Chyť zajíce, ať ho máš / Zahradní slavnost

Chyť zajíce, ať ho máš / Zahradní slavnost https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/438731/bmid_chyt-zajice-at-ho-mas-Pis-438731.png 4 9 3

Satirická komedie Zahradní slavnost patří k prvním českým absurdním hrám a v 60. letech byla v legendárním Divadle Na zábradlí vůbec první divadelní hrou Václava Havla uvedenou na jeviště. Mladý milovník šachové hry, snaživý Hugo Pludek, se podobně jako český Honza vydává do světa, aby „něčím byl“. Rychle pochopí zákonitosti úspěchu, zorientuje ve světě frází a byrokratických mechanismů, pružně se přizpůsobuje všemu, co ho může dovést až na vrchol.... celý text

LivieBorova
18.12.2023 5 z 5

Slavnostně jsem ji dnes dočetla a dojala se.

PastorMal13
24.02.2023 3 z 5

V poslední době jsem si antidramata oblíbil. Tento kousek mi však jaksi nepadl do oka. I kraťučká Havlova Audience se mi líbila více.

Renatka11
19.12.2021 4 z 5

Přestože mě Havlovy Audience, Vernisáž i mnou teprve nedávno objevený Rodinný večer bavily o dost víc, asi i proto, ze jsem jim líp rozuměla, jsem ráda, že jsem se konečně dostala i k Zahradní slavnosti. K pochopení mi určitě pomohly doprovodné texty obsažené v tomto sympatickém kapesním vydání Knihovny Václava Havla, které je primárně určené pro školy a mladé čtenáře. I když už do těchto kategorií dávno nespadám, uváděné komentáře jsem taky uvítala.

Václav Havel
česká, 1936 - 2011