Štvrtá ruka

Desiaty román známeho amerického spisovateľa rozvíja nezvyčajnú tému. Mladý reportér z New Yorku, ktorý príde do Indie urobiť reportáž, kurióznym spôsobom príde o ľavú ruku – milióny televíznych divákov vidia, ako mu ju zožerie lev. V Bostone čaká ctižiadostivý chirurg na možnosť transplantovať chýbajúcu končatinu. Vydatá žena z Wisconsinu ponúkne ruku svojho manžela, o ktorom vysvitne, že je ešte pomerne mladý a zdravý… Príbeh sa spočiatku javí ako komédia, ako satira s nepochybným erotickým podtónom, no napokon sa z neho vyvinie realistický, dojímavý príbeh, aké poznáme z pera tohto autora, spomeňme napríklad Svet podľa Garpa, Modlitba za Owena Meanyho či Zásady muštárne....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/83_/83246/stvrta-ruka-xON-83246.jpg 3.7390
Vydáno:, Slovart (SK)

The Fourth Hand (2001)

Kniha Štvrtá ruka

hs777

Styl psaní Johna Irvinga mě strašně baví. Nechyběl absurdní příběh, zmrzačený hrdina, humor i dojemnost a ty nekonečně dlouhé odbočky, kdy jsem přestávala věřit, že se někdy může vrátit a přesto jsem se vůbec nenudila. Chyběli jen medvědi. Báječné!

banderas77

Příjemná oddechovka, člověk se i zasměje.
Jenom občas dráždil překladatel pletoucí si ruku s paží, foťák s kamerou, podnebí s počasím.

los
16.05.2018

"Většina inteligentních, činorodých a osvícených lidí neumí moc dobře psát." - jsem rád, že u Irvinga výjimka potvrzuje pravidlo

denib
08.03.2018

Typický Irving, kde se lidem dějí bizarní věci, které se ale tváří jako něco úplně normálního :-) Tentokrát byl příběh možná trochu slabší, proto nedávám 5 hvězdiček. Ale nedokážu říct, že by v knize bylo něco špatně a čtení mě bavilo. Proto ne 3 hvězdičky. Prostě poctivé 4 :-)

Michla76
14.02.2018

Asi bych dala jen čtyři, nebýt umění Johna Irvinga spočívajícího ve vylíčení abnormalit jako čehosi naprosto normálního. A to je dobře, protože nenormální věci jsou normální...
Krom toho oceňuji vyprávění ve 3. os. a to, jak se lovci lvů věcí dějí; zdánlivě bez jeho přičinění.

moore.allonsy
03.12.2017

Zdlouhavé a namáhavé čtení, které má sice hezký nápad, ale po dějové lince to trochu vázne. Od Irvinga jsou určitě lepší knížky.

Ssojka42
18.07.2017

Nějak jsem se ztrácela, nemohla se začíst a také přemýšlela, jak tohle někdo vymyslí. Pana J. Irvinga mám ráda, ale tato knížka mi nesedla. Na mě příliš mnoho žen a jeden muž)).

patactvrtina
28.12.2016

K této knize se ráda vracím.