Lu200 Lu200 komentáře u knih

Medvídek na klíček Medvídek na klíček John J. Lamb

Tak nevím. Byla to oddychovka, ale moc mě ničím zvláštním nezaujala. Napětí tam bylo pramálo a děj byl docela předvídatelný.

Ale v zimě ke krbu, proč ne?

11.03.2022 3 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Moc zajímavá kniha. Poutavé čtení o interních informacích z leteckého průmyslu.
Kapitán je velmi sympatický, velmi inteligentní a pracovitý. Klobouk dolů před jeho cílevědomostí a velkými znalostmi ze spousty oborů.

27.02.2022 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Moc milý příběh. Příjemné čtení po náročném dni.

Autorčiny knížky jsou trošku opakující se, ale když čtete s odstupem, tak to nevadí.

16.02.2022 5 z 5

Šlechetný rytíř Šlechetný rytíř Julie Garwood

Moc příjemný a milý příběh. Klasický zamilovaný román okořeněný skvělým smyslem pro humor autorky.

Doporučuji jako nenáročné čtení pro chvíle pohody.

16.02.2022 5 z 5

Holandská vila Holandská vila Ann Patchett

Určitě zajímavá kniha. Tak lehce napsaná a řeší tak závažná rodinná traumata. Klobouk dolů.
Dobrý nápad s různými časovými liniemi v průběhu celé knihy. Někdy jsem ale měla problém se časově zorientovat.
Takový závěr jsem nečekala.

10.02.2022 4 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Jednoduchý předvídatelný příběh se sympatickými postavami.
Knížky od autorky jsou trošku "na jedno brdo", tak doporučuji si mezi jednotlivými díly udělat pauzu.

Líbí se mi, že se v knihách potkáváme s postavami, které známe z předchozích dílů.

27.01.2022 4 z 5

Nová doba Nová doba Marie Lamballe (p)

Kniha se mi moc líbila. Bylo to důstojné pokračování prvního dílu. Sice chvilku trvalo, než jsem si vzpomněla, kdo je kdo z prvního dílu, ale pak už to šlo.

Pěkné dějové linky jednotlivých členů domácnosti Kochových, u kterých jdou vidět dozvuky druhé světové (včetně traumat, která zanechá na přeživších).

Velmi dobře se čte. Líbilo se mi, že každou kapitolu vypráví někdo jiný.

25.01.2022 5 z 5

Sestra s perlou Sestra s perlou Lucinda Riley

Mně se kniha moc líbila, jako celá série Sedm sester. Každý díl je jiný, originální a velmi čtivý.
Opět zajímavý příběh z mé oblíbené Austrálie. Nečekané zvraty u obou časových linií.

Velmi doporučuji.

17.01.2022 5 z 5

Saturnin se představuje Saturnin se představuje Miroslav Macek

Mně se kniha moc líbila. Pohodové čtení ke krbu o vánocích. Vyvolá úsměv.

04.01.2022 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Příjemná oddychovka na dlouhé zimní večery ke krbu.
Nenáročný děj, ovšem dost předvídatelný. To ale nevadí, když hledáte lehké romantické čtivo. :-)

22.12.2021 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Předvánoční oddechovka ke krbu.
Pohodové, velmi čtivé, i když jednoduchý předvídatelný děj.
Ale někdy člověk ocení i takové knihy:-).

19.12.2021 5 z 5

Spřízněná duše Spřízněná duše Nicholas Sparks

Klasický Sparks. Romantika, pohoda, občas nějaké drama pro zkomplikování děje.

14.12.2021 4 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Napřed jsem se do knihy nemohla začíst, i když jsem se na ni velmi těšila.
Má rozhodně zajímavé téma. Ženské hrdinky jsou obdivuhodné a silné osobnosti. Každá je jiná, ale jako celek se doplňují.
Je to taková pohádka pro dospělé. Čtenář na první pohled vidí, kdo je zlý a kdo hodný. Jako v pohádce.
Víc se mi líbila druhá půlka.

02.12.2021 4 z 5

Dítě džungle Dítě džungle Sabine Kuegler

Moc zajímavá knížka ze zajímavého prostředí.
Napřed nám autorka díky svým osobním zážitkům přiblíží život u kmene. Někdy veselé historky, jindy smutné, ale ze života.
A ke konci popisuje, jaké těžkosti zažívala po návratu do Evropy, když se chtěla začlenit do "civilizované společnosti ".

Autorka knihu napsala citlivě a velmi čtivě.

12.11.2021 5 z 5

Klub divných dětí Klub divných dětí Petra Soukupová

Moc milý příběh. Kniha byla zajímavá tím, že příběh byl vyprávěný z pohledu dětí, kteří jsou "opravdu divní", protože se vymykají běžným dětem.
Každý má svou bolístku. Když si ale vytvoří kamarádskou čtyřku, zjistí, že se můžou cítit lépe, než kdyby byl každý sám.

Moc laskavě zachycené.

27.10.2021 5 z 5

Návrat Návrat Anne Jacobs

Moc milé pokračování. Nemohla jsem se na začátku zorientovat v postavách, ale naštěstí je na začátku knihy uveden seznam s popisem, kdo je kdo, což jsem ocenila.
Příběh je laskavý, milý, ve stylu předchozích dílů. Oceňuji, že se autorka snažila zachytit i dobu po krachu americké burzy a reálie té doby.

Čekám, že bude další díl z 2.světové války.
Doporučuji, pro fanoušky celé série povinný díl. :-)

26.10.2021 5 z 5

Italské dvojhubky Italské dvojhubky Marta Kučíková

Moc milé čtení, se správným humorem a přístupem k životu. Kéž by bylo takových optimistických a pohodových lidí více na světě.

29.09.2021 5 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Oddechová kniha. Začátek trošku zdlouhavý, druhá půlka má mnohem větší spád.
Je to trošku už na jedno brdo, ale závěr mě namotivoval k přečtení dalšího dílu.

Za mě vede Aristokratka na vlně zločinnosti, to byla za mě největší sranda.

21.09.2021 4 z 5

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Zpravidla první čtu knihu a pak se dívám na film. U této knihy jsem to udělala opačně a možná to ovlivnilo mé hodnocení.
Film se mi líbil víc, protože tam byl krasne zachycen počátek jejich lásky. V knize byly jen malé náznaky a to mi trošku vadilo.

Samozřejmě tak hlubokou lásku lze jen závidět.

Je to taková malá oddechová romantická jednohubka v létě k vodě, nebo v zimě ke krbu.

17.09.2021 4 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Četlo se velmi dobře, jako předchozí díly. Příběh o Americe mně ale přišel zajímavější, uvěřitelnější.

02.09.2021 4 z 5