Local_Bunny Local_Bunny komentáře u knih

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Prvotina české autorky? Nene! Ten svět, to rozdělení, nápad, naprosto úžasné. Trošku mě mrzí výše zmiňované rozdělení, které mi trošku smutně připomíná dnešní svět, stejně tak to, jak se k Ilan někteří chovají, ale je fajn, že se autorka inspiruje skutečnými problémy.
Čekám na moment, kdy se v knize všechno provalí, na ten moment se těším a zároveň se bojím :D

18.09.2018 5 z 5

Projekt Kronos Projekt Kronos Pavel Bareš

Pavel Bareš v knize ukázal, že české sci-fi posunul na úplně jinou úroveň svým světem a postavami v něj. Rozdělení světa a charaktery byly naprosto neskutečné. Hodně málo se děje, že by mi v knize sedly opravdu všechny postavy, ale tohle je přesně ten případ. Žádná postava mi nevadila, chápu chování všech a velice se těším, až nám Pavel nadělí Kronovy děti!

18.09.2018 5 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Thrillery moc nečtu. Spíš skoro vůbec. Proč? Protože mi přijde, že mě nedokážou ničím překvapit. Ovšem Pomocnice? Ta byla psycho.
Kniha začíná fakt nevinně. Máme zde Millie, která se uchází o místo pomocné síly v domě zbohatlické rodinky. Znáte to, bohatý manža, dokonalá manželka, rozmazlené děťátko. Je ovšem vše tak, jak se může zdát? Na úvod musím vyzdvihnout, že kniha se čte hrozně rychle a stránky ubíhají pod rukama. Neustále mě poháněla vpřed potřeba vědět, co bude dál. Jakmile ten zvrat přišel, nebyla jsem vůbec zklamaná, naopak jsem koukala s otevřenou pusou a říkala si, kde přesně se tohle zlomilo a jak to, že jsem to neviděla?
Hrozně ráda bych vám o knize povyprávěla víc, jenže vás nechci připravit o ten skvělý zážitek a boom pocit.
Nicméně pokud máte rádi hodně zvrácené příběhy, kde zlou postavu nebudete do poslední chvíle podezřívat, pak Pomocnice má v tomto vážně oprávněný hype. Jako bonus je příjemný styl vyprávění a hlavně velmi silně napsané charaktery. Autorka dokázala jejich pocity skrze stránky přenést i na mě, takže jsem jim celou knihu fandila, ale zároveň s nimi prožívala i jejich hrůzy. Hrozně se mi líbil taky samotný závěr knihy, hodně to ve mně vyvolalo podobný pocit, jako některé filmy, což byl fajn detail. Knize bych vytkla jen jednu malou věc a to fakt, že bych klidně celé to vyústění ještě malinko více okořenila. Ovšem poslední věta předposlední kapitoly spolu s poslední kapitolou tomu daly korunku a přesně proto si to teď budete muset taky přečíst
za knihu děkuji Knižní Klub a Knihkupectví Luxor

04.09.2023 5 z 5

Sníh nebo popel Sníh nebo popel Sara Raasch

Knížka mě na začátku příliš nebavila a trvalo mi se začíst, i přesto, že jsem slýchávala samé kladné recenze. Od půlky se můj názor změnil a konec vše naprosto zachránil. Bála jsem se, že kniha bude jednou z těch, které mají typicky předvídatelné zápletky, ale konec mě opravdu mile překvapil. Díky tomuto dám šanci také dalším dílům.

14.08.2018 4 z 5

Poslední Poslední Alexandra Oliva

Na to, jak moc byla kniha vychvalována, tak opravdu NE. Nutila jsem se ji dočíst. Zápletka byla opravdu zajímavá a dalo se s ní krásně pohrát, čehož autorka bohužel absolutně nevyužila. Protivné postavy, předvídatelný děj, otevřený konec. Tohle tak úplně nevyšlo.

Dvě hvězdičky dávám pouze za výše zmíněný námět.

