Na cestě létem

Na cestě létem https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405924/bmid_na-ceste-letem-dR9-405924.jpg 3 48 14

Co může být lepšího, než si poslední prázdniny před nástupem na vysokou školu naplánovat cestu po Evropě? Z Londýna přes Paříž, Amsterdam, Prahu, Florencii až do Barcelony – a k tomu s sebou vzít své čtyři nejlepší kamarády! Na tuhle cestu se Aubrey těšila celý poslední rok střední školy a s nejlepší kamarádkou Rae naplánovaly každý detail. A plán zněl jasně – užít si to, pít co nejvíc šampaňského, jíst místní speciality a na nic nemyslet. Ovšem to by s nimi nesměl jet Aubreyin přítel Gabe, jeho kamarád Jonah a společná kamarádka Clara. Ti všichni se totiž plány příliš neřídí a vše dokáží pořádně zkomplikovat. Včetně vztahů. Ale kdo by řešil tyhle drobnosti, když před sebou máte letní cestu po celé Evropě, která může změnit váš život?!... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

The Summer of Us , 2018

Eleanor-ka
05.02.2024 odpad!

Obálka krásná, ale to je asi tak všechno.

Alena3029
16.12.2022 1 z 5

Myslela jsem, že chyba je v mém věku, ale jak čtu další komentáře, tak asi ne. Hlavní hrdinové, jejichž základním problémem je, jestli si vybrali správnou vysokou a jak budou pokračovat jejich přátelství ze střední. Trochu naivní, ale ještě celkem čtivé. Jejich cesta po Evropě mne ale nepřesvědčila. Knihu jsem koupila čtrnáctileté dceři nečtenářce, zaujala mne v knihkupectví, ale bohužel jsem si jí neprolustrovala zde. Tak jsem zvědavá, jak se k ní dcera postaví…

LuciaSangster
12.09.2022 3 z 5

Musím říct, že jsem z knihy neměla dobrý pocit. Krásná obálka a anotace mě přemluvily. Je zde hodně překlepů, což překladatelé odflákli. Dokonce je chyba i v anotaci. Ohledně děje jsem spokojená. Parta kamarádů, kteří cestují společně po určitých destinacích a společně zažívají strasti. Dvě romantické linie, které mě bavili. Fandila jsem určitým lidem. Občas to bylo přetažené za vlasy, ale bavilo mě to i přesto číst. Nemohla jsem se odtrhnout. Když pominu určité chyby, tak knížka stojí za to. Je svým způsobem jedinečná a oddechová.

Locika
06.05.2022 2 z 5

Těch překlepů... Překlad taky za moc nestojí.

Akléda_
13.09.2021 3 z 5

Díky špatným recenzím jsem měla od knížky velmi nízká očekávání, což se ve výsledku vyplatilo. Tohle není jedna z top letních knížek, ale vlastně mě docela bavila. Hlavní hrdinové jsou sice občas na pěst a většinu času jsem s nimi nesouznila, ale na každém jsem si našla aspoň něco pozitivního. Co ale autorka opravdu umí, jsou vztahy mezi lidmi, celá kamarádská parta je měla hrozně dobře vykreslené a to se mi líbilo. Popisy měst po Evropě na tom mohly být ještě lépe, ale jak už jsem psala, byla jsem ve výsledku docela spokojená. Nejspíš si na tuhle knížku za rok nevzpomenu, ale když jsem jí četla, tak jsem si jí užila.

tessalovesbooks
11.08.2021 1 z 5

Tahle kniha mě na první pohled zaujala svojí anotací, protože cesta po Evropě, navíc se zmínkou o Praze, to prostě znělo skvěle. Takže, nápad ta knížka měla opravdu výborný, ale zpracování bylo fakt špatné. Tematicky se kniha sice dotýká osmnáctiletých lidi, ale já měla pocit, jako bych četla knížku o nějakých malých dětech, co se po celou dobu cesty okolo světa snaží chovat jako dospělí, což jim jde fakt příšerně. Všechny hlavní postavy na mě vůbec nepůsobily reálně a nic z toho, co tam dělaly, jsem jim ani trochu nevěřila. Navíc se většinu času chovají naprosto nelogicky a dvě romantické linky, co zde máme, byly jedny z nejhorších, co jsem vůbec kdy četla. Příliš tomu nepomáhá ani autorčin styl psaní, který je nezáživný a k tomu je kniha navíc dost nudná a pomalu nic se v ní neděje. Jediné, co musím pochválit, jsou popisy všech těch míst, co se v knize nacházejí. Nevím, jestli autorka čerpala ze svých vlastních zkušeností, ale ty jediné působily jakž takž reálně a atmosféra z nich čišela krásná.

1⭐/5⭐ Jedna hvězdička za ty popisy míst a krásnou obálku, víc si ta knížka opravdu nezaslouží. Pokud vám není tak dvanáct let, knížce se velkým obloukem vyhněte, protože o nic nepřijdete, já sama ji považuju za jednu velkou ztrátu času.

Acourtofbook
02.08.2021 1 z 5

Alča31
15.11.2020 3 z 5

Úplně nevím .. asi jsem čekala víc. Námět je podle mě dobrý: cestování skupiny kamarádů. Bylo tam vlastně asi všechno co mělo: dobrodružství, láska, trable atd. Ale nějak mě to nenadchlo, něco tomu prostě chybělo ..

Evi4
26.03.2020 2 z 5

Kniha oddychova, jednoducha, jen mne mrzi ze tam nebylo vice realii z danych mist, nevim jestli to autorka takto nekdy podnikla nebo psala na slepo a info si hledala :) kniha spise pro teenagery, nic hlubsiho..

Veruu95
31.08.2019 1 z 5

Kniha mě nudila, ani jsem ji nedočetla. Na příběh z letních cest jsem se těšila, ale skoro nic se tam nedělo a ani to nebylo nijak extra čtivě psané. Možná je to tím, že je kniha určená spíše mladším ročníkům - takže pokud vám je -náct, dejte jí šanci. :-)
Já dávám hvězdičku za krásnou obálku, víc bohužel dát nemůžu.

Damonka12
10.08.2019 3 z 5

Mělo jít o hezkou letní cestovatelskou romanci, ale to co se mezi hrdiny odehrávalo mi přišlo dětinské a divné. I když jako letní oddechová kniha k bazénu to je ideální.

warca
03.08.2019 2 z 5

Kniha mě neoslnila, nepohltila. Z takových jednoduchých romantických příběhů jsem už vyrostla. Také nepotřebuju číst stále dokola o tom, jak se jedna dívka zakouká do druhé...
(Čekala jsem normální heterosexuální příběh :D.)
No jo, v dnešní době to nesmí chybět v žádné knize, to je jasné.
Pro mě, jakožto čerstvou vysokoškolačku, byla kniha nezáživná. Určila bych ji mladším čtenářkám, přestože se tematicky dotýká devatenáctiletých.

Adris
19.06.2019 3 z 5

Taková milá pubertální cestovatelská kniha. Střídají se zde dva pohledy dvou kamarádek. Jedna se ocitá v milostném trojuhelníku, druhá chová city k jejich spilečné kamarádce (LGBT). Žádný sex, jen líbačka. Klidně pro náctileté.

Ivuska.09
18.05.2019

Pokud jste také ve věku, kdy se chystáte nastoupit na vysokou školu jako hlavní hrdinové, bude se vám kniha líbit. Problémy, které řešíme v tomto věku, jsou zde popsány skvěle.

Autorovy knížky

Cecilia Vinesse