Harry Potter 1–7 (box) – Sedm let v Bradavicích

Harry Potter 1–7 (box) – Sedm let v Bradavicích https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/254/bmid_harry-potter-1-7-box-sedm-let-v-bra-cKx-254.jpg 5 1043 130

Harry Potter série

Dárkové balení všech sedmi dílů Harryho Pottera (2. vydání v této úpravě). V prodeji pouze jako komplet (7 brožovaných svazků v kartonovém obalu). Takhle pohromadě celý příběh sedmi dlouhých let – to tu ještě nebylo! Pozor, pozor! Expres do Bradavic je připraven k odjezdu! Ale od začátku: Nejdříve jsme v domě číslo 4 v Zobí ulici… A potom už postupně poznáváme Harryho, Rona, Hermionu, Hagrida, Albuse Brumbála, Malfoye, Voldemorta a mnoho dalších a dalších postav a postaviček, z nichž každá má v této sáze své důležité místo. Tento komplet obsahuje samostatně neprodejné svazky: Harry Potter a kámen mudrců (ISBN 978-80-00-03437-9); Harry Potter a tajemná komnata (ISBN 978-80-00-03439-3); Harry Potter a vězeň z Azkabanu (ISBN 978-80-00-03440-9); Harry Potter a ohnivý pohár (ISBN 978-80-00-03438-6); Harry Potter a Fénixův řád (ISBN 978-80-00-03443-0); Potter a princ dvojí krve (ISBN 978-80-00-03441-6); Harry Potter a relikvie smrti (ISBN 978-80-00-03442-3).... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Celá série je super jedna Kniha lepší než druhá škoda že je jen 7. knih

IvčaB2
IvčaB2
23.04.2023 5 z 5

Už minimálně potřetí jsem si spokojeně přečetla celou sérii.... Každý večer před usnutím kousek a o víkendových siestách k dokonalému odpočinku. A vždy si uvědomím, jak jsou knihy lepší než filmová zpracování. Za čas se k HP zase vrátím....

Alaglesia
Alaglesia
12.02.2023 5 z 5

Kdo by neznal Harryho Pottera. Provázel mě obdobím dětství a dospívání. Díky nadšenému povídání o HP jsem přivedla ke čtení mnoho "nečtenářů". Pamatuji si, že poslední díl jsem četla dokonce v angličtině, abych konečně už věděla, jak to dopadne. Mám radost, že HP se své oblíbeností těší dál, ať už v knižním či filmovém zpracování a radost z příběhu sdílí rodiče, kteří na HP vyrostli, společně se svými dětmi.

lucie2371
lucie2371
31.12.2022 5 z 5

Bylo to osvěžující a krásné vrátit se opět do Bradavic s Harrym, Ronem a Hermionou v knižní podobě po nějakých 15 letech.
Příběhy jsou naprosto úžasné a od 3. dílu od filmů hodně odlišné na což jsem úplně zapoměla.
Nemůžu říci zda je hezčí film či kniha protože obojí má své kouzlo a obojí miluji a Harry jako celek je pro mě naprostou srdcovkou ️

bookemma
bookemma
29.11.2022 5 z 5

Sedm let v Bradavicích jsem za necelé dva měsíce dočetla, až je mi líto, že se s Harrym musím rozloučit, tak hezky mě v batohu všude doprovázel a každà cesta vlakem byla díky němu o něco příjemnější...
Budu se těšit, že se k němu v budoucnosti zase navrátím, a to třeba sama, když se mi zasteskne po fantastickém světě, kde sledujeme vývoj od nejmenších pokusů o kouzla až po kletby, které se nepromíjejí, nebo s dětmi...

marketa9253
marketa9253
06.11.2022 5 z 5

Harry Potter, to je láska na celý život. Poprvé přečteno v devíti letech a i dnes o 16 let později se k němu každý rok vracím a přestože znám knihy nazpaměť, snad nikdy mě nepřestanou bavit :). Nejraději mám trochu netradičně Ohnivý pohár, ale celou sérii řadím mezi moje nejoblíbenější knížky. Doporučuji všemi deseti, hlavně těm kteří jen viděli filmy - o hodně přicházíte. Rowlingové se podařilo napsat sérii, která roste s čtenářem, od v podstatě dětské pohádky po mnohem temnější poslední díly, plné vážných témat. Abych jen nechválila, tak ano, při opakovaném čtení objevíte v ději spoustu děr, ale v tomto případě to autorce opouštím, protože celkově je to prostě nepřekonatelné.

