mě vždycky nutí zapřemýšlet nad různými věcmi a něco si dohledávat o dané situaci.

26.02.2023 5 z 5

Jiné místo Jiné místo Kateřina Karolová

Strašně jsem se na knihu těšila. Když se mi dostala do ruky dřív než při vydání, tak jsem ji hned začala číst.

Začátek mě zklamal. Strašný chaos. Kapitoly krátké a hlavně hodně informací, které vám autorka hodila na hlavu, aby mohla rychle k ději. Tohle knihu hodně srazilo.

Děj sám o sobě byl zajímavý a měl potenciál. Jen už ten začátek mě prostě odradil, takže jsem nebyla tolik nadšená, jak bych měla. Příběh měl v sobě tajemno a i spoustu nečekaného.

Konec knihy byl nečekaný. Člověk si pak měl možnost udělat vlastní závěr.

Hlavní hrdinka byla zvláštní. Hysterická a ubrečená, což v její situaci najednu stranu chápu. Hlavně se docela dost dobře dokázala vypořádat s určitými situacemi.

Abych to zakončila najdete zde hodně otázek, na které nemáte odpovědi. Záleží. jestli autorka bude chtít někdy napsat doporučení nebo to udělala naschvál. O tom můžeme pouze polemizovat.

Za knihu děkuji @humbookblogeri

19.02.2023 4 z 5

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

John Green má svůj specifický styl psaní, který mě pokaždé překvapuje. Ukáže nám svět z jiného pohledu.

Jedna želva za druhou je příběh, který působí na psychiku a je vám strašně líto hlavní postavy i její nejlepší kamarádky. Všechny životy postav se proplétají a komplikují.

Popravdě jsem vůbec netušila a ani neměla žádnou teorii o příběhu. Hltala jsem každé slovo a nemohla se odrhnout.

Tohle je zatím můj nejoblíbenější příběh. Byla tu ukázána dnešní doba mezi vrstevníky, kteří mají psychické problémy. Člověk by si z toho měl vzít, že se ve světě dějí horší věci než naše mini problémy.

Doporučuji i audioknihu, která je krásně namluvená.

13.02.2023 5 z 5

Přání! Přání! Leandra Sold (p)

Máte rádi fantasy? Tak tohle je pro vás!

Měla jsem smíšené pocity u téhle knihy než jsem ji začala číst. Nakonec se mi celý příběh líbil.

Musím říct, že obálka je božská. Ta mě uchvátila jako první. Už jen kvůli obálce bych si ji koupila.

Je to krásně napsané s originální příběhem. Sarkasmus a humor nesměl chybět. Líbilo se mi, že celý příběh se odehrával v České republice a v jiné říši. Je zde popsána dnešní doba v pohádkovém stylu. Krásná pohádka pro každého. Je úplně jedno kolik vám je.

Nemohla jsem se odtrhnout od knihy. Občas jsem četla s otevřenou pusou a vstřebávala, co se vlastně stalo. Příběh doprovázeli dobře napsané popisy, že si člověk dokázal vše představit. Krásné zvraty, které nedokážete předvídat. Takhle kniha je fakt jedná velká pecka.Autorka nepsala zbytečné věci, které by nás nudili. Rovnou nás hodila do děje. Opravdu jsem tu nenašla žádné negativum.

29.01.2023 5 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Začnu negativama. Nejsem mega velkej geek, takže kapitoly, které popisují zdlouhavě všechny přístroje, které si Wade pořídil mě nudila. Občas opravdu bylo zbytečné to takhle všechno popisovat. To pro mě kazilo knihu. Občas i chování Wade mě štvalo, ale najednu stranu je to ještě kluk, takže se dalo pochopit proč se tak choval.

Positiva ? Epický konec. Ano opravdu to tak je. Krásné popisy některých věcí. Wadova odvážnost. Jeho vztah mezi přáteli. Příběh mě sám o sobě bavil. Nechyběl sarkasmus, humor a hlavně se mi líbilo, že to bylo zasazené do 80 let. Člověk mohl vidět, jak lidé dokázali být posedlí kvůli výhře, co pro ni dokázali udělat.

Děj je jinak čtivý, zajímavý. Hlavně, že se skoro vše odehrává v OASIS. Opravdu originalita.

Za mě je film top. A vyšel druhý díl série.

22.01.2023 4 z 5

Temné a kruté lži Temné a kruté lži Ginny Myers Sain

Za knihu na recenzi děkuji @Humbook.

