LivieBorova LivieBorova komentáře u knih

Pátá dohoda Pátá dohoda Don Miguel Ruiz (p)

Podle mě je to neprávem opomíjená knížka, která má stejně nosné sdělení jako Čtyři dohody.

23.11.2020 5 z 5

Štvrtá ruka Štvrtá ruka John Irving

Kdyby se měly točit filmy podle jediného autora na světě, doufám, že to bude Irving. Je to génius. Tahle kniha je oproti ostatním jeho dílům trošinku slabší, to je fakt, ale i tak si zaslouží miliardu hvězdiček. :-)

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Skvělá kniha! Hutná, ale zároveň čtivá. Na dovolené pár dnů vydrží. Není to ten typ textu, který přečtete za den či dva.

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Tohle je moje nejoblíbenější kniha a možná taky i nejoblíbenější spisovatel. Líbí se mi způsob jakým píše, volba příběhů i postav. Všechny jsou tak uvěřitelné. Tahle kniha je psaná bez patosu a to je důležité.

17.10.2020 5 z 5

Hlas poznání Hlas poznání Don Miguel Ruiz (p)

Tohle už je o něco slabší text než Čtyři dohody, ale fanoušci autora a jeho mouder si jistě přijdu na své.

17.10.2020 2 z 5

Tak tohle je klasika plná klišé, ale člověk přece nesmí brát nic dogmaticky, pokud se nad obsahem zamyslíme, zjistíme, že to není tak špatné, ty základní myšlenky a věřím, že to některé lidi pomůže nasměrovat.

Čtyřlístek Čtyřlístek Jaroslav Němeček

Tak tohle je moje dětství. Přesně tohle vydání jsem měla po tátovi, takže už bylo takový hezky ošmataný... Pořád ho mám schovaný pro svoje děti.

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Obsah téhle knihy mě ais nějak míjí... Má vysoké hodnocení a všude o ní slyším, myslím si ale, že je to spíš čtení pro depresivní holky v pubertě než pro dospělý ženy. Nicméně napsaný to neni špatně.

Beránek Beránek Lenka Procházková

V některých částech knihy jsem se ztrácela a musela jsem si dohledávat, co některé jinotaje vlastně znamenají, celou dobu jsem si ale pochvalovala autorčinu práci s jazykem, moc krásná kniha.

Vzácná návštěva Vzácná návštěva Eva Kollerová–Střihavková

Knížku jsem přečetla během jednoho odpoledne a večera, líbily se mi postavy i ty příběhy kolem nich. Dovedla bych si knihu představit i delší, ale bavila mě i tak. Jiřina je skvělá!
Asi mám novou oblíbenou autorku!

17.10.2020

Můj grónský rok Můj grónský rok Eva Kollerová–Střihavková

Tohle je přesně čtení do dnešního počasí, dobrodružství v daleký zemi, boj o svý místo po boku manžela, který je předem prohraný, to zná hodně lidí... Plus spousta zajímavých a milých postav, který bych chtěla za kamarády. Doufám, že Eva napíše podobných knih víc.

17.10.2020