Vrah v temnotě

Vrah v temnotě https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/68503/bmid_irena-hussova-vrah-v-temnote-R2z-68503.jpg 4 56 21

Irena Hussová série

Při večerním venčení na hřbitově najde jezevčík mrtvou ženu. Je pečlivě zabalená v plastové fólii a balík je zalepený lepicí páskou. Krátce před smrtí dostala oběť bílou chryzantému. Během několika dní je na jiném hřbitově nalezeno další ženské tělo...

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Motto

Den som vakar i mörkret , 2010

jirina4159
28.04.2023 4 z 5

Rychle přečtené, zajímavé zápletky některých postav, jinak hodně tápání okolo téměř jasného vraha.

malen
07.02.2023 4 z 5

Pohodová detektivka. Knížky této série mám ráda, i když zrovna tu , ke které se vztahují některé osoby i v tomto příběhu , jsem nečetla. ( a asi ani nepřečtu, když teď vím, jak to dopadlo - Ohnivý tanec, jestli jsem pochopila správně) . Jinak se dají knihy ze serie číst samostatně, určitě někdy sáhnu i po další. A taky při čtení někdy musím použít vyhledávač, protože se tam vyskytují výrazy, které jsem předtím neznala. Např. capoeira :)

Ava365
05.10.2022 5 z 5

Taková normální a slušně napsaná detektivka. Vyšetřovatelka Irena Hussová je díky bohu obyčejná sympatická žena nezatížená žádným stigmatem, jako tomu dnes již běžně bývá ve skandinávské literatuře tohoto žánru. Děj není nijak moc komplikovaný, ale detektivové postupují logicky a nejsou zde žádné věci, které by balancovaly na hraně uvěřitelnosti.

cukrovka
12.06.2021 4 z 5

Knížky této autorky mě baví. Je to velmi čtivý detektivní příběh s uvěřitelnou zápletkou a celá série má velmi sympatickou vyšetřovatelku.

playada
09.06.2021 5 z 5

Vyhovuje mi autorčin styl psaní, komisařka Irena Hussová je dle mého názoru sympatická dáma. Nikdo z detektivního týmu mě vysloveně neirituje, čtení si užívám.

čef
22.02.2021 5 z 5

Uvěřitelnost je podle mne největší předností této autorky. Postavy mají svůj logický vývoj, nic moc se neopakuje a i chybička se občas vloudí. V tomto příběhu je sice trochu klišé s ohrožením hlavní hrdinky, ale i to je inovováno směrem k možné pravděpodobnosti. Závěr je trochu jako horor, ale ani zde se moc nepřehání. Snad seženu i poslední díl této série.

felia
13.11.2020 1 z 5

Od Helene Thursten jsem přečetl svou první a současně i poslední knihu. Dokáži přečíst všechny Aristokratky od Bočka, i když jsou mi protivné, ale tato kniha, to byla síla. Snad v žádné detektivce, kterou jsem četl, nevystupovali tak hloupí detektivové. Jejich hloupost byla na hranici duševní omezenosti

Olous1
23.09.2020 3 z 5

Za mě takový průměr. Trochu mi vadil styl psaní, a myslím že jsem měla vzít tuto sérii od prvního dílu. Trochu jsem se ztrácela. Ale za přečtení určitě stojí.

zdendula31
04.06.2019 5 z 5

Slušná kriminálka,která mě rozhodně nezklamala.Někdy je potřeba přečíst jednoduchou krimi bez všemožných konspirací a až neuvěřitelných zápletek.

JustWomen
17.09.2018 3 z 5

Docela čtivé, bohužel omílané téma a závěr mě zklamal, čekala jsem víc.

pepa4081
15.09.2018 3 z 5

Potvrdilo se mi, že délka 250 stran mi u paní Turstenové vyhovuje mnohem víc, než její delší knihy. Vrah v temnotě je tradičně dobře napsaná detektivka, u které jsem se nenudil.
Poznámka k obsahu (obsahuje SPOILERY) – Bohem posedlý vrah, který má v dětství potíže s matkou mi přijde už hodně okoukaný. A proč své oběti myl a balil? Jen kvůli zametení stop? O garáži už se dozvěděla Irena od jeho pratety, nijak nereagovala a najednou o pár desítek stran dál byla překvapená. Také mne zklamalo, že vrah je ten, o kterém to policie celou dobu tuší. Čekal jsem nějaký překvapivý zvrat. Finále jsem bohužel znal z další knihy série, kterou jsem četl dříve.
Takže slušná knížka bohužel s trochu málo nápaditým obsahem.
Uspokojivé.

veveronka
07.05.2018 5 z 5

Čte se samo

March
01.03.2018 5 z 5

Za mě palec nahoru.
Občas jsem se trochu bala o IH, ale zápletku jsem odhalila. Pri pomysleni, ze takovy silenec muze byt mezi námi....no hnus. Uz mi začíná být smutno, že se blíží poslední kniha s IH.

intelektuálka
06.07.2017 4 z 5

Dobrý kriminální případ pro letní dny.

Damato
17.03.2016 5 z 5

Napadlo mě jediné přirovnání- kdyby tuto knihu četl jeden z mých synů v pubertě, tak by asi řekl: " Dobrý dost". Což byla v době jejich puberty největší pocta, kterou mohli někomu projevit. Takže za mě: "DOBRÝ DOST."

konicekbily
16.07.2015 5 z 5

Doporučuji nejdříve přečíst Ohnivý tanec, potom Vraha v temnotě. Pravá detektivka, jak má být, bez zbytečných popisů prostředí - atd.

teery.ts
18.12.2014 5 z 5

Skvělá detektivka, napínavá až do samotného konce, i když pár stran před závěrem se čtenář dozví, kdo je vrah. Četla jsem od autorky ještě Dračí tetování, také výborná kniha, ale tahle se mi líbila ještě o něco více. Určitě si přečtu ještě nějakou další. Také se mi líbí, že autorka zdlouhavě nepopisuje krajinu, okolí, hlavní hrdiny apod.

sabca
09.06.2014 4 z 5

Dobrá detektivka. Trochu jsem měla problém se zapamatováním osob, ale po začtení už to šlo. Myslím si že stojí za přečtení a zkusím i další knihy této spisovatelky.

Listicka3253
22.04.2014 3 z 5

Dobra oddechovka, pomalejsi rozjezd, od pulky uz clovek tusi, jak to dopadne. I kdyz par zajimavych odhaleni se tam vyskytlo. Dalsi detektivky od stejne autorky si ale asi ted hned neprectu, mozna casem.

KattyV.
11.01.2014 4 z 5

Velmi dobrá detektivka. Krásně se četla.
A poslechla jsem Sachistu a vzala si ji do letadla a úplně zapomněla, že se bojím létaní. :-))

severská krimi švédské detektivky

Helene Tursten
švédská, 1954
2008  84%Dračí tetování
2007  77%Porcelánový koník z Dynastie Tchang
2017  73%Nevycházej po setmění
2007  78%První podezření
2011  80%Vrah v temnotě

Kniha Vrah v temnotě je v