20.05.2018 2 z 5

Flotila zatracených Flotila zatracených J.S. Dewes

První díl nasadil laťku velmi vysoko a druhý díl nepolevil, naopak ještě přidal. Série je od začátku nabitá akcí, skoro každá kapitola obsahuje střípek, který postupně složí obrovský obraz, kterým je promyšlená zápletka a věřte mi, že ta je fakt mistrovská. To, co na úvodu byly jen nepodstatné informace, dostaly v pokračování větší formu a já se nestačila divit, jak to má autorka promyšlené. Postav je zde trošku více, ale neskutečně mě baví interakce se všemi a nemůžu říct, že bych si k někomu nenašla cestu. Postupně se dozvídáme i jejich backstory, což je můj oblíbený detail, jelikož odbalujeme skryté minulosti a můžeme postavám ještě více porozumět.
Nechybí zde ani originální zpracování světa, ke kterému se pojí třeba mimozemské rasy a samotná politika. S tím souvisí také intriky a pasti, se kterými se naši hrdinové setkají. Tyto části byly upřímně asi moje nejoblíbenější, jelikož jsem si pořád říkala, s čím ještě autorka přijde a jak jim může víc podkopávat nohy proboha? Nebojí se pořádně zavařit a hnát postavy až na samotný okraj jejich sil. Druhý díl jsem si každopádně užila snad ještě víc, než první, jelikož napětí stoupá a já se nemůžu dočkat, k čemu celé vyústění povede. Pokud vás odrazuje délka, tak věřte, že budete milovat každou stránku a zaručuji vám, že stejně tak se nebudete nudit. Myslíte si, že už se chytáte a nic vás nepřekvapí? Jo, tak ve výsledku to ale bude úplně jinak. Tato série si mě instantně získala a já nevím, jak sakra vydržím čekat na finále, které ještě ani není dopsané v aj, takže jak se řeší podobná krize, prosím?
kniha v rámci spolupráce s Knihy Dobrovský

22.08.2023 5 z 5

Jako sama smrt Jako sama smrt Jakub Hoza

Jako sama smrt mi přinesla snad všechno, co od knihy potřebuju. Super příběh plný akce, velmi komplexní postavy, rozvinuté backstory a pořádnou dávku zvratů. Autor začíná zvolna, ale postupně kniha nabírá tempo, přidává na důrazu a temnotě.
Velmi jsem si oblíbila postavu Kranmera a Stefana. Ostatní nebyli vůbec špatní, ale nesedli mi tolik, i když mě hrozně bavily jejich životní příběhy. Jednu výtku bych nicméně k postavám měla a to fakt, že jsem měla problém se v nich vyznat. Nejsou zde vyloženě kapitoly, takže někdy byl problém se zorientovat, či pohled zrovna pozorujeme. Skvělý byl také Lovec a Stopař. Žen tady moc není, ale chválím, že je autor vykreslil jako nebojácné a nikoli jako princezny, které potřebuji zachránit.
Samotný nápad Zplozenců z Pekla se mi velmi zamlouval, ale jejich výsledná forma mě bohužel spíš zklamala. Je to samý štěk a žádné kousnutí. Celkově postavy, které byly vykreslovány většinu knihy jako neporazitelné, nějak nedostaly prostor se předvést, což mě mrzí.
I když jsem ohledně konce měla svá podezření, finále mě velmi překvapilo a zase takovou pecku jsem nečekala. Jedna dobrá rada zní, ať si během čtení neděláte vazby na postavy
Příběh to nebyl dokonalý, pár technických chyb tady bylo, ale čtení to bylo vážně fajn a já si ho užila.
za knihu děkuji @megaknihy_cz #spoluprace