Znáte Riverdale či Pretty little liars? Tak tohle něco mezitím s magií v jednom. Velké klubko, které obsahuje jen lži.

Jak už je u mě známo. Mé oblíbené postavy jsou buď mrtvé nebo pohřešované a to se stalo i tady. Mé srdce získala Elora, ale bacha! Hartovi se podařilo mě dostat a tím se stává knižním crushem téhle knihy. Je to jakoby vás v táhl do jeho světa z našeho. Ano až tak je to úžasný.

Musím říct, že tady zvraty neuhádnete, protože je to napsané tak dobře, že pak koukáte překvapeně, co se vlastně stalo. Jen ke konci se to zbytečně natahovalo.

Kniha vás rovnou hodí do děje, takže se rychle zorientujete a žádné okecávačky okolo. Hlavní viník se nedá hned určit, protože budete podezírat více lidí, což dodá na dramatičnosti. Většinu času se budete cítit stejně jako hlavní postava, protože vás to všechno bude trápit, bolet, strašit stejně. Kniha se dokonce čte sama. Ano až tak.

Konec mě úplně rozsekal. Pohltilo mě tolik pocitů a úlevy znát pravdu například: smutek, vztek. Hlavně jsem konec probrečela, protože jsem absolutně nečekala, jak to dopadne.

20.01.2023 5 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Bála jsem se hodně, že druhý díl nebude tak dobrý jako první. Musím říct, že jsem mile překvapena. Jen mi chvilku trvalo se začíst (zaposlouchat), ale pak to šlo samo.

Opět děj byl epický. Čtenáře v táhl do příběhu. Byl napínavý, zábavný, sarkastický a hlavně pod závěsem temnoty. Hodně zvratů, které čtenář nečekal.

Strašně se mi líbily deníky Nimbuse, že i člověk se mohl dozvědět, jak se cítil a jak moc chtěl v určitých věcech zasáhnout, ale nemohl.

Svět se opět rozvíjel a otevíral další dějové linie a snimi další miliony otázek, na které neznámé odpověď. Doufám, že je zjistíme v dalším díle.

Citra zůstala stále soucitnou, milou, spravedlivou smrtkou, která má zajímavý způsob kosení. Není divu, že stará garda smrtek do ní v kláda veškeré naděje.

Smrtka Lucifer (Rowan) je pro mě stále důležitý. Chápala jsem jeho dění v knize. Přemýšlela jsem, že bych se chovala stejně po tom všem.

V prvním díle mým oblíbencem byl Rowan, ale tady ho z povrchu zemského smetla smrtka Randová, která nedokážu říct jak, ale přetáhla mě na svou stranu. Je v ní špetka dobra, které je těžké zahlédnout.

11.01.2023 5 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Tahle kniha je psána třemi autory. Takže tři různé příběhy, které se proplétají.

Čtenář si může přečíst , co se může stát o Vánocích. Dobré i zlé.
Kniha je spíše určená pro puberťáky, protože někdy jsou příběhy až moc sladké nebo přehnané.

Jinak Vánoční tématiky bylo dost. Krásné a pohodové čtení na Vánoce, ale asi to číst už znovu nebudu. Stačilo mi jednou, ale když chcete něco na odlehčení, tak je kniha přímo pro vás.

Občas jsem se i zasmála. Nečetlo se to špatně.

Který příběh se mi líbil nejvíc? Rozhoduji se mezi prvním a posledním, protože ty mě dokázaly svým způsobem okouzlit. Bohužel druhá povídka od Greena mě tentokrát zklamala, protože byla podprůměrná a ničím zajímavá.

Pokud se vám kniha nechce číst, tak se mrkněte na film, protože ten stojí za to.

02.01.2023 3 z 5

Vesmír rozhodl jinak Vesmír rozhodl jinak Theresa Black

Máte rádi jiné dimenze či vesmíry? Tak tahle kniha je přesně pro vás! Proč? Protože vám ukáže jaké to je mezi jinými vesmíry a hlavně vaše já se chová i jinde.

Tenhle příběh miluju! Terka napsala bombou knihu, která vás zavede do multivesmíru.

Já osobně nemusím knížky v ich-formě, ale tady mi to prostě k tomu sedělo.

Opravdu jste se zasmáli a ovšem, že i sarkasmus nechyběl. Text není složitý. Děj byl čtivý a nedokázali jste odtrhnout oči. Hltali jste každé slovo na papíře.

Riva a Axar skvělé postavy, které vás provází příběhem. Musím říct, že v některých částech jsou úseky, nad kterými se zamyslíte a hlavně i nad sebou samým.

