Šlechetný rytíř

Elizabeth z Montwrightu se svým mladším bratrem Thomasem se zdržela na vyjíždce a to jí zachránilo život. Celá rodina, která se na hrad jejich předků sjela na oslavu, byla zatím vyvražděna. Elizabeth tuší, že masakr má na svědomí strýc Belwain, a je pevně rozhodnuta pomstít se. Ví, že ochranu a pomoc by mohla nalézt u mocného barona Geoffreye Berkleye, kdyby se k němu dostala dříve než její proradný strýc. Baron Geoffrey je však rychlejší; vydává se sám k chýši u vodopádů, kde se Elizabeth skrývá. V okamžiku, kdy ji spatří, si umíní, že bude patřit jen jemu…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/78410/slechetny-rytir-sWJ-78410.jpg 4.2257

Vydáno: , Oldag

Gentle Warrior, 1989

Kniha Šlechetný rytíř

Laf
02.05.2020

Pěkně napsaný historický příběh pro chvíle klidu. Děj rychle utíká, nechybí ani zajímavá zápletka. Za přečtení to stálo :)

Kudík
24.04.2020

Autorka má i lepší díla, ale i tak to bylo zajímavé čtení. Elizabeth i Geoffrey byli jako na kolotoči, chvilku spolu souzní, poté se hašteří. Oba neústupní jako mezci. Poslední odstavec v knize mě pobavil asi nejvíc. :)

Akin309
14.03.2020

Úžasný, vtipný historický román. Rada som ho čítala a veľa som sa nasmiala.

Kamila1991
30.11.2019

Další krásný příběh. Líbila se mi povaha Elizabeth-její tvrdohlavost a odvaha. Určitě si knížku zase ráda přečtu.

petraj30
14.08.2019

Krásný romantický příběh, Geoffrey se choval jako typický středověký rytíř, Elizabeth z počátku nedůvěřovali - asi proto, že to byla "pouhá žena." Krásná pohádka pro dospělé

jana79
25.02.2019

Klasika romantika,napeti a hned tusite jak to dopadne. Relax na jedno odpoledne.

magdalena2377
28.01.2019

ráda si ji přečtu znovu ????

mishka1976
12.11.2018

Šlechetný rytíř je klasická nenáročná oddechovka. V knize bylo napětí, momenty překvapení, romantika i humorné dialogy. Překvapily mne detailní popisy postelových scėn.
Poutavý a zajímavý příběh, který se četl jedním dechem. Líbily se mi zvraty v příběhu i samotné rozuzlení.