06.02.2023 4 z 5

Magie havranů Magie havranů Margaret Rogerson

(SPOILER) Magie havranů mela hrozně skvělý začátek. Bavil mě vílí svět, který byl zase trošku jiný a za mě asi bude i můj nejoblíbenější. Víly jsou zde zlé a zákeřné, před lidmi skrývají nejen svůj vzhled a stejně tak se vyžívájí v lidském neštěstí. Každá víla je zde úplně jiná a ta různorodost mě bavila. Postava Isobel pro mě ovšem byla utrpení. Absolutně mi nesedla, nechápala jsem její myšlenkové pochody a ani, čeho chce vlastně v knize dosáhnout.
Prostředek knihy mi přišel jako náhodná změť autorčiných nápadů. Nějak nevím, co vlastně byla pointa zápletky a jak to celé vzniklo. Krom nekonečného putování lesem jsem si z toho moc neodnesla. Fakt, že z ničeho nic dokázala vykouzlit i city tomu příliš nepomohl. Závěr byl stejně tak dost nemastný, neslaný a celkově to skončilo hrozně nedomyšleně. Určitě mohla jít autorka více do hloubky a trochu se zaměřit na samotnou podstatu příběhu.
Jednu věc ale mohu ještě vyzdvihnout a to jsou intriky. Pozorný čtenář je začne vnímat na začátku a postupně si je skládat, což byl vážně skvělý nápad.
Závěrem mě hodně bavil začátek a myšlenka světa, bohužel to bylo velmi nedotažené a mrzí mě, jak celá kniha dopadla. Já osobně od autorky již četla Kouzla rodu Thornů, kde také byly nedostatky, ale jinak se jednalo o skvělou knihu. Jde poznat, že Magie havranů vznikla dřív a bohužel ji možná uškodilo, když u nás vyšla jako poslední.
2.5 - 3/5
za knihu v rámci #spoluprace moc děkuji skupině @humbook_blogeri

09.11.2022 2 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Kniha, která se čte v každém věku a s každým dalším rokem v ní člověk objevuje něco dalšího a hlubšího.

16.08.2018 5 z 5

To jediné, co na světě zbývá To jediné, co na světě zbývá Erik J. Brown

To jediné, co na světě zbývá, je i přes své smutné a náročné téma hrozně milé až příjemné čtení. Navíc je zde i velmi dobře napsaný humor, který mě dokázal upřímně pobavit.
Poté, co na světě zahyne většina lidské populace následkem chřipky, sledujeme osud zraněného Andrewa, který se v odlehlé chatě seznámí s Jamiem. Z počátku se dost otrkávají, svět venku je naučil nikomu nevěřit, ale nakonec najdou vzájemné porozumění a spojí své síly. Oba se navzájem doplňují a tvoří protiklady, což se mi líbilo a přišlo mi to jako hezký detail. Jamie je hrozný optimista, vždy na všem hledá něco pozitivního a snaží se být ke všem milý, oproti tomu Andrew je co na srdci, to na jazyku a s nikým si servítky nebere.
I přes to, že v chatě mají vše, jsou nuceni její bezpečí opustit a vydat se na dalekou cestu. Po cestě je samozřejmě potká plno nesnází, jelikož lidé v zoufalých chvílích dělají zoufalé věci. Jejich putování mě bavilo, kapitoly se střídají z pohledů obou chlapců, tudíž čtenář ví, na co zrovna myslí. Ti někteří, které po cestě potkají, mají rozvinuté charaktery a jde poznat, že autor si dal práci i co se vedlejších postav týče. Nečekejte příběh natřískaný akcí, i když o ní nouze nebude, děj spíše buduje napětí a nečekané zvraty.
Vztah mezi Jamiem a Andrewem nebyl nijak nucený, vše postupně plyne ze vzájemného poznávání se a chlapci si k sobě pomalu pěstují city. Já osobně mám toto raději, než insta-love. Navzájem si kryjí záda a jsou ochotní pro toho druhého udělat cokoliv.
Klukům jsem vážně fandila, ať najdou konečně něco, co obnoví jejich víru v lidstvo a ukáže jim, že i v této době se dá opět začít normálně žít. Alespoň v rámci možností. Věřím, že se při čtení budete cítit stejně a že vám tihle dva neskutečně přírostou k srdci.
za knihu děkuji @albatrosmedia #spoluprace

05.05.2023 5 z 5

Jediná věc, které lituji je, že jsem knihu začala číst až někdy na střední škole. Nyní ji nedám z ruky a je to srdcovka, ke které se budu stále dokola vracet a nikdy neomrzí.

