Listicka3253 Listicka3253 komentáře u knih

Květ železného stromu Květ železného stromu Laurie Forest

Naprosto skvělý příběh, možná ještě lepší než 1.díl. Napínavý akční děj okořeněný romantickou linkou Elloren - Yvan. Evidentně nás čeká další díl, když to skončilo tak jak to skončilo:)

22.01.2021 5 z 5

Liška Liška Frederick Forsyth

Velice výjimečně se mi stane, že knihu nedočtu, a toto je ten případ. Vadil mi jistý neosobní styl vyprávění, minimum přímé řeči, spousta zkratek různých útvarů, zkrátka mi to nesedlo a vlastně mě v půlce knihy i přestalo zajímat, jak to dopadne, což byl signál k odložení.

18.11.2020 2 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Pachani nasili na detech a zviratech je pro me to nejodpornejsi, co si umim predstavit, a zamerne se temto tematum vyhybam. Tady jsem asi uplne nevedela, do ceho jdu, a misty jsem opravdu zvazovala, ze knihu odlozim. Ale dej byl napinavy do posledniho okamziku, takze jsem vydrzela az do konce a nelituju. Uz mam koupeny i dalsi dil.

06.02.2020 5 z 5

Hlava světa Hlava světa Rebecca Gablé

Olala, tak to byla jizda tahle knizka! Naprosto super, napeti temer permanentni, dejove zvraty a v neposledni rade paradni seznameni s mene znamym obdobim dejin 10. stoleti na uzemi nam blizkem. Opravdu po dlouhe dobe nadherny pribeh.

18.12.2019 5 z 5

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Za me tedy naprosta bomba, napeti a nejasnosti do posledni chvile. Ctive napsane, sympaticka hlavni postava.

11.10.2019 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Paradni pribeh, svizny, vsechno pekne odsejpa a permanentne cloveka udrzuje v napeti.

14.09.2019 5 z 5

Porodní bába od řeky Hope Porodní bába od řeky Hope Patricia Harman

Přečteno jedním dechem. I když je to odpočinková literatura, je napsaná čtivě, nechybí napětí a hlavně jsem si užívala přívětivost, vřelost a odvahu hlavní postavy. Hned jsem začala číst i další díl.

31.05.2019 5 z 5

Alicina síť Alicina síť Kate Quinn

Uzasna kniha plna napeti od zacatku az do konce. Brilantni pribeh postaveny na skutecnych postavach. Fakt super!

08.03.2019 5 z 5

Zátiší Zátiší Louise Penny

Vytecna detektivka, sympaticky vysetrovatel. Dej pomalu plyne, napeti, kdo byl vrah, pomalu narusta. Detailne vykreslene vztahy pratel. Moc se mi libilo a urcite si prectu dalsi kousek s inspektorem Gamachem.

22.02.2019 5 z 5

Pandemie Pandemie A.G. Riddle

Skvěle vystavěný příběh, vzrůstající napětí, do poslední chvíle člověk neví, jak to skončí a hlavně pěkně otevřená vrátka na další díl. Těch skoro 700 stran přečteno během chviličky.

20.11.2018 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Prvni polovina knizky rozvlekla, misty az moc odbornych podrobnosti. Hlavni hrdina me celou dobu stval, jak ze sebe delal skromneho neschopneho ubozacka a vsechno delal bez rozmyslu...

02.11.2018 3 z 5

Lež Lež C. L. Taylor

Velice ctive a jako spravna knizka vas nuti pridat jeste jednu kapitolu, i kdyz uz jste davno chteli skoncit. Stridani dvou casovych rovin je velice povedene. Za me super!

09.01.2017 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Povedene dilko, napeti do posledni chvile. A sympaticka vysetrovatelka:)

09.01.2017 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

7/8 knížky super, napínavé, tajemné, ovšem posledních pár desítek stran zoufale překombinované...

29.02.2016 4 z 5

Dům U Tří borovic Dům U Tří borovic Hana Marie Körnerová (p)

Opravdu nenarocna, prijemne oddechova cervena knihovna:)

29.04.2014 3 z 5

Vrah v temnotě Vrah v temnotě Helene Tursten

Dobra oddechovka, pomalejsi rozjezd, od pulky uz clovek tusi, jak to dopadne. I kdyz par zajimavych odhaleni se tam vyskytlo. Dalsi detektivky od stejne autorky si ale asi ted hned neprectu, mozna casem.

22.04.2014 3 z 5

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Silny, krasny pribeh, ktery cloveka doslova na nekterych mistech sokuje. Po precteni knihy jsem rada za sve vsedni bezne problemy a starosti:) Urcite si casem prectu i dalsi knihu od tohoto autora (A hory odpovedely), jeho styl psani je mi sympaticky.

11.04.2014 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Cekala jsem od teto knihy asi trochu vic... Miluju severske detektivky a ve srovnani s ostatnimi dosud prectenymi me pribeh trochu zklamal. Nebyl mi ani sympaticky hlavni hrdina komisar Morck. Namet zajimavy, postupne odhalovani jednotlivych dilku cele skladanky rovnez, ale nejak u me neprojevil ten znamy pocit, ktery me nuti cist dal a dal, dokud knihu neprectu celou. Ale jinak fajn cteni, nic moc narocneho, co vam uvizne v hlave:)

02.04.2014 3 z 5

Pravda o případu Harryho Queberta Pravda o případu Harryho Queberta Joël Dicker

Skvele, skvele, skvele! Kdybych mohla dat 10 hvezd, nevaham ani minutu. Pro me nejlepsi kniha, co jsem kdy cetla. Fascinujici a napinava na kazde strance - az do te posledni. Nejvic smekam pred autorovou schopnosti stridat ruzne casove linie a i presto zustava dej prehledny a vse do sebe postupne zapada do nejmensich detailu. Knihu jsem cetla v elektronicke podobe, ale urcite si ji zajdu koupit do knihkupectvi, protoze tenhle detektivni skvost v me knihovne nesmi chybet!:)

26.03.2014 5 z 5

Hlavolam Hlavolam Håkan Nesser

Trochu povrchni pribeh, malo rozpracovany do vetsich detailu. Zaver strohy a postava komisare vykonajici spravedlnost mi nebyla vubec sympaticka:-(

18.03.2014 3 z 5