lotofhs lotofhs komentáře u knih

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

Upřímně název této knihy, je dost vystihující. Na ní slova nestačí. :)

Myslela jsem si, že to nebude lepší, jak první díl, jenže byla opak se stal pravdou. Rev a jeho příběh mě naprosto pohltil, zasáhl... bohužel mě Emma chvílema dost štvala, pořád ublížená, nedokázala kontrolovat své emoce, byla často až moc citlivá. Jenže tímhle nám autorka ukázala, že ne každý je citově stabilní, každý máme nějakou špatnou vlastnost a jsme jiný. Ale tahle knížka byla o Revovi, jeho silná osobnost mě do teď udivuje. Líbí se mi jeho vztah s rodiči, Declanem, jak se dokázal přenést přes svého biologického tátu.

Kniha plná emocí, bolesti, lásky, vnitřní síly a naděje. Pět hvězdiček i víc.

02.10.2020 5 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Nemůžu říct, že jsem z knížky nějak extra nadšená. Není to nic, co bych si chtěla přečíst znova v nejbližší době, ale musím uznat, že nese velmi důležitou zprávu a myslím si, že Finchovi myšlenky byly velmi přesné a výstižné pro lidi, co trpí depresí. Citáty v téhle knížce - pane bože! Tak krásné a pamětihodné. Pocit, který mě napadá po přečtení Všechny malé zázraky je: sklíčenost. Vyvolává ve mě pocity smutku, prázdnoty a tak se cítil Finch. Bylo mi líto Violet a její sestry, některé pasáže mi vehnaly slzy do očí. Abych byla upřímná, co si sakra myslela Finchova rodina? Ano chápu jeho máma je smutná, přepracovaná, musí živit 3 děti a ex manžel její to je tragédie sama o sobě, ale sakra!!! Kdyby moje dítě trpělo depresí, chodilo k psychiatrovi a nezvedalo mi telefon ( který ani nekontrolovala) a odjelo někam bez mého vědomí určitě bych udělala více, než řekla "Tohle on dělá." V tomhle se mi líbili Violetiny rodiče. Sice byli příliš ochranitelský, příliš opatrný a opravdu ze své dcery nespustili zrak,ale v tomhle případě příliš bylo mnohem lepší než méně. Lidi ztrácí a získávají na oplátku. A mám dojem z knížky, že i když chceme zachránit tak strašně moc někoho koho milujeme, snažíme se sebevíc, ale on nechce být zachráněn, tak není žádná možnost, jak ho zachránit. Bohužel ke konci jsem si říkala, že je to trošku trošku natahované. Nezapomenu na Ultra Violet a Finche♥
!!!!!!!!!!

SPOILER:
Jediné co bych vytkla je to, jak Violet se vyrovnala se smrtí Finche. Pořád mluvila o sobě, co udělala špatně a proč ho nemohla zachránit, ale to nebylo o ní, ale o něm. Chápu že se cítila provinile. Nepřišlo mi, že by Violet jedinkrát myslela na to, jak se cítil Finch nebo jeho rodina.

08.02.2018 4 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Asi budu jediná, které se tahle knížka nelíbila. Popravdě, měla jsem od ní velké očekávání, protože film mě zaujal a každému okolo se líbila. V první polovině knihy jsem doufala, že ta neskutečná nuda přestane a začne se něco dít. Ne opravdu za polovinou knihy pořád mi děj přišel vleklý, nudný a vůbec mě nebavil. Nezajímaly mě postavy, jak samotný Charlie se, kterým jsem si myslela, že se ztotožním, ale nakonec nic. Žádná postava mi nepadla do oko a chvílemi jsem musela, některé stránky projíždět očima a doufat v konec. Možná si někdy tuto knížku přečtu znova a uvidím jí v jiném světle, ale za mě průměrná knížka.

23.01.2018 3 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Pane boze tohle je skvělý a ten konec? Jsem beze slov.

22.01.2018 5 z 5

Tíha vesmíru Tíha vesmíru Jennifer Niven

Opravdu silný příběh se silnými postavami. Libby se stává jednou z mých oblíbených YA holčičích postav. Její síla a odhodlanost zit- něco z ceho by jsme si měli brát příklad všichni. Tahle knížka mi ani nepřišla, jako vyloženě love story. Tady šlo o dva lidi, kteří jsou zlomení a hledají směr v tomhle svete. Díky Jennifer jsem se dozvěděla o prosopagnosii. Nedokážu si představit, že bych nepoznala svoji rodinu a kamarady.. myslím si, že se ke knížce vracím naposled.

