LivieBorova LivieBorova komentáře u knih

Jedno italské léto Jedno italské léto Rebecca Serle

Dejte mi do ruky román odehrávající se v Itálii a budu spokojená. Jasně, není to tak hluboké jako třeba geniální přítelkyně, ale bylo to skvělé odlehčené čtení.

Příběh Berlín Příběh Berlín Veronika Jonášová

Tahle kniha mě chytla i proto, že jsem v Berlíně delší čas pobývala, a díky této dobře napsané knize jsem si pár hezkých chvilek připomněla.

Ada Ada Veronika Jonášová

Oproti předešlým knihám se autorka velmi posunula. Je to dobře napsaný silný příběh. Moc se mi líbí obálka.

Opička na gumě Opička na gumě Eva Kollerová–Střihavková

Skvěle napsaný román vybočující z toho, co se dnes píše, rozhodně bych netipovala, že ho napsala žena (kvůli vykreslení mužského hrdiny a jeho myšlenkových pochodů). Autorka se obsahově i stylem posouvá.

Možnosti milostného románu Možnosti milostného románu Jan Němec

Obálka je lepší než obsah, říkala mi dobrá kamarádka. Ale já nesouhlasím. Text je to jemný, moderní a krásný - je to ze života, o egu a o tom, jak může sebestřednost vztah zahubit.

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Z knihy je zřejmé, že autorka zná podrobně prostředí, o kterém píše. Moc se mi to líbilo, i když to není pozitivní čtení.

Hoši od Bobří řeky Hoši od Bobří řeky Jaroslav Foglar

Vzpomínky na dětství a chvíle, kdy jsem chtěla být klukem.

Stříbrná parta - Legenda žije Stříbrná parta - Legenda žije Miroslav Adamec

Foglar žije a je to skvělá. Knihu jsem jsi půjčila od synovce a vrátila se do dětství. Napínavé, milé a moderní.

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Miluju knihy, zasazené do nemocničního prostředí. Výhoda této knihy spočívá v tom, že autorka to prostředí evidentně dobře zná.

24.04.2022 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Román mě nadchnul, možná to bylo tím, že jsem ho četla v době pandemie, kdy mě všechno děsilo, v porovnání s útrapami, které musela snášet hlavní hrdinka, ale o nic nešlo. Líbí se mi jazyková vybavenost Tučkové i stal vyprávění.

12.11.2021 5 z 5

Příliš vysoká očekávání Příliš vysoká očekávání Karolina Hošek

Já žádný očekávání neměla, našla jsem ji v čekárně u doktora naprosto nečekaně. Přečetla jsem 74 stran a bavila jsem se. Ne, že bych se smála nahlas a jásala nad genialitou textu, ale to já od knih vlastně nepotřebuju. Jako odpad bych ji rozhodně nehodnotila. Je to oddechovka, ale není to špatné! Příště jí možná dočtu, ale spíš doufám, že ne, nechci už znovu k doktorovi.

11.11.2021 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Hezké ženské čtení, silný příběh stojící na silných odhodlaných osobách, které jsou jedinečné ve své obyčejnosti. Odrazoval mě dlouho ten název knihy, působil na mě moc poeticky, bála jsem se knihu rozečíst, že bude moc "umělecká", ale byla skvělá. Napsaná úplně obyčejně a chytlavě. A ten příběh? Skvělá třešnička na dortu.

Hořím Hořím Simona Bagarová

Je to poměrně těžké čtení, ale podnětné, k zamyšlení

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Byla to jiná kniha než na které jsem u autora zvyklá a líbila se mi.

Majonéza k snídani Majonéza k snídani Markéta Lukášková

Super, moc mě to bavilo.

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Moje nejoblíbenější Hájíčkova!

Krásná kniha!

Jak si správně přát Jak si správně přát Pierre Franckh

Možn jsem se v téhle knize nedozvědla nic nového, ale pomohla mi utřídit si myšlenky, a to se taky počítá.

23.11.2020 5 z 5

Můj dobrý přítel chřestýš Můj dobrý přítel chřestýš Don Jose Ruiz

Překrásná kniha plná moudrosti!

23.11.2020