Lorej Lorej komentáře u knih

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

První kniha, kterou jsem od tohoto velmi známého autora četla.
A musím říct, že mě dost chytla. Děj byl zajímavý, stránky rychle ubývaly, pořád se něco dělo. V příběhu bylo dost nečekaných a velmi překvapujících zvratů. Když už jsem si myslela, že hrdina má vše jakž takž srovnané, BUM! Něco se stalo.
Pro mě rychlé, napínavé čtení.

11.04.2018 5 z 5

Dívka na kusy Dívka na kusy Kathleen Glasgow

Po dočtení knihy jsem plná emocí, které nedokážu identifikovat. Takový hřejivý pocit kolem srdce. Naděje? Uspokojení?
Příběh mladé dívky, která za svůj doposud krátký život prožila více bolesti a utrpení, než by kdokoli jiný dokázal snést.
Popis vnitřního prožívání hrdinky je velmi detailní, což je vlastně v knize to nejdůležitější.
Myslím, že knížku jako je tato by si měl povinně přečíst naprosto každý, hlavně tedy dospívající. Začnete si vážit toho, co máte.

11.04.2018 5 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Nádherný příběh o nadějích, snech, přáních a překážek bez kterých by nic z toho nemělo smysl.
Naprosto jsem si zamilovala tamější atmosféru i s nebezpečím číhajícím na každém rohu.
Postavy byly všechny vykresleny velmi živě, jako bych je osobně znala.
Sice příběh nebyl tak napínavý jako u zbylých knížek autorky, ale i tak si mě získal.

07.04.2018 5 z 5

Třpytný dvůr Třpytný dvůr Richelle Mead

Začátek byl bombastický a měl velký potenciál. Příběh se mohl různě vyvíjet. Čekala jsem, že Adelaide pobude ve Třpytném dvoře více času, prožije víc věcí.
Druhá půlka knihy se mi už tolik nelíbila. Docela se vlekla, nebyla tam žádná (pro mě) zajímavá zápletka, ale i přes to jsem knihu dočetla, protože jsem byla zvědavá na konec.
Druhý díl si s velkou pravděpodobností nepřečtu. Autorka dokázala částmi psát dost chytlavě, ale pořád tomu něco chybělo.

06.04.2018 3 z 5

Ready Player One: Hra začíná Ready Player One: Hra začíná Ernest Cline

Na knížku jsem si brousila zoubky už delší dobu, ale až film, který je v kinech, mě donutil po ní šáhnout.
A rozhodně nelituji!
Začátek (asi prvních 100 stran) byl poměrně zdlouhavý a nudný. Autor tam představuje svět a hrdinovu situaci. Ale tady ty úvody jsou takové nezbytné zlo mnoha sci-fi a fantasy knížek.
Jakmile jsem se dostala za pomyslnou čáru mezi "nudou" a "akcí", kniha se nedala odložit. Každou stránkou jsem si říkala: A co bude teď? Povede se to? Zvládnou to?
Za mě originální, zajímavý, (nejen) akční příběh, který rozhodně za přečtení stojí!

02.04.2018 5 z 5

Cinder & Ella Cinder & Ella Kelly Oram

Nevím, jak se ohledně této knížky cítit. Z jedné strany jsem jí úplně propadla. Příběh Elly byl plný emocí, ale také inspirace. Ella mi přišla jako neskutečně silná osobnost a ihned jsem si ji oblíbila. Každé její trápení mě trápilo také. Brian, no, prostě kluk snů.
Bohužel na mě příběh působil až moc uměle. Ano, že se něco takového stane je nepravděpodobné, ne nemožné, ale některé scény (nebo vývoj vztahů) mi prostě přišli dost nereálné. A to mívám velkou toleranci (tedy, jak kdy :D).
Autorka píše neskutečně poutavě a zajímavě. Také do knihy vložila hodně pravdivých a upřímných myšlenek, čím si mě získala. Druhý díl si nenechám ujít, jsem na něj dost zvědavá.