16.08.2018 5 z 5

Vyslání: Na výčitky už je příliš pozdě Vyslání: Na výčitky už je příliš pozdě Victor Dixen

Šest dívek, šest chlapců, šest minut týdně na seznámí. Zní to jako klasická seznamka, ale tahle se odehrává ve Vesmíru a cílová destinace je Mars.
Jako první musím knize vypíchnout čtivost. Příběh je rozdělen na více pohledů, kdy každý je označený a máme tedy informace o ději jak na Zemi, tak z lodi. Dalo se v tom hezky vyznat a nikdy jsem nemusela tápat, co a kde se zrovna děje. Ani mi nepřišlo, že bych byla o nějaké informace ochuzena. I samotný nápad za mě fungoval skvěle, vystupují zde všechny postavy a čtenář má šanci je některé i trošku více poznat. Neřekla bych ovšem, že byl čas rovnoměrně rozdělen a hodně jich bylo bohužel upozadněno. Nicméně ti, o kterých se zde mluví, mají v knize i svojí backstory, které mi přišly zajímavě vymyšlené.
Autor během knihy nešetří zvraty a nečekanými situacemi. Já mám moc ráda, když se v příběhu intrikuje, ale mě osobně by více potěšilo, kdyby se některé větší bomby nevypustily hned na začátku. Klidně se to mohlo trošku víc natáhnout, aby čtenář mohl hádat a zůstal v napětí, kam celý příběh směřuje.
Každopádně i takhle mě kniha moc bavila, k postavám jsem si dokázala najít cestu, záporný charakter byl skvěle napsaný a jsem zvědavá, co se chystá v pokračování.
za knihu děkuji Knihy Dobrovský

23.11.2023 4 z 5

Zprávu nelze doručit Zprávu nelze doručit Dante Medema

Bailey přijde během tragické nehody o svojí nejlepší kamarádku Vanessu. S tou si byla velmi blízká, milovala ji jako sestru a se vším se jí svěřovala. Jenže co když to Vanessa nevnímala stejně? Pomocí útržků konverzací si zoufalá kamarádka vytvoří chatbota, aby ji pomohl zaplnit prázdné místo. Trošku jako Black Mirror díl. Hádáte správně, že se to pěkně zvrtne, jelikož Vanessina smrt se skrývá za obláčkem tajemna.
Tento nenápadný thrillerový prvek mě moc bavil a příběh jsem si díky němu více užila. Nechybí ani trošku detektivní pátrání, ohledně toho, jaké byly okolností Vanessiny smrti a kdo vše do ní byl i jen okrajově zapojený. Stále se ale jedná o silný a emotivní příběh o ztrátě, hledání pravdy a tak trošku i nalezení sebe sama. Jako bonus je knížka neuvěřitelně krásně zpracovaná, krátké kapitoly prokládají konverzace a díky tomu je čtenář postavám ještě blíže. Jedinou výtku bych měla k hlavní hrdince Bailey, která mi občas přišla neuvěřitelně sobecká. Myslela si, že o Vanesse ví vše a nikdo jiný neměl právo s ní kamarádit, jenže ruku na srdce, kdo doopravdy o někom ví vše?
za knihu v rámci spolupráce děkuji @nakladatelstvijota