Tohle je rozhodně jedna z nejlepších knih od české autorky, kterou jsem letos četla.

18.12.2022 5 z 5

Krvavá křídla Krvavá křídla Jakub Petr Kos

Popravdě? Jsem od knihy neměla příliš vysoká očekávání. Nějakou dobu jsem nad ní přemýšlela a @humbook_blogeri mi dali možnost si ji přečíst. Za to děkuju. Přeci jen je to autorova prvotina a člověk neví, co přesně čekat.

Klobouk dolů autorovi, že si vymyslel celý svět, anděli, draky, bohy a mnoho dalšího. Dal si s tím velkou práci a že čtení to jde poznat.
Originální jména, která se mi líbila, ale měla jsem problém si je zapamatovat. Jméno hlavní hrdinky a mnoha dalších nebo jsem nevěděla jak je vyslovit.

Nevím proč, ale připomnělo mi to Massovou z nějakého důvodu. Je možné kvůli andělům protože v Půlměsíčním městě byli též andělé. Mohl se inspirovat nebo to byla schoda nahod či moje hlava už blbne. Já vím, že v téhle době je těžké napsat fantasy, které by se nepodobalo jiné knize. Vím to ze svých zkušeností, ale přeci jen se mu povedlo ji nějakým způsobem oddělit.

Musím říct, že začátek mě nebavil, ale pak se to rozjelo. Krásný a zajímavý děj, který nebyl nudný a originální. Postavy měli své propracované charaktery. Líbilo se mi, že zde najdete více dějových linek než jednu. Takže se vám příběh odkrývá ze všech stran postupně.

Popis války mě bavil nejvíce. Propracované popisy, které v táhlo čtenáře ještě hlouběji do příběhu.

Držím autorovi palce při dalším psaní.

- tahle recenze vznikla ve spolupráci s @humbook a @humbookblogeri

04.12.2022 4 z 5

Slunečnice Slunečnice Anna Gajdošová

Tahle knížka se ke mně dostala díky štafetě, za kterou jsem opravdu ráda.

Popravdě moje první pořádná LGBT kniha od české autorky. Johnatan a Matthew byli dokonalý. Kniha byla skvělá hned od začátku, co jsem se začetla. Určitě bych si ji přečetla znovu.

Opravdu mě příběh bavil. Byl čtivý, zajímavý i s humorem, nad kterým jsme se mohli zasmát. Prostě krásná atmoška středoškolského drama. Takové normální klišé, které vás bude bavit.
Líbila se mi forma deníku, jak vlastně poznáváte jednu z postav příběhu. Je to opět něčím originální.

Jediné, co mi vadilo bylo, že některé kapitoly mohli být delší a ne tak useknuté či krátké. Některé věci mohli být víc rozepsané.

Pro někoho kniha může být nuda, ale berme v potaz, že je to prvotina autorky a každý někde začínal.

Musím pochválit autorky styl psaní. Opět byl něčím osobitý a dokázal vyjádřit různé pocity postav.

20.11.2022 4 z 5

Čaropisci Čaropisci Robert Jackson Bennett

Tahle úžasná série mě úplně dostala. Chvilku mi trvalo, než jsem pochopila, jak určité věci fingují. Hlavní hrdinka Sancie má svůj charakter a popravdě jsem na její vlně.

Tohle je nádherná Urban fantasy, kde se vám otvírá nový svět se scribováním. Dejme tomu, že tu najdete něco jako industrializovanou magii. Opět se řítíte světem hajzlíku, který chtějí ovládnout veškerou moc na světě.

Děj je svižný, vtáhne vás sebou, nenudí vás plus k tomu si hned zamilujete i vedlejší hrdiny. Opět najdete sarkasmus, který máme všichni velice rádi. Hlavně vám dá tolik otázek, na které si musíte počkat do dalšího dílu. Za mě zase úžasná knížní série, která se u mě dělí na místě s viz zmíněnými nahoře.

06.11.2022 5 z 5

Cesta Cesta Otakar Pospíšil

Příběh, který má poslání. Záleží na čtenáři, jak si to vyloží.

Je to příjemně odpočinkové. Děj se čte krásně. Je plynulý, čtivý a zajímavý. Popsaný svět i jak funguje její přírodní magie.

Jednou jsem už měla knihu možnost číst, ale teď jsem ji četla ve finální formě, proto tu chci být nejvíce upřímná.