30.03.2018 5 z 5

Křišťálový meč Křišťálový meč Victoria Aveyard

Když jsem ji četla poprvé, byla jsem dost v rozpacích. Nevěděla jsem, co si o pokračování příběhu Mare myslet. A taky jsem byla trošku zklamaná.
Ale při druhém čtení mě knížka bavila o něco víc. Nevím, jestli to bylo mou náladou, že se mi poprvé tak nelíbila.
Jinak děj rychle utíká, je tam plno akce a infarktových momentů. Občas se mi chtělo brečet, občas smát. Myslím, že když na vás knížka takto působí, je napsaná dobře.

30.03.2018 5 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Svět Rudých a Stříbrných mě naprosto fascinuje. Stříbrní páni a dámy a jejich posedlost mocí a postavením u dvora. Naproti nim chudí, a své životy jen přežívající, Rudí. Tady čichám revoluci.
Příběh o dívce, ze které se čirou náhodou vyklube výjimečná osoba. Nezní vám to povědomě? Ano, většina YA knih jsou podobného stylu. Ale zrovna u Rudé královny na to každý upozorňuje a stěžuje si na to. Že je to prý jen slátanina jiných příběhů. Já to nepopírám, ale když smícháte dvě různé barvy, vznikne nová. A stejně to funguje i u tohoto příběhu. Smíchalo se několik různých věcí z YA knih a vznikl úplně nový, originální svět.
Mně se kniha moc a moc líbila. Příběh je velmi nepředvídatelný a plný zvratů a překvapení, takže je těžké se od ní odtrhnout.

27.03.2018 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Tuhle sérii zatím naprosto miluji!
Pokračování Dvora trnů a růží je naprosto dokonalé a geniální. Říkám si, jestli autorka zamýšlela příběh vést touto cestou už od začátku, nebo to prostě měnila v průběhu psaní.
Feyre mám moc ráda, jsme si podobné (teda až na to, že já nejsem víla). V této knize je vidět její obrovský vývoj a to mě nesmírně těší. Také se zde seznamujeme s dalšími charaktery, které si nejde jinak než zamilovat.
Konec knihy mi vyrazil dech. A jakmile budu moct, šáhnu po pokračování.

13.03.2018 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Tak tohle byla fantastická jízda!
Kniha už od začátku dokázala zaujmout a udržela si to až do konce. Prostě se nedalo přestat číst!
Autorka dokázala bravurně vystihnout jednotlivé postavy, které postupně poznáváme (třeba skrz vyprávění o jejich minulosti nebo z jejich chovaní). Všechny Vrány mi přirostly k srdci a každý nezdar, a každé vítězství (i sebemenší) jsem prožívala s nimi. Občas jsem si připadala jako sedmá Vrána, ale na rozdíl od těch prvních šesti, mi bohužel nebyla dána žádná "superschopnost".
Tahle loupež století prostě bere dech a já se nesmírně těším na pokračování!

09.03.2018 5 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Po prvním dílu, který mě naprosto nadchnul, jsem se pustila i do dvojky.
Oproti jedničce má své výhody i nevýhody. Moc se mi líbilo, že autorka mnohem více popisovala prostředí světa grišů. Taky nás více seznámila s královskou rodinou i novými charaktery, kteří si ihned získali mou přízeň. Kniha je přeplněná akcí a napětím, což je podle mě skvělé.
Moc mě mrzelo, že se v příběhu Temnyj ukazoval docela málo. Některé části mi přišli poměrně zdlouhavé a taky se mi zdálo, že se některé myšlenky hlavní hrdinky často opakovaly.
Ale s posunutím děje jsem naprosto spokojená, i když jsem si myslela, že se bude ubíhat úplně jiným směrem.
Takže pokud váháte, jestli si ji přečíst, tak si ji přečtěte. Ale nemějte vysoká očekávání, abyste pak nebyli zklamaní.

01.03.2018 4 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Tenhle příběh byl takový sladký, i přes to, že celá ta knížka je vlastně o lovení.
Naprosto jsem si zamilovala hlavní hrdinku, která je mi povahově velmi blízká.
Jinak, tento příběh všichni známe, ale autorka do něj vložila kus sebe, takže je v něm ukryté nejedno tajemství.
Já jsem s tímto retellingem naprosto spokojená, a v budoucnu se k němu ráda vrátím.
Ps.: Ta obálka je naprosto kouzelná!