Janizoun
Janizoun
18.08.2022 5 z 5

Harry Potter je mého syna mládí..., tak se velmi dotkl i mě :-) Přečetla jsem všechny díly a jsem hrdá fanynka Harryho Pottera :-) V té době, kdy byl aktuální byl super, něco nového co tu ještě nebylo a dnes dílo Harryho Pottera nebylo ještě překonáno. Byly to knihy pro děti, pak pro mládež ... a byly a jsou to super knihy stále i pro mě, má srdcovka :-)

sharik
sharik
16.08.2022 5 z 5

Těžko uvěřit, že je to už víc než dvacet let, kdy se mi Harry Potter dostal do ruky poprvé. Byl jsem přesně v tom věku, kdy jsem ty knihy miloval a četl opakovaně, protože čekání na další díl bylo nesnesitelné... minimálně posledních deset let jsem si pořád říkal, že tuhle ságu – která mě do značné míry formovala už tím, jak ve mně vzbudila lásku ke čtení, k imaginaci a k příběhu jako takovému – si přečtu znovu. A teď jsem to konečně udělal a hezky si přečetl jeden díl po druhém. A po těch letech to bylo čtení plné překvapení, znovuobjevování dějů a postav, na které jsem dávno zapomněl (většinou kvůli filmům, kam se nevešly). Po letech – a ve věku po třicítce – to člověk už čte jinak. Těšil jsem se, že se znovu objeví ten dětský pocit úžasu, jako tenkrát před dekádami, a to se bohužel nestalo, nebo aspoň ne do takové míry, jak jsem si to v hlavě maloval. Ale zase člověk objeví jiné roviny toho neskutečně bohatého světa a opravdu košatého příběhu. Roviny, které jako dítě přehlédne a během let zapomene... a musím říct, že Rowlingová napsala pořádný kus poctivého příběhu, ve kterém se zase jednou rád ztratím (i kdyby to mělo být až za dalších deset dvacet let). Putovat stránkami téhle ságy je prostě krásné a osvěžující, ten svět je úžasný. Jen teď asi budu skřípat zuby, až uvidím filmy :))).
Další velká změna při opakovaném čtení nastala v oblibě – byl jsem přesvědčený, že nejlepší je Ohnivý pohár. Ale tentokrát mě nejvíc nadchl Fénixův řád a v závěsu za ním Princ dvojí krve.

Tivvy
Tivvy
04.08.2022 5 z 5

No coment :)

Jenny46
Jenny46
19.07.2022 5 z 5

Ano, přesně tohle nikdy neomrzí!!!! Nejoblíbenější série prostě TOP a hodnotím jako celek.
Prožívala jsem Harry P. s dcerou a ted i s vnučkou, nádhera se vracet do Bradavic at v knize, filmu, ale i audioknihy jsou krásně načtené ( chystám si je zase na dovolenou )
Opravdu nezapomenutelný zážitek!!!! Doporučuji

Mistři
Mistři
26.03.2022 5 z 5

Další skvělá knížka o Harry Pottrovi. Harry nikdy neomrzí!

Teri_P
Teri_P
10.09.2021 5 z 5

Prostě láska…:) Z hloubi duše bych si přála, aby tuhle sérii moje dcera milovala stejně tak moc jako já. Abych tenhle ničím nepřekonaný kouzelný svět mohla objevovat spolu s ní zas a znova. :)
Jediné co mé náctileté já nikdy nepřestane mrzet je vystřižená scéna z posledního dílu, kde Draco hází Harrymu hůlku, aby se mohl bránit…chyběla v knize. To Rowlingové prostě neodpustím, Draco měl mít svůj happy end! :D :)

DarkAvenger
DarkAvenger
19.07.2021 5 z 5

Pro fandy HP doporučuji už jen z praktických a estetických důvodů. Já mám tebto komplet taky i když v jiném vydání ale líbí se mi. A svět HP s kterým sem vyrostla mám prostě ráda.

