Louisareading Louisareading komentáře u knih

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Trochu depresivni a drasave, ale skvele napsane, strhujici a vlastne i nezapomenutelne. Coz se o mnoha knihach napsat neda.

11.03.2021

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Kniha roku. Dokumentárnost není v textu na škodu, naopak je vše velmi čtivě podané. Příběh není těžkopádný, postavy se chovají lidsky a logicky. Tenhle román je ve všech ohledech moderní a autorka svým způsobem nebojácná, nepodbízivá. Kniha mě velmi potěšila.

15.06.2023 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Klasika, ke které se stále vracím a udivuje mě, jak nepřestává být aktuální, stejně jako to, kolik pasáží si nepamatuju. Nicméně teď, v době, kdy pociťujeme tolik úzkosti z událostí kolem nás, tuto knihu asi číst nedoporučuju. Po válce to bude lepší.

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Nálož emocí a temnoty, kterou jsem nečekala, ale užila jsem si ji díky podání a autorčině stylu. Knihu jsem teď přečetla podruhé a její silný účinek a působení na mé emoce se stále nezmírnily.
Doporučuji!

24.02.2024

Kniha o vlcich samotarich, kteri se rozhodli zit jinak. A proc ne. Jsem nadsena z fotek a celeho zpracovani knihy. Doporucuji.

11.03.2021 5 z 5

Hospoda Jamaica Hospoda Jamaica Daphne du Maurier

Skvělá kniha, u které jsem se vždycky strašně bála - asi za to mohla ta skvěle vykreslená atmosféra, ta dokonalá ponurost. Pořád jsem čekala nějaký hororový výjev a on nepřišel. Jen skvělý text a čtenářský zážitek.

Krysař Krysař Viktor Dyk

Kniha, která mě na základce bavila snad jako jedinou. Kniha, ke které se ráda vracím, protože ten text je prostě úžasný. Vybroušený jazyk.

31.03.2022 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Klasika, kterou doporucuju precist vsem svym znamym. Zvlast v dobe, jako je tahle.

11.03.2021 5 z 5

Můj grónský rok Můj grónský rok Eva Kollerová–Střihavková

Je pravda, že kniha mohla být delší a děj na některých místech rozvinutější, ale já se bavila i tak. Knihu jsem četla už tak před měsícem, možná dokonce před delší dobou a stále si pamatuju, o čem byla a několik "scén si dokonce ještě pamatuju, což je pro mě vždycky znamení toho, že je kniha dobře napsaná. Kniha mi nemusí změnit život nebo mnou po dočtení rezonovat, jako kdybych doposlouchala hodinové nezapomenutelné houslové sólo. Já si chci u knížky vždycky hlavně odpočinout, což se u této povedlo.
Je tam dostatek reálií, tedy pro mě je jich tam dostatek, protože jsem vědomostí z této zeměpisné šířky prostá. Sarkasmus postavy mi byl taky docela blízký. Pět hvězdiček.

21.11.2020 5 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Pribeh vsech pribehu. Je tam vsechno, zrada, laska, nenavist, prazelstvi, smutek, nesmrtelnost. Kdyby podle toho mustru psal knihy kazdy, urcite to nebude nuda, protoze ten text je dokonaly i po stovkach let od sveho vzniku.

04.03.2021 5 z 5

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Dokonalost! Skvely text k zamysleni, dalsi ze zasadnich knih. Tedy alespon pro me.

04.03.2021 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Chci od autorky přečíst celou sérii. Kodaň se mi zatím líbila nejvíc.

24.04.2022 5 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Knihu mám moc ráda, film byl pro mě strašný zážitek, to snad radši ani nepokoušejte, pokud máte tuhle knihu rádi, jako já. Je to o krásách a strastech života, o putování. Smutné, hořké, ale i krásné. Doporučuji, je to ten typ románu, který se většinou zalíbí všem.

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Silný román, krásný a pravdivý. Sáhla jsem po něm hned po dočtení Hodinek od Ašera. Je to něco úplně nového, ale autorka na tomto textu ukazuje, že má několik poloh. Tahle byla hodně vážná, ale ne tak depresivní, abyste se jí museli bát číst. Dobře vybalancovaný text. Doporučuji!

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Líbí se mi popisy postav, jejich přemýšlení. Líbí se mi názorový průřez napříč generacemi, a tak jsem zase o kousek blíž k pochopení mých rodičů, prarodičů a praprarodičů a možná taky svých budoucích dětí. Podobné knihy jsou na tohle dobré a tato je navíc dobře napsaná.

21.11.2020 5 z 5

Mona Mona Bianca Bellová

Připadalo mi to nejdřív mystické, ale potom jsem pochopila, že se to vlastně může dít kdekoliv. Bravurní, bez plýtvání slovy.
Je to těžké, smutné s krásné čtení zároveň.

26.02.2024 5 z 5

Sen noci svatojánské Sen noci svatojánské William Shakespeare

Klasika, kterou jsem si musela přečíst několikrát, aby se mi konečně začala líbit. Abych postavy přestala vidět jako hysterické hlupáky. Ta jejich exponovanost mě vždycky strašně unavovala. Ale dneska můžu říct - konečně jsme text pochopila v celé jeho kráse. Konečně se soustředím na rytmus veršů, ne jen na tu na první pohled hloupou střeštěnost postav. Doporučuji. :)

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Celkem drsný příběh o do sebe zahleděné matce. Skvělá psychologie postav. Místy drsný a taky dojemný a neúprosný text. Čtení jsem si moc užila a knihu všem doporučuji.

Ocelové město Ocelové město Jules Verne

Docela mi dalo zabrat text přečíst, nebyl vůbec jednoduchý, ale stálo to za to. Příběh o soupeření dvou schopných mužů podle mě důstojně obstojí i dnes.

21.02.2022 5 z 5

Děti kapitána Granta Děti kapitána Granta Jules Verne

Podívejte se, v jakém roce byla tahle kniha napsaná a pak můžete zůstat v němém úžasu jako já, pokaždé, když jeho knihy otevřu.

28.12.2020 5 z 5