24.12.2017 5 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Jsem ráda,že knížku už mám za sebou a dočetla jsem.. Divergenci úplně miluji, Rezistence mě skoro vůbec nebavila a Alianci jsem četla asi měsíc a některé stránky jsem i přeskakovala, protože jsem to chtěla mít přečtený.. Konec mě nějak nedostal, poněvadž jsem ho měla vyzrazený asi půl roku dopředu.. Ale slzy jsem měla.. Bylo mi hrozně líto Tobiase.. Jsem rada,ze jsem tuhle triologii přečetla, ale nevím jestli se do ní znova pustím.. Spíš si přečtu znova divergenci a koupím Čtyřku♥

11.12.2016 4 z 5

Atlasova šestka Atlasova šestka Olivie Blake (p)

Moc jsem se těšila na tuhle knihu, ale bohužel mě zklamala. Autorka se více zajímá o postavy, ty jsou vykresleny výborně a jsou super. Ale co se týče děje, tak nemohu říct, jednu zásadní věc, kterou bych si pamatovala z knihy. Jediné, co mi utkvělo v hlavě je, jedna scéna, kdy bylo více akce, ale jinak příběh totálně stagnoval. Mělo to potenciál na hodně dobré fantasy, vykreslený svět, celkově nás zavést do děje, co postavy dělají, proč... příběh je prostě nedotažený a konec mě nějak neohromil. Na to, že jsem čekala na tuhle knihu hrozně dlouho, ke konci celkem zklamání. Nevím jestli půjdu do dvojky.

08.12.2022 3 z 5

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

U téhle knížky, jsem váhala, zda ji dát 3-4 hvězdičky, ale nakonec, jsem byla mírnější. Příběh sám o sobě, je dost silný a zničující. Příběh matky a dcery, který se vyrovnávají s obtížnou situací. Líbilo se mi, že jsme mohli vidět pohled, jak matky tak i dcery.

Upřímně hodně lidí nadává na Claru, musím se přiznat, že mi v hodně situacích vadila, skoro každou kapitolu, kde byla, tak jsem měla chuť prohodit knížku oknem, jak moc mi vadila. Ale musíme si uvědomit, že Colleen ji napsala jako šestnáctiletou -sedmnáctiletou a v takovém věku, jsme se všichni chovali, jako... doplňte si. Je to realistické, že si Clara myslela, že ví všechno, byla hrdá na svojí vyzrálost, ale nakonec se ke konci dozvěděla, že nic neví a furt potřebuje svoji mámu. Proto její vývoj, byl tak skvělý.

Co se týče Morgan, tu jsem měla hodně ráda, líbí se mi, jak je silná, jak se dokázala se vším vyrovnat a stále nezavraždit svoji dceru. :D Je to prostě super! Ano samozřejmě, měla slabé chvilky, kdy jsem si ťukala na čelo, ale ve výsledku, jsem jí měla opravdu ráda a dokázala jsem jí chápat.

Miller a Jonah milovala jsme je!! :D hlavně Jonaha. Bohužel mě vztah mezi Clarou a Millerem moc nezajímal. Asi to bude nepopulární názor, ale nemůžu říct, že bych si užila každou jejich scénu a ke konci, jsem už jen přetáčela stránky, ať to mám za sebou. Nevím proč mě jejich vztah tak nebavil, ale prostě to tam nebylo. Za to Jonah a Morgan srdcovka.
Já celkově nemusím knihy, které jsou založené na špatné komunikaci, lidi si lžou a vyřešilo by se vše hned, kdyby uměli dobře mezi sebou komunikovat, takže tohle není moje nejoblíbenější, ale přesto ji doporučuji!

19.09.2021 3 z 5

Jeden z nás je na řadě Jeden z nás je na řadě Karen M. McManus

Když řeknu, že jsem se v postavách plně zorientovala, až tak v půlce knihy - nepřeháním. Je tu opravdu plno postav, jak z prvního dílu (kdo má paměť, jako já, tak polovinu jmen zapomenete z jedničky, pak vám začnou něco říkat) k tomu se přidá hrstka dalších pro tento nový díl a člověk si přijde mimo.

První díl byl teda lepší, ale i tohle se dobře četlo, bylo to napínavé a do poslední chvíle, jsem neměla tušení, kdo to udělal. Mám dojem, že autorka ten konec hodně nakombinovala, jak tu už zaznělo a celkově to nebylo moc reálné. Přesto mě to bavilo a měla jsem jí přečtenou během pár dní.