DK197
DK197
06.07.2021 5 z 5

AUDIOKNIHA: Po třech letech jsem si potřetí přečetla celého Harryho Pottera. A konečně si přiznala fakt, že pokud se mně někdo zeptá na nejoblíbenější knížku, měla bych říct právě jméno tohoto brýlatého čaroděje. Je to jediné dílo, k němuž se vracím. Jediný svět, z něhož se mi ani po opakovaném čtení nikdy nechce ven. A u něhož mi stále tečou slzy, ačkoli dávno vím, co všechno se má stát. Jsem ztracená v marném čekání na můj dopis do Bradavic. Záměrně jsem napsala, že mou nejoblíbenější knihou je Harry Potter bez uvedení konkrétního dílu. Série je skvělá celá a opakované čtení mě poučilo v tom, že díl, který si zrovna nejvíc užiju se dost liší podle okolností a různých faktorů. Tentokrát to třeba byla trojka. Ale dost jsem si užila i šestku, která mě minule bavila nejméně.

Přemýšlela jsem, čím to je, že HP - přestože původně knížka pro děti - uchvacuje už celé generace napříč věkem. A došla jsem k závěru, že slova fantasy, komplexní svět a Harry vs. Voldemort jsou všechno podružné důvody. V sedmi knihách se rozvíjí neskutečně rozsáhlá, ačkoli mnohdy jen v nejnutnějších bodech nastíněná, historie. A tím hlavním tahounem jsou právě osudy postav a jejich charaktery. Ať už vzpomenu ty nejkontroverznější jako je Severus Snape a Albus Brumbál, nebo třeba Lily a Jamese Potterovi, coby symbol věčné lásky. Ale nejde jen o ty provařená jména. Zajímavá je i Meropa, nebo Petúnie. Ten seznam by mohl pokračovat téměř donekonečna... Ano, je to těmi postavami. Jsou nečernobílé, komplikované, naživu.

Napsala jsem, že celá série je skvělá, schválně nikoli dokonalá. Domnívám se, že žádné dílo nejde napsat tak, aby na něm někdo něco nenašel. Ačkoli Rowlingová se dost snažila. Pokud bych ale schválně měla vypíchnout něco, kde jí to ujelo, pak myslím, že přespřílišná démonizace koleje Zmijozelu (a to i v závěrečné bitvě). Je to dost s podivem, že zrovna tohle nechala bez povšimnutí, když i řady samotných smrtijedů nakonec vykreslí v šedých tónech.

Co mi ovšem obzvlášť v poslední době vadí je toto: Když autorka napsala sedmý díl s tím, že končí, chápala jsem to. Říkala jsem si, že po takové době touží určitě po změně, vše dobré bylo napsáno, nápady vyschly. Pak přišel pottermore a prý, že jí zůstalo pár nevyužitých poznámek. Samozřejmě, že měl člověk radost. Lepší než nic. Jenže pak přišlo Prokleté dítě a Fantastická zvířata a mě to došlo. Není to o pár poznámkách, ona ty nápady pořád dostává. V takovém případě ovšem nechápu, proč se zpronevěřuje původní základně fanoušků, kteří milovaly knihy H. Pottera a o osudech jeho dětí se dozvídáme z divadelní hry (která samozřejmě dost ořezává a překrucuje to, na co jsme zvyklí, s ohledem na naprosto jiný a nutný formát zpracování - to, že ale vůbec není špatná, když se správně interpretuje a bere s nadhledem, budiž vám dokázáno touto krátkou dramatizací - https://www.youtube.com/watch?v=LdZ8A2_cvBY) a život Mloka Scamandera a bitvu s Grindelwaldem poznáme už jen z filmového plátna (scénář si fakt kupovat nehodlám, to už je opravdu ždímání krávy). Tohle všechno mě štve. Chci knížky a dostanu divadelní hru a pětidílnou filmovou sérii. Zatímco rodinnou historii Minervy McGonagallové, či historii ministrů kouzel Velké Británie najdeme na pottermore. Proč? Proč když autorka je stále aktivní spisovatelka? Nějak tomu nerozumím, jsem roztrpčená a zklamaná.