10.07.2023 5 z 5

Šest rudých jeřábů Šest rudých jeřábů Elizabeth Lim

Já osobně mám moc ráda Sedmero krkavců, takže tento asijský retelling jsem si prostě musela přečíst. Navíc je ta knížka neskutečně nádherná
Atmosféra je skvělá a hned mě pohltila. Autorka umí krásně zpracovat popisy a já neměla sebemenší problém si cokoliv představit. Hodně se mi také líbilo, že si zde postavy neustále vypráví nějaké příběhy, které souvisí s různými mýty.
Hlavní hrdinka Shiori je příjemná a projde si obrovským vývojem. Celý příběh jsem ji fandila a obdivovala odvahu, kterou v sobě princeznička z paláce objevila. Trošku jsem na začátku myslela, že postava Seryu bude mnohem důležitější, ale ve výsledku se poté už moc neobjevil, což mě mrzí, jelikož jsem si ho ihned oblíbila. Možná v pokračování? Romantická zápletka je dost slow burn a postavy se poznávají, což je něco přesně pro mě, když už to musí být. Nečekejte žádnou insta love, spíše od nenávisti k přátelství a lásce.
Prostředek knihy mi už místy přišel možná zbytečně zdlouhavý. Začátek a konec jsou nicméně vážně boží. Nejvíce mě bavil ten počet zvratů, které se začaly vynořovat a Shiori si začala celý příběh skládat tak, jak byl. Mě osobně celé rozuzlení překvapilo, i když bych si konec asi představovala jinak. Nicméně doufám, že se u nás kniha dočká dalších dílů, jelikož ve výsledku se mi příběh moc líbil a jsem zvědavá, co nás čeká dál.
za knihu v rámci #spoluprace moc děkuji @megaknihy_cz

02.07.2023 4 z 5

Delila Greenová má všechny na háku Delila Greenová má všechny na háku Ashley Herring Blake

Delila Greenová má všechny na háku je hodně příjemná romantická komedie. Čtení mě bavilo, je tady hromada vtipných frází, stejně tak situace, které čtenáře upřímně pobaví. Nicméně je v knize ještě něco trošku víc.
Na okraji plánování svatby a focení je to taky hlavně příběh o zničené rodině, navazování vztahů a hledání sama sebe. Tahle těžká témata jsou ale podána upřímně a nijak agresivně, vše tak nějak samo vyplyne z příběhu a mi se líbilo, že to autorka nijak netlačila. Co bych si možná odpustila, tak to množství sexuálního obsahu, jelikož mi to někdy přišlo už na škodu.
V knize se střídají dva pohledy, díky čemuž vidí čtenář i spoustu věcí, které by normálně zůstaly na pozadí a má prostor pochopit všechny strany. Co mě nejvíce oslovilo, tak vývoj, kterým si projdou všechny postavy. Dlouho jsem nečetla takto propracované charaktery, které autorka dokázala od začátku knihy kompletně překopat. Trošku líto je mi Iris, která dle mého tak obrovský prostor nedostala.
I když se nedostaneme moc za oponu plánování svatby, na což jsem se těšila, příběh hodně vyplňuje také fotografování. Věřím, že spoustě z vás bude toto téma blízké. Nechybí detaily ohledně toho, jak si Delila s každou fotografií vyhraje a snaží se z ní dostat maximum.
Příběh určitě potěší hlavně romantické duše, ale má spoustu co nabídnout i těm, kteří tomuto žánru příliš neholdují.
za knihu děkuji @fantom.print #spoluprace

