LivieBorova LivieBorova komentáře u knih

Vítězové nad Kartágem Vítězové nad Kartágem Jiří Kovařík

Přečetla jsem celou sérii, komentář napíšu sem k prvnímu dílu, protože platí o všech dílech.
Je to úžasné, moc dobře napsané. Plné informací, skvěle podané. Myslím, že série zaujme i lidi, kteří této literatuře běžně neholdují.

20.03.2024 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Úžasné. Má chytrý humor, jedinečný i moudrý pohled na svět a na lidi. Text si na nic nehraje a přitom se z něj čtenář tolik dozví. Jsem nadšená.

03.01.2024 5 z 5

Moje Pacifická hřebenovka Moje Pacifická hřebenovka Monika Benešová

Je to hodně bolestínské a sebeprožívačné, nic, v čem bych se chtěla najít.

03.01.2024 1 z 5

Proč nepožádali Evanse? Proč nepožádali Evanse? Agatha Christie

Tohle bylo vážně skvělé!

03.01.2024 5 z 5

Chyť zajíce, ať ho máš / Zahradní slavnost Chyť zajíce, ať ho máš / Zahradní slavnost Václav Havel

Slavnostně jsem ji dnes dočetla a dojala se.

18.12.2023 5 z 5

Musela jsem zemřít Musela jsem zemřít Anita Moorjani

Tohle je nejhorší kniha, která se mi kdy dostala do ruky. Prosím, nečtěte ji. Hlavně nemocní by ji neměli číst. Je to absoluní blábol. I Mateřídouška vám dá víc.

03.12.2023 odpad!

Jak si správně přát Jak si správně přát Pierre Franckh

Je to sice plné klišé, na druhou stranu je ta kniha milá a dobře napsaná, takže si z toho člověk poměrně dost informací odnese nezatížen balastem.

Záludné léto Záludné léto Ben Aaronovitch

Velice chytré a překvapivé.

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Krásný příběh plný lidskosti. Tematika potratů mi přijde skvěle zpracovaná.

Čtyřlístek Čtyřlístek Jaroslav Němeček

Moje dětství, moje láska. Absolutní pocity štěstí a nostalgie, kdykoliv toto vydání vyndám z desek v knihovničce, které mi před lety obřadně předala má maminka.

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Je to lidech, o vztazích mezi lidmi a je to moc dobře napsané, ostatně jako vše, do čeho se tato autorka pustí.

Beránek Beránek Lenka Procházková

Moc se mi to líbilo. Nezná a poučná kniha, moc krásně napsaná.

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Vždycky, když jsem si myslela, že jsem odhalila pachatele, autor stočil reflektor zase na někoho nového, a takhle to bylo pořád dokola až do finálního rozuzlení. Všechno plynulo rychle, kniha se četla dobře.

Oživlý kámen Oživlý kámen Louise Penny

Kniha mě příliš nezaujala svým zpracováním a absolutní nepřekvapivostí.

13.06.2023 2 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Paní Klevisová umí skvěle líčit charaktery lidí. Na nich její knihy stojí. Anna byla popsána tak, že mě od začátku iritovala. To se ale nedá říct o celé knize, která je bravurní a napínavá. Navíc se v ní neodehrávají klišé, na která jsme v detektivkách zvyklí.

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Drsný příběh, čtivě napsaný s velmi dobrou znalostí lékařského prostředí. Petra Dvořáková je jednou z mých nejoblíbenějších autorek. Příběh je současný i volbou témat - závislosti, problémy v rodině, s komunikací atp. Doporučuji přečíst všem, které zajímá současná česká literatura.

S malou pomocí přátel S malou pomocí přátel Jan Švancara

Výborné! Skvělá je především postava detektiva Náplavy. Nekonvenční, trochu divný člověk, se kterým bych si ale ráda popovídala u sklenky vína. Bavila jsem se.

13.06.2023 5 z 5

Stalo sa prvého septembra (alebo inokedy) Stalo sa prvého septembra (alebo inokedy) Pavol Rankov

Nejsem zvyklá číst knihy ve slovenštině, ale tohle bylo tak dobře napsané, že jsem svou neznalost jazyka našich milých sousedů překonala, pár věcí se doučila a knihu si díky tomu užila. Je to velmi dojemný příběh o přátelství. Takových není nikdy dost.

Možnosti milostného románu Možnosti milostného románu Jan Němec

Psát recenzi zpětně poté, co si člověk po letech nechá uležet v hlavě to, co vlastně přečetl, je dobré. Tenhle román byl pro mě v něčem šokující, v něčem ordinérní, možná i záměrně pobuřující. Ale proč ne? Myslím, že je to velmi moderní.

13.06.2023 5 z 5

Dcera národa? : Tři životy Zdeňky Havlíčkové Dcera národa? : Tři životy Zdeňky Havlíčkové Milena Lenderová

Moc jsem toho o Havlíčkovi nevěděla, stejně jako jsem netušila, že měl dceru. Kniha se četla velmi dobře ,je moc dobře zpracovaná, chvílemi mě mrzelo, že nejde o román, dovedu si představit, že by příběh této ženy vydal na zajímavý film, nejen dokument.