Postavy byly sympatické, nejvíc mě asi bavila Meave a Knox :) a Luis (myslím, že se tak jmenoval, ale asi píšu jméno špatně) byl velký sympaťák, jediná mi asi nesedla jen Phoebe, ale v každé knize, je nějaká postava, co nám není blízká.

19.12.2020 4 z 5

Doufat znovu Doufat znovu Mona Kasten

Mona Kasten ať napíše cokoliv, tak si to koupím, přečtu do tří dnů a budu nadšená. :D Další pecka, moji favoriti teda jsou první a třetí díl. :) I tento, ale měl něco do sebe

02.10.2020 4 z 5

Navždy s láskou, Lara Jean Navždy s láskou, Lara Jean Jenny Han

Popravdě tenhle díl byl snad nejhorší ze všech tří. Děj mě skoro vůbec nebavil pořád se točilo Lara a její vysoká škola, pečení, Peter a jeho táta, Trina a Dan, Kitty se chovala místy divně a vůbec bych neřekla, že jí je 10 v té knížce. Jsem ráda, že je to poslední díl protože jinak bych už asi nečetla dál. Došlo mi, že Lara jako postava mě někdy neskutečně vytáčela svojí slušností, řešení každého detailu. Ano chápeme, že Peter je dokonalý, ano v tomhle světle vypadá úžasně. To se tady také pořád objevovalo. Ale přesto musím dát 4 hvězdičky, protože se to četlo lehce, přes všechny ty moje námitky to dopadlo happy endem, což jsem ráda a nelituji, že jsem si tuhle sérii přečetla.

20.01.2018 4 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Kniha je velmi čtivá. Čte se rychle a hodně jsem se na ní těšila. Postupem čtení poznáváme 4 hlavní postavy. Musím se přiznat ze začátku jsem neměla vůbec ráda Addy. To jak s ní Jake manipuloval, její chování, způsob jak přemýšlela. Cooper mi nepřišel vůbec zajímavý, dokud se neodhalilo jeho tajemství. Nate a Browyn byly pro mne nejzajímavější postavy. Vyšetřování vraha se táhne tak za půlku knížky. Přišlo mi, že postavám vůbec nedochází, že to na ně někdo pravděpodobně hodil a neřešili to. Musím, ale uznat, že konec to docela napravil a nečekala jsem, že to dopadne tak jak to dopadne. Asi se mi líbilo, jak se děj vyvinul. A vím, že inside joke se nedá nějak přeložit, ale interní vtip? Interní vtip? No trošku jsem se nad tím pozastavila. :D

01.01.2018 4 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Tahle knížka je jedna z mých nejoblíbenějších. Konci tu taková ta pohádková atmosféra a Harry se dostává do hodně těžkých chvílích. Je to všechno skvělé vymyšlené a všechno do sebe zapadá na konci. Je mi líto, že hodně věcí vynechali ve filmu, ale tak to bývá u každé HP knížky. Čtu už po několikáté a nikdy mě to snad neomrzí. Tentokrát jsem brala Cedrikovo smrt hrozně. Dřív jsem to ani neřešila a teď se mě dotkla a pár slzicek ukaplo.

27.10.2016

Léto, kdy jsem zkrásněla Léto, kdy jsem zkrásněla Jenny Han

Musím teda přiznat, že seriál mě bavil o něco více, Belly se tam zdála více sebevědomá a to se mi na ní v seriálu hodně libí. Ale je fakt, že jí hraje starší herečka a tady se potýkáme s dospívající holkou.
Nevím proč, ale nemohla jsem tu knihu odložit. Pokaždé, když jsem si říkala, že už stačí, tak jsem jí musela znovu otevřít a začíst se. Asi to bude tím, že Jenny Han umí dobře psát, zamilovala jsem se do toho příběhu, do místa, kde se odehrává a na léto, je to jako dělané. Letní láska, strasti dospívajících postav. Není to nic náročné, spíš k bazénu, nebo moři, jako jednoduché čtení u kterého můžete vypnout.
Já si druhý díl přečtu a jsem na něj velice zvědavá, kam se děj bude odvíjet.