24.04.2023 4 z 5

Divoká říše Divoká říše Stacey Marie Brown

Tohle je přesně to fantasy, které jsem zase potřebovala. Drsný svět, zlé bytosti, hromada akce, krve, násilí a nová postava, do které se můžu zamilovat. Prostě jako Jay Kristoff, který má prsa.
Kniha má takový pomalejší start, kdy nás autorka seznámí s hlavní hrdinkou Brexley. Ta není typická krásná a okouzlující ženská postava v šatech, naopak je někdo, kdo se rád pere, dělá problémy a úplně svůj vzhled neřeší. Žije ve světě, kde je říše faes oddělená od lidí a je to takový trošku dystopický Budapešť. Brzy ale Brex zjistí, že to, co doteď znala, bylo jen obrovské pozlátko.
Vězení byla nejlepší část celé knihy. Autorka se vůbec nebála být na své postavy pěkně zlá a drsná, což já můžu. Nemyslete si, že to Brex bude mít jednoduché jen proto, že je hlavní hrdinka. Chuděra si totiž snad na vše vytáhne tu nejhorší kartu. Bavilo mě, jak pokaždé, co dostala do držky se postavila s nějakou sarkastickou poznámkou a vyšla z toho ještě jako větší svině. Nic ji nespadlo do klína a se vším se musela poprat. Žádné magické schopnosti, jen pěsti.
Postavy jsou velmi různorodé a setkáme se zde třeba s démony různých úrovni, druidy a taky s měňavci. Ve vězení nikdy nevíte, na jaký druh narazíte a hlavně si nemyslete, že budete kamarádi jen skrze to, že ten druh sdílíte.
Krom Brex tady nicméně máme i Warwicka, živoucí legendu. Věřím, že drtivá většina ženské populace z něj půjde do kolen (jo, já taky). Dobře, tohle je asi taková ta typicky mužská postava, kdy je úplně dokonalý, ale hele, my holky tohle prostě čteme rády, jo.
Konec byl pro mě momentem, kdy bych nejraději knihu roztrhala, což by následovalo hysterickým záchvatem, jak to mohlo takhle skončit. Takže jo, ta kniha má fakt vše, po čem naše knihomolská srdíčka touží, včetně emocionálního zničení. Jsem velmi zvědavá, co dalšího si autorka nachystá a pevně doufám, že si zachová kvalitu.
za recenzní výtisk knihy děkuji @albatrosmedia

23.11.2022 5 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Příběh mladého Snowa je něco, co jsem ani nevěděla, že potřebuju. Pohled na Kapitol, jakožto na město centra zla a bídy pro Kraje. Mysleli jste si, že je zde život růžový a sluníčkový? Ha, jasně. Mladý Coriolanus vás přesvědčí o opaku. Jako chudý chlapec si musí udržet své místo na výsluní a to, přátelé, není jen tak. Již z mládí je jeho život postaven na lži a intrikování.
Část v akademii mě hrozně bavila, stejně, jako průběh her z pohledu trenéra. Nabízí to úplně nový nadhled, jako například zákulisí her a různé úpravy, které tvoří hry tak, jak je známe nyní.
Na každé postavě je skvělé, že má jedinečný charakter a jde vidět, jak jsou odlišní na základě výchovy, která se jim dostala. Celkově kniha dost ukazuje, jak výchova rodiny i okolí mění charakter.
Trošku mě zklamalo, že průběh her nebyl tak brutální, ale i tak se dočkáme dost krve, vražd a hlavně intrik. Pravá zábava začne po hrách, jejíž konec přinese nečekaný zvrat.
Já vlastně do poslední chvíle pořádně nevěděla, co sama autorka zamýšlí, tudíž jsem koncem byla hodně překvapená. Do poslední stránky mě udržovala v napětí.
Na závěr vám jen řeknu, že se ani nedivím, proč je Snow takový bezcitný parchant. Chápu, jaké události ho k tomu vedly a proč se z něj stalo monstrum. Myslím, že svým způsobem ho teď mám i ráda, když znám jeho backstory.
---
Obrovské díky za poskytnutí knihy na recenzi patří Albatros Media a nakladatelství Fragment.