24.02.2018 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Kytice mě mile překvapila. Čekala jsem nudné povídky o ničem, ale tato sbírka je plná krásných a čtivých balad, které by si měl přečíst každý.

20.02.2018 4 z 5

Prostě kouzelně Burtonovské!
Na první pohled se možná zdají básničky trochu prapodivné, ale jsou v nich ukryté myšlenky.
A ty ilustrace jsou dokonalým doplňkem.
Nutnost každého fanouška jeho tvorby.

08.01.2018 5 z 5

Škola dobra a zla Škola dobra a zla Soman Chainani

Tohle je pro mě taková srdcovka, kterou jsem četla už po několikáté. Takže pokud jste tuto úžasnou knížku ještě nečetli, měli byste si ji přečíst co nejdříve.

08.01.2018 5 z 5

Králova klec Králova klec Victoria Aveyard

Po slabším druhém dílu se autorka zase chopila děje a ukázala, proč se nám ten první tak líbil.
Rozvíjející se příběh Norty je čím dál tím víc zamotanější a proradnější. Docela bych uvítala u této série mapku, abych se aspoň trošku v tom chaosu zemí orientovala.
V tomto díle série poprvé čteme z pohledu i jiných charakterů, ačkoliv je pro mě pořád nejdůležitější Mare. A jak se podle názvu knihy dalo očekávat, Mare je v zajetí, bez svých blesků, vydána na milost nového krále. A i když je Maven tak trochu tyran, nemůžu ignorovat jeho snahu a zápal o udržení trůnu i Mare samoté.
Konec mi prostě zlomil srdce. Očekávala jsem mnoho, ale tohle ne. Už aby vyšel další díl, nemůžu se dočkat, jak to s osudem Mare i všech ostatních dopadne.

05.01.2018 5 z 5

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

Pořád ten zážitek zpracovávám...
Naprosto dokonalý! Myslela jsem si, že první díl bude nemožné překonat, ale stalo se a jsem naprosto nadšená!
Příběh odehrávající se ve Vendě je plný tajemství, zvratů a nečekaných objevů. Děj mě naprosto pohltil a stránky ubíhaly jak nic, najednou jsem byla na konci a jediné, co potřebuji je další díl!

02.01.2018 5 z 5

Ledová jako sníh Ledová jako sníh Danielle Paige

Nápad nebyl špatný, ale autorka mě svým psaním nedokázala vtáhnout do děje. V některých částech se k tomu přibližovala, nikdy to však nebylo ono.
Nejvíc se mi asi líbili všechny ty zvraty. Knížku si asi ještě někdy v budoucnu přečtu, ale mezi mé nejoblíbenější se neřadí.

01.01.2018 4 z 5

Gemina Gemina Amie Kaufman

Já tuto sérii prostě miluji!
Slovy mi nejde vyjádřit, jak mě příběh oslovil a nadchnul. Jen jsem četla a četla, se zatajeným dechem obracela stránky, které jsou grafickým skvostem.
Nové hrdiny jsem si hned oblíbila, i nové prostředí, ve kterém jsem se poměrně rychle zorientovala.
Ta doba, než vyjde další díl, bude pro mě utrpením, protože bych tak moc ráda zjistila, jak vše dopadne.
A v co věřím?
Ve šťastné konce, v ty věřím.

29.12.2017 5 z 5

Oliver Twist Oliver Twist Charles Dickens

Po knížce jsem šáhla proto, že už jsem si ji dlouho chtěla přečíst, ale až referát do školy mě donutil se do toho pustit.
Děj mě velmi překvapil. By propracovanější a důmyslnější, něž se na první pohled zdálo. Příběh sirotka Olivera mě chytl za srdce a otevřel mi oči. I přesto ale dávám jen 3 hvězdičky. Některá části jsem se nutila číst a to mi pak požitek z knihy kazí.
Ale jsem moc ráda, že jsem knížku přečetla. Ráda bych v budoucnu sáhla i po jiném díle autora.

28.12.2017 3 z 5