27.07.2022 4 z 5

Má temná Vanessa Má temná Vanessa Kate Elizabeth Russell

(SPOILER) Už je to nějaká doba, co jsem knize dala pět hvězdiček, ale tahle si to zaslouží. Určitě než se začtete, najděte si varování, co ta kniha obsahuje, aby vás to nějakým způsobem nerozhodilo a nedotklo se citlivých ran.
Příběh je sám o sobě neuvěřitelně zvrácený. Těžce se mi popisuje, jak jsem se při knížce cítila, ale určitě tam patří - znechucená, vyděšená, smutná, naštvaná...
Ale také jsem si uvědomila, že tohle téma je více reálné, než si dokáže člověk připustit. Líbilo se mi, nebo mě fascinovalo, jak Vanessa odmítala na sebe se dívat, jako na tu oběť. Přijde mi, že by byla schopná Stranea obhajovat ještě teď a bylo těžké jí chápat. Musím říct, že mi je extrémně nesympatická, Vanessa podle mě není napsaná, aby jsme jí měli rádi, ale pochopili její příběh, pocity. Při čtení jsem si kolikrát musela říct, že jí přece bylo 15 a nemůžu jí soudit. Malá, ne sebevědomá holčina, která se cítila osaměle, že jí každý odhodil a tu se objeví Strane. Najde si tu nejlepší oběť, kterou mohl a začne jeho dlouholetá manipulace.
Strane je samozřejmě velice neoblíbená postava. Je to klasický manipulátor, predátor a člověk s nulovým svědomím. Možná by se dalo říct až narcis? Po jeho manipulativní chování, odsuzující povaha, on je přece ten nejchytřejší, nejúžasnější, on neudělal nic špatně, to přece kvůli Vanesse je on ten chudák, který přišel o pověst.. nakopala bych ho víte kam.
Je hrozně děsivé, číst, jak Vanessu namotával. Jeho plán, krok po kroku, jeden dotyk, jedna pochvala, jedno slůvko, jak je výjimečná a je to.
Některé scény byly na mě až moc a neměla jsem při nich dobrý pocit, je mi líto, jak Vanessa dopadla, na to, že měla být tedy nadaná studentka, skončila na recepci a její život se točil jenom kolem, tohohle s prominutím prasete. Člověk jí nedokáže na sto procent nenávidět, ale ráda jí teda taky nemám, ale to není pointa knihy.

Kniha je napsaná velice čtivě, nedokázala jsem přestat číst, myslím si, že autorka má nadání a měla by v psaní pokračovat. Tohle jí sedlo perfektně. Líbilo se mi, že autorka používala reálné popisy Stranea. Z televize jsme zvyklý na vztah studentky a učitele, kdy učitel je atraktivní a přijde nám, že to není až tak špatné, ale tady vidíme tu realitu - starý, má už břicho, šediny, není atraktivní, nosí oblečení jako "taťka". Podle mě to tomu dodalo ještě větší grády.

15.03.2022 5 z 5

Bez srdce Bez srdce Marissa Meyer

Upřímně kdyby kniha byla o sto stránek kratší, tak bych se nezlobila, občas mi přišlo, že určité pasáže, byly zbytečné a moc natahované. Jednoduše jsem se u knihy sem tam nudila, ale to je jedno z mála mínusů, co mohu říct.

Plusy - pohádková atmosféra, říše divů, mluvící zvířata, kouzelné předměty, moc se mi tohle prostředí líbilo, protože často tyhle knížky nevyhledávám a musím říct, že jsem si u představování světa odpočinula a příjemně se naladila

Mínus nebo plus? Měla jsem neustále chuť na sladké, protože Katherine neustále peče a vyvolává člověkovi sliny v puse!! :D
Autorka má skvělou slovní zásobu, dokáže věty krásně rozvinout, použít pěkné výrazy a celkově jsem s jejím psaním spokojená.
Samozřejmě, kdo četl, tak ví, že konec je takový jaký je. Já nevím, jestli jsem za něj ráda, upřímně jsem byla z toho zničená a není to obvyklé, že by knihy tohohle typu končily špatně, takže si u mě vytvořila kniha speciální místečko v srdci. Hlavně, že to má takovou spojitost, jakou má, Srdcová královna... víme, proč je jaká je a to je hrozně zajímavé.

12.03.2022 4 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Hmmm, tohle bylo docela zklamání :/ V půlce jsem dost silně přemýšlela, že to nedočtu, ale pak jsem se nějak přemohla a nakonec to nebylo tak špatné. Za mě průměr, příběh nebyl ničím zajímavý, vlekl se... jediný co mě bavilo, pozorovat odlišné povahy trojčat a být ve světě lidí, kteří mají daleko jiné problémy než já.

Čekala jsem to o dost lepší, protože Sedmilhářky miluji a Úplně cizí lidé se mi také líbilo.

Neurazí, nenadchne.