A proč to sem vypisuju? Protože budete taky. Až to dočtete, až vám oschnou slzy a budete chtít víc. A zjistíte, že pro knihomoly není co. Nezoufejte, popadněte Bajky barda Beedleho a otevřete webovou stránku Wattpad. Některé ty fanfikce stojí za to a žízeň po nových příbězích z Bradavic spolehlivě ukojí. A snad se jednou dočkáme originálu...

lucietekk7997
lucietekk7997
12.05.2021

Moje naprosto nejoblíbenější série a to už 20 let.

pudelgirl
pudelgirl
21.03.2021 4 z 5

V tejto verzii všetko super. Príbeh ako klasika. Má to však jeden vážny problém a to paperback. Brožovaná, to je naozaj pre tých, čo to chcú pre seba. Akonáhle takúto knihupožičiaš, urobila si chybu. Presne vidieť na stave, ktorá kniha bola požičaná a ktorá nie. Už radšej nepožičiam.

Renatka11
Renatka11
08.03.2021 5 z 5

Harry Potter je teď už klasika, která by neměla chybět v žádné knihovně. Celou sérii jsem před pár lety četla mým dětem na dobrou noc a okouzlila mě stejně jako je. Navíc jsem na těch 3,5 tisíce stránek předčítání po dobu téměř dvou let náležitě hrdá. ;-) V té dobe jsme ujížděli i na Harryho filmovém zpracovani, které, ač bylo skvělé, se knížní sérii v mých očích nevyrovná.

Madli
Madli
03.03.2021

Ještě stále čtu relikvie smrti, ale jinak jsem to celé přečetla od Vánoc do teď. (◕ᴗ◕)

Bětužka
Bětužka
02.03.2021

Nejlepší na Harry Potterovi je že se tam pořád něco děje!

Kaky
Kaky
02.02.2021

(SPOILER) Většinu času chci knihy číst jen jednou, protože nikdy nejsou tak dobré, teda až na pár výjmek. Výjmek na, které se nezapomíná. A tam řadím i Harry Potter. Nejradši bych se stala hlavním hrdinou a do toho to příběhu bych se nejradší přestěhovala. A tato příležitost se mi naskytla pomocí J. K. Rowling. Autorka příběh napsala tak neskutečně bylo to, tak výjmečné, plné napětí a emocí že se mi tomu nechtělo ani věřit. Příběh o mladém chlapci, který přežil jsem nikdy nepovažovala za tak zajímavý, aby stálo za to si ho přečíst, ale asi jsem se mílila a na tuto chybu měla přijít dřive. Chtěla bych tvrdit, že tento příběh mě provázel od mala a byl mím průvodcem sedm dlouhých let avšak to bych lhala. Byly to pouze dva měsíc, dva měsíce tak krásné jako bych každý den pila Felix felicis. Jediné dvě věci, které by se snad daly tomuto neskutečnému příběhu vytknout bylo časté zapomínání neviditelného pláště a umírání postav. To autorce budu navždy vyčítat, nevím jestli to brala jako spestření příběhu nebo jako nezbytnou oběť pro svět a hlavního hrdinu. Když to vypadalo že Harry našel konečně někoho koho by mohl považovat za někoho jako rodinu, autorka ho zabila. Sirius, Brumbál, Lupin, Fred,... a mnoho dalších kdo umřeli zbytečně, ale tím vás nebudu zatěžovat. Chci jen říct že, až na to nekonečné umírání a zapomínání neviditelného pláště stojí příbeh za to si ho přečíst a užít si ho tak jako já.