Dračí tetování

Dračí tetování https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/5876/bmid_irena-hussova-draci-tetovani-3Je-5876.jpg 4 63 19

Irena Hussová série

Další záhadný případ inspektorky Ireny Hussové Na břehu moře nedaleko Göteborgu je nalezeno torzo lidského těla. Jediným vodítkem ke zjištění totožnosti je zvláštní tetování, jež dovede inspektorku Irenu Hussovou do Kodaně. Nález zhanobeného těla však není poslední hrůznou událostí, jíž bude muset sympatická inspektorka čelit. Irena má den ode dne silnější pocit, že ji někdo pronásleduje a že i její život je v nebezpečí.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Motto

Taruerad Torso , 1995

Nočnípták
10.11.2022 4 z 5

Moje druhá kniha s vyšetřovatelkou Irene Hussovou. Vrah je nechutný sadistický nekrofil, ale autorka se v nechutnostech nijak zvlášť nepatlá. Děj má spád, ani jsem se nenadála a byl konec. Jsem ráda, že Irene není ani alkoholička, ani nemá psychické potíže jak to v poslední době v detektivkách bývá.
A Tom Tanaka je "boží", asi jsem se zamilovala.

čef
28.01.2021 5 z 5

Detektivní příběh plný homosexuálů, bisexuálů a nekrofilních sadistů. Hlavní záporná postava je přímo ďábelská, a přestože víme o jeho postavě hodně, stále uniká a uniká. Irene Hussová je mu však neohroženě na stopě, sem tam někoho zmlátí a to se mi líbí více, než její domácí starosti s jejími mazlíčky. Takže opět dobré jako předchozí díly.

cukrovka
30.04.2020 5 z 5

Skvělé napínavé čtení i když o nechutném vrahovi, který je sadistický nekrofil. Líbí se mi, že příběh je hlavně o vyšetřování a skládání jednotlivých střípků které vedou až k odhalení vraha. Vyšetřovatelka je velmi sympatická a při své práci se spoléhá i na svou intuici. Už se těším na další příběh.

TeaPeter
07.01.2020 4 z 5

Opět výborná detektivka. Jen hvězdičku dolů za příliš chvatný konec.

rekon
03.07.2019 5 z 5

Další skvělá kniha, sympatická inspektorka, která vždy svým vlastním způsobem a intuicí vyřeší každý zapeklitý případ. Autorce začínám fandit a těším se na další detektivky.

zdendula31
03.03.2019 5 z 5

Skvělá detektivka s pořádnou dávkou brutality.

pepa4081
12.09.2018 3 z 5

Další povedená detektivka, tentokrát z prostředí sadistických nekrofilů. I když téma je opravdu nechutné, myslím, že se paní Turstenové podařilo podat ho bez přehnaných detailů (ve kterých se mnoho autorů vyžívá) a kniha je především o vyšetřování, jak má správná detektivka být. V určitou chvíli jsem měl pocit, že by stačilo o pár desítek stran méně, ale pak se děj zase rozběhl. Poznámka nakonec: Jsem totální heterosexuál, ale Tom Tanaka si mne získal.
Uspokojivé.

March
26.12.2017 5 z 5

Jedním dechem přečteno a naprosté nadšení.
Moje třetí kniha od autorky a dokonale dílo.
První dvě knihy mě nějak nenadchly, bylo štěstí, že nic jiného na čtení nebylo po ruce:-)
Vřele doporučuji!

konicekbily
14.10.2017 5 z 5

Vynikající, skvělá detektivka. Napínavý děj, nečekané zvraty a dobrý konec. Radši už nic nenapíši, abych něco neprozradil!

klarence
09.05.2017 4 z 5

po dlouhé době jsem se vrátila k této autorce a rozhodně jsem neudělala chybu,
napínavé až do konce

HaHa11
05.12.2016 3 z 5

Omylem jsem přečetla jako první třetí knihu ze série - trochu jsem se neorientovala, kdo je kdo v týmu detektivů. Lepší průměr, uvidíme, jaké budou další ..

ilčidlo
15.08.2016 5 z 5

Hniha se moc líbila, těžko jsem přerušovala četbu a ten konec byl pro mně úplně nejlepší, každý úchyl by měl dopadnout tak jak trápil své oběti aspoń v knížce když už to nejde ve skutečnosti.
Doporučuji k přečtení

Damato
17.03.2016 5 z 5

Náhodou jsem se v naší knihovně připletla k hovoru, kde si lidé sdělovali díla této autorky a tak jsem si ze zvědavosti tuhle půjčila a během roku jsem je přečetla všechny. Všechny jsou úžasné, ale u téhle jsem nastavovala dny a noci a už v práci jsem se těšila, až doma zasednu ke čtení. Určitě stojí za přečtení.

dzucka
03.01.2016

kniha se mi líbila...pořád se v ní něco děje a jsou v ní zvraty a konec taky dobrý...v mezích možností :-) ..

Veeris
04.08.2015 5 z 5

Zajímavá kniha, rozhodně jsem se nenudila. Vrah byl hodně brutální maniak .. Konec byl sice trochu rychlý, ale zato perfektně řešený, tak by měli dopadnout všichni takoví úchyláci

teery.ts
09.09.2014 5 z 5

Velice poutavě psaná detektivka, která čtenáře nutí ji ani na chvíli neodložit a zhltat ji až do konce :-) Děj se odehrává střídavě ve dvou státech, chválím skvěle popsané prostředí i postavy. Doporučuji všem, kteří čtou rádi detektivky a mají vysoké nároky.

rosa61
21.03.2013 5 z 5

Skvělá kniha, drsná, napínavý děj. Člověk prostě musí číst. Mám ráda knihy od Helen Turstenové. Jsou psány tak, že je vidět, jak se život její hrdinky vyvíjí a mění. Jak žije, pracuje, jaká je její rodina. A vyšetřování vražd mezi tím.

RADOST
03.11.2012 4 z 5

Napínavý děj , neobvyklé zločiny a skandinávské prostředí donutí číst téměř na jeden zátah. Po přečtení jsem si uvědomila, že se skutečně jednalo o hrůzostrašnou "oddychovku" s místy kostrbatým překladem.

FlLys
19.10.2012 3 z 5

Skvělá oddychovka. Přišla jsem k ní docela zvláštně: v autobuse jsem četla pani knížku přes rameno, byla to nějaká detektivka, kriminálka, oběť sexuálního vraha, řikám si - něco takovýho bych si taky přečetla (byla jsem docela vyčerpaná a takovéhle uvolnění by se mi hodilo) jdu do knihovny - první vidím knihu Dračí tetování, tak si jí půjčím a ono taky detektivka s podobným námětem...

sadismus severská krimi krimi švédské detektivky

Helene Tursten
švédská, 1954