Určitě kniha navazuje na další díl, který doufám, že autor napíše. Příběh o dracích, kteří ohrožují lidský svět, známe mnoho, ale tenhle má v sobě to jedinečné kouzlo. Hlavní postavy byly propracované a dokonce měli svojí minulost, kterou jsme se mohli dozvědět.

Krásný vymyšlený svět. V knize naleznete i mapu, podle které se dá skvěle orientovat.

18.10.2022 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Musím říct, že jsem nad knihou přemýšlela pěkně dlouho a nakonec jsem se do ní pustila.

Děj byl poutavý a hlavně dokázal čtenáře držet v napětí. Měla jsem pocit, že jsem na daném místě. Dokonce mě to i přemluvilo se zamyslet nad celým světem, nad cechem Smrtek a Nimbusem. Autor vymyslel opravdu geniální svět, který má propracovaný detailně. Hodně věcí mě nadchnulo i znechutilo.

Autor nám přiblížil, jak by vypadal svět, kdyby lidé nemohli umřít. Pouze pokud ho nepokosí Smrtka. Zaujal mě vztah mezi Nimbusem a Smrtkama, kdy každý měl svá pravidla a nenarušovaly je ani jeden druhému.

K postavám Rowana a Citře každý byl jedinečný charakter. Byla jsem spíš na straně Rowana i na konci jsem byla stále na jeho straně. Dvě opravdu úžasné postavy, které se navzájem doplňovali.

Ke konci mohu jedině říct, že jsem tušila, že se něco takového stane i tak jsem byla mile překvapená.

18.10.2022 5 z 5

Písečná bouře Písečná bouře James Rollins (p)

Zamilovala jsem se do téhle série. Kniha je čtivá, zajímavá a hlavně plná pocitů. Cítila jsem neustále napětí. Rollins ve svých knihách  má směs informací historických, vědeckých nebo i konspirací, což mě osobně přijde strašně zajímavé. S popisy si dal opravdu záležet a přijdete si, jako kdyby jste v tom příběhu byli s nimi. Výhoda je, že nikdy nevíte, co se stane. První díl je nejslabší z celé série, spíš z knih které jsem četla (6). I tak mě získal a čtenář se postupně dozvídá, jak to skončilo s hlavními postavami, které potkáte i v dalších dílech.

25.09.2022 4 z 5

Na cestě létem Na cestě létem Cecilia Vinesse

Musím říct, že jsem z knihy neměla dobrý pocit. Krásná obálka a anotace mě přemluvily. Je zde hodně překlepů, což překladatelé odflákli. Dokonce je chyba i v anotaci. Ohledně děje jsem spokojená. Parta kamarádů, kteří cestují společně po určitých destinacích a společně zažívají strasti. Dvě romantické linie, které mě bavili. Fandila jsem určitým lidem. Občas to bylo přetažené za vlasy, ale bavilo mě to i přesto číst. Nemohla jsem se odtrhnout. Když pominu určité chyby, tak knížka stojí za to. Je svým způsobem jedinečná a oddechová.

12.09.2022 3 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Tohle je druhý díl Naslouchače. Musím říct, že tady jsem byla mnohem více překvapená než v prvním díle. Dělo se tu toho tak strašně moc, že jsem hltala každé slovo. Pětadvacítka mě překvapila asi úplně nejvíce z celé knihy. Opravdu by si Ilan mohla z nich mít přátelé. Nevím, co si pořádně myslet o Nastareách, ale doufám stále, že mají alespoň trochu dobra v žilách, i když to zatím tak nevypadá. Cítila jsem všechny pocity s hlavní postavou. Občas byly situace, kdy jsem jí nadávala proč se tak chová, ale na druhou stranu je to malá holka, která se bojí v tak velkém světe, což chápu. Zajímá mě, jak se celá série vyvrbí.

17.08.2022 5 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

(SPOILER) Třetí díl byl úžasný! Naše malá Naslouchačka mě občas štvala, ale i tak mi přirostla k srdci. Pětadvacítka si mě získala též. Jen, co se potom v průběhu stálo mě dorazilo. Opravdu jsem nic nepředvídala a hltala každé slovo. Děj mě v táhnul do sebe a já se nemohla odtrhnout. Do teď mě bolí, co se vše stalo. Hlavně tu ježibabu Kozlovskou nenávidím. Doufám, že brzo svět opustí nebo použiji duvaly (sklenitové modré meče) já a uvidí. Mělo to otevřený konec, což znamená, že bude další díl, na který se těším. Sama autorka potvrdila, že čtvrtý díl píše. Máme se na, co těšit.

17.08.2022