17.09.2020 5 z 5

Kartosský gambit Kartosský gambit V. Mahaněnko (p)

Co říct o druhém díle. Určitě byl o dost lepší, než ten první, hlavně z toho důvodu, že jsme nebyli omezení na jednu lokaci, ve které se neustále odehrával stejný scénář.
Strašně moc chválím autora za to, že jeho hlavní postava, Mahan, netrpí syndromem vyvoleného. Není neporazitelným a naopak, dost často dostane na prdel.
Super byl i větší náhled do schopnosti a celkového rozvoje postavy. Stejně tak je dokonalý systém guild, classů a rozvoj peta. Neskutečně se mi tyhle poznatky převzaté z reality líbí. Možná jako mínus beru, že člověk, který si nezkusil MMO hru, bude podle mě plavat ještě víc, než u prvního dílu.
Co se týče ostatních postav, městské NPC se mi líbily. Trošku problém nastal ve chvíli, kdy na scénu přišla Anastaria, jelikož byla ze začátku vykreslená s těžkým e-girl syndromem.
Další plus dávám za fakt, že se Mahan konečně naučil hrát špinavou hru. Náš milý a hodný hoch konečně dospěl, už se sebou nenechá zametat! Intriky mezi klany byly taky hrozně v topu. Já prostě miluju intriky a drama.
Taky miluju roztomilé věci, takže Draco a Huňáč!
V závěru mě kniha i příjemně překvapila, protože ten, kdo věnoval ději pozornost od začátku, později zjistí, že i sebemenší blbůstka, na kterou Mahan narazil, měla vyústit v ďábelsky plán. Jo, zakončení bylo super.

05.03.2020 4 z 5

Úkol přežít Úkol přežít Vasilij Michajlovič Machanenko

V první řadě bych asi ráda podotkla, že knihu nedoporučuji nikomu, kdo není obeznámen s herní tématikou. Je tady spousta výrazů, které pocházejí z MMORPG her a myslím si, že úplný laik by bez pomoci Google moc nevěděl, která bije. Já osobně jsem si tuhle terminologii užila a oceňuji i nápadité herní hlášky.
Trošku jsem si nesedla s hlavním hrdinou. Je prostě hloupý. Během těch skoro 300 stránek se potýkal s některými rozhodnutími, ve kterých se prostě zachoval neuvěřitelně hloupě. Jednoduše řečeno mi jeho charakter nesedl. Herní prostředí bylo super, typické jako pro každou MMO hru, takže nebylo vůbec těžké si ho představit. Líbí se mi, že kniha přišla s klasickými i neznámými druhy postav, které může hráč dostat, stejně tak nabízí i širokou škálu povolání, se kterými se následně pojí vlastnosti a dovednosti. V knize je klasický systém expování, kdy hráč za určitou činnost získává zkušenosti, které následně rozděluje do vývoje postav. Taky super věc.
Hodně se mi líbilo, že se první díl neodehrává jen na jedno místě, ale vlastně nám ukázal místa celkem čtyři. Palec nahoru dávám hlavně za ten poslední dungeon.
Autor píše velice čtivě, kniha se mi četla dobře, ale bohužel se mi moc nelíbí jeho vykreslování postav. Ještě nikdy se mi u knihy nestalo, že bych si nějakou postavu neoblíbila, ale tohle je ten případ. Uvidíme, třeba se s dalším dílem postavy budou ubírat jiným směrem.
Úkol přežít pro mě byla průměrná kniha, která mě bavila, ale nebyl to žádný boom.

14.10.2019 3 z 5

Oranžová je nová černá - Můj rok v ženské věznici Oranžová je nová černá - Můj rok v ženské věznici Piper Kerman

Pro koupi knihy jsem měla podnět ze seriálu Orange is the new black, stejně, jako asi většina, co se po knize sháněla. Musím uznat, že pár věcí mi kniha rozšířila, jako například některé postavy, ale jinak bych určitě o nic nepřišla, kdybych si ji nepřečetla. Je to netypické, ale zrovna v tomto případě je předloha horší, než její seriálové zpracování. Ale možná je to spíše tím, že kniha je memoárem a seriál musí být přece jen zajímavější pro publikum.
Ovšem, pokud si někdo rád rozšíří pohled na ženské věznice, proč ne, určitě je to zajímavé počtení.

16.08.2018 2 z 5