Čtyřlístek

Čtyřlístek https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400525/mid_ctyrlistek-J7W-400525.jpg 4 39 7

Čtyřlístek série

1. díl série. Vynález prof. Myšpulína - Vladimír Urban, Jaroslav Němeček Kryštofek a Pidivízek - Jaroslav Němeček Kouzelník Huryjáš - Vladimír Urban, Jaroslav Němeček Svetřík a Flik - Jaroslav Němeček

LivieBorova
13.06.2023 5 z 5

Moje dětství, moje láska. Absolutní pocity štěstí a nostalgie, kdykoliv toto vydání vyndám z desek v knihovničce, které mi před lety obřadně předala má maminka.

castiglione
25.10.2022 5 z 5

Pamatuji si, jak jsme tenkrát v roce devětašedesát jeli s babičkou a dědou autobusem na zájezd ROH přes půl republiky. Na poznávací zájezd po západočeských lázních, jak bychom dnes řekli. A pro mě, jako čerstvou absolventku první třídy, prostě nuda. V Chebu mě babička vzala do trafiky, ať si teda něco na cestu do autobusu vyberu. Na pultu ležel krásný veliký žlutý
kreslený časopis s Myšpulínem a Vrtichvostem na obálce. Nic takového jsem do té doby neviděla. "Tohle bych moc chtěla," říkám babičce... no, a mám ho dodnes. A ty další taky. Prostě láska na celý život. A na kolik hvězd? Tady já bych dala tolik, jako je jich ve vesmíru!

danny_21
30.05.2022 3 z 5

Kdo z generace Husákových dětí by neznal praotce komisků v Československu ? Já jsem ho samozřejmě miloval, nejen osudy Čtyřlístku z Třeskoprsk ale i ostatní příběhy Poldu a Oldu, Káťu a Škubánka a jiné. Měl jsem štěstí, že máma sbírala pro mě a četla se mnou, takže se jich nahromadilo docela dost a každý rok jsem si ten pakl vzal a listoval znovu a znovu tou nezaměnitelnou atmosférou. Vždycky jsem byl zvědavý, jaký byl vlastně první díl a dozvídám se to až teď, kdy jsem si náhodou vzpomněl a pohledal v downloadech. Vynález profesora Myšpulína mi vykouzlil úsměv na rtech stejně jako ostatní hodně dětské Kryštofek a Pidivízek, Svetřík a Flik, možná nejpovedenější z toho čísla Kouzelník Huryjáš - 60 %

twigxi
27.03.2021 5 z 5

Jako mala jsem milovala komiksy a Ctyrlistek byla moje srdcovka! ♡
Bohuzel uz nevim, ktere konkretni sesitky jsem cetla, takze pisu komentar k prvnimu dilu serie. Ale vim, ze vsechny dily, ke kterym jsem se dostala, se mi moc libily.

Yarwen
29.12.2020 1 z 5

Na základce jsme občas snili o tom, jak asi vypadalo úplně to první číslo, ale nikdo ho nikdy neviděl. Nu, teď jsem se k němu dostal a zjistil, že jsem o nic nepřišel. Vlastně nejde ani o příběh - celé je to ve stupidním stylu Bum! Prásk! Bác!, jakoby byl za vzor Tom a Jerry. Nevadí mi, že plešatá Fifinka vypadá jako vnučka dědy Myšpulína, ani že Bobík s Pinďou žijí jako dva gayové ve srubu u Třeskoprsk, tenkrát se Čtyřlístek ještě hledal - vadí mi jen to, že toto číslo je prostě špatné, a byť se jedná o prapočátek mého oblíbeného komixu dětství, nemohu v hodnocení přidat, protože ani další komixy se k průměru nepřiblíží, úroveň má snad jen povídka určená spíše pro starší čtenáře, ale tam se zas popisuje lov na moje nejoblíbenější zvíře. Takže to je na jednu hvězdu, a to ještě jen o fous. (11%)

LivieBorova
17.10.2020 5 z 5

Tak tohle je moje dětství. Přesně tohle vydání jsem měla po tátovi, takže už bylo takový hezky ošmataný... Pořád ho mám schovaný pro svoje děti.

Josh
01.04.2020 5 z 5

Štěstí, jež tímhle začalo, pro nás čtenáře, kteří jsme na každém dalším dílu Čtyřlístku rostli. Zvláště když jsme ho sehnali :o))) Tímto 1.dílem mne kdysi obdaroval vzácný člověk v rodině a pak mi ho jiný mizerný v rodině sebral, ale naštěstí (už podruhé:o)) začaly vycházet souborné knihy s 20ti díly a to byla alespoň malá náhrada (přece k ní dalších 19 dílů:o) Milé příběhy, krásné kresby, humor.... Nostalgie. Vždy vykouzlí šťastný úsměv a vzpomínky....

Co teprve v době karantény kvůli covid19 :o(((