28.05.2021 3 z 5

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Musela jsem si urovnat myšlenky na tuhle knihu, předtím než jsem pustila do komentáře. Dávám jí 4/5, ale možná to změním, protože, nevím co si úplně myslet. Začnu s plusy.
Děj byl určitě zase velmi čtivý, Holly to umí, vytvořila krásný svět víl, který je plný kouzel a já to prostě miluji. Miluji víly, kouzla, magické světy, to všechno je skvělé.
Jude mi v tomhle díle vůbec nevadila, jen mě zaráželo, jak moc touží po moci, chvíli mi přišlo, že se vzdá všeho, aby té moci dosáhla. Ale jinak si o ní myslím, že je velmi chytrá, milá a dokáže se obětovat pro ty co miluje. Občas mě ale vytáčelo ta její povaha "do všeho se vrhnout po hlavě"
Moc jsem nepochopila to vysvětlení, ohledně konce 2 dílu. Četla jsem to několikrát za sebou a pořád mi to hlava nebere a přišlo mi to lehce odbité. Potom ten fakt, že je tam zmíněné, že jí Cardan psal dopisy, ale vůbec nevíme, co se v nich psalo atd.
Romantická linka mezi Cardanem a Jude byla extrémně slabá, ano dočkali jsme se pár hezkých scén, ale kolik jich bylo? Opravdu málo na to, aby to semnou něco udělalo :D To mě dostává k tomu, že Cardana tam bylo taky hrozně málo, na to že je to hlavní postava a hodně lidí ho má rádo, tak docela nic moc.
Potom autorka naznčila, že bude válka, která se odložila na základě nějaké dohody, pak zase se to změnilo a ke konci to zase vypadalo odfláknutě.

Určitě to není špatná kniha, jen je tam dost věcí nedořešených, chybí vysvětlení. Musím ocenit, ale autorky talent, píše fakt pěkně, ale asi jsem čekala od posledního dílu něco víc, něco "epického".

Jsem přesto ráda, že jsem si tuto sérii přečetla, nemůžu se dočkat Jak se král Země víl naučil nenávidět příběhy, aspoň trochu Cardana nám autorka dopřála :D :)
Doporučuji přečíst, určitě to za stojí, i když to má své chyby. :)

24.04.2021 4 z 5

Podlý král Podlý král Holly Black

První část knihy mě tolik nebavila, bylo to fajn, ale když přišla druhá část, četla jsem rychlostí blesku, protože to bylo skvělé! Ten konec? Jako haló, Cardan mě dost překvapil :D Těším se na třetí díl, jak se to vše vyvine.

16.03.2021 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Než začnu cokoliv psát k ději a samotné knize, musím pochválit naprosto nádhernou obálku, která mě popravdě dost nalákala ♥

Upřímně dlouho jsem nebyla z žádné knížky tak unesená. Chvíli jsem přemýšlela, zda si ji mám koupit, přečíst a nakonec svého rozhodnutí nelituji. Četla se krásně, stránky mi vyloženě utíkaly mezi prsty a ani jsem se nenadála a už byl konec. Dopisy ztraceným nesou v sobě důležitou zprávu, těžkou, ale důležitou. Autorka vykresluje postavy, které si prošly ztrátou nejbližší osoby, pociťují silné pocity úzkosti a mají výčitky. Nemůžu říct, že by mi byla jediná postava v knize nesympatická s každou, jsem tak trošku soucítila. Sice byly momenty, kdy jsem chtěla zatřást Declanem nebo Juliet a říct jim, ať se seberou a udělají to, co chtějí, ale při hlubším zamyšlení, jsem si uvědomila, že bych jednala úplně stejně jako oni. Při každé kapitole jsem měla chuť si vzít tužku a podtrhat si větu, co mě zaujala a zasáhla. Líbilo se mi, že příběh není vyloženě zaměřený jen na vztah dvou hlavních postav, není to přeslazené a naopak je to velmi reálné. Každý máme své problémy, své trápení. Brigid nádherně ukázala v téhle knize, jak lidi dokáží odsoudit někoho na základě jeho vzhledu, reputace, minulosti. Jenže nikdo neví, co si ten dotyčný vytrpěl a jen slepě kritizují. Nicméně Dopisy ztraceným mi budou dlouho ležet v hlavě, ráda se k ní vrátím. Nevadil by mi ještě jeden díl jen o Declanovi a Juliet prostě mi ty dva nestačili.

Mimochodem doufám, že CooBoo přeloží druhý díl, kde je v hlavní postava Rev. Rev je postava o které, si ráda přečtu protože mi byl neskutečně sympatický! Chci o něm vědět víc, přečíst si jeho příběh a více mu porozumět. Mám takový dojem, že se stane mojí nejoblíbenější postavou, hehe.

Ve zkratce všem moc tuhle knihu doporučuji! ♥

25.09.2019 5 z 5