Lindulinek Lindulinek komentáře u knih

Skočný příliv Skočný příliv Rolf Börjlind

Kniha byla napínavá a velice dobře se četla. Celou dobu směřují autoři čtenáře určitým směrem, takže je pak překvapení veliké na posledních 10ti stranách. Pro mě tedy bylo. Doporučuji přečíst.

26.12.2015 5 z 5

Mysterium tremendum Mysterium tremendum Sebastian Rainer

Ze začátku mě kniha nenadchla a říkala jsem si, že opět jedna, kde kvalita pokulhává za marketingem. Nakonec mě pohltila a druhou polovinu jsem četla jedním dechem a s mrazením v zádech. Příjemná změna proti detektivkám, které výhradně čtu.

18.12.2015 4 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Další skvělá detektivka, kterou jsem od tohoto autora četla. Nezklamala a do poslední chvíle jsem neměla o identitě vraha ani tušení.

13.12.2015 5 z 5

250 zákonů lásky 250 zákonů lásky Petr Casanova

Nejlepší kniha,co jsem kdy k této tématice četla. Přehledná a dává smysl při každém slově. Všem doporučuji přečíst a poslat dál, abychom kolem sebe měli co nejvíce, touto knihou vzdělaných, lidí :-)

07.12.2015 5 z 5

Musela jsem zemřít Musela jsem zemřít Anita Moorjani

Kniha zajímavá, jen druhá polovina se hodně točila kolem pocitu autorky a přišlo mi to stále dokola.

26.11.2015 3 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Kniha se mi líbila asi nejméně ze všech od tohoto autora, minimum zvratu, minimum překvapení. Trvalo mi, než jsem se začetla.

22.11.2015 3 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

První kniha, kterou jsem od autora četla a určitě ne poslední. Přečteno jedním dechem. Popis scén byl tak podrobný, že mi běhal mráz po zádech. Doporučuji.

14.11.2015 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Mně se kniha moc líbila. Co bylo navíc, bylo neustálé popisování alkoholových a kocovinových stavu hlavní hrdinky, ale zase pro pochopení celého příběhu a znejistění čtenáře to bylo asi nutné. Rozuzlení jsem nečekala a bylo skvěle vysvětleno.

02.11.2015 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Skvělá kniha, která se četla jedním dechem. Bohužel z obsahu mi běhal mráz po zádech a bylo mi smutno.

29.10.2015 5 z 5

Platanová alej Platanová alej John Grisham

Skvělá kniha, která popisuje prostředí kolem soudu a soudního procesu ohledně poslední vule, je zajímavé nahlédnout do soudního systému. Rozuzlení bylo překvapivé. Doporučuji.

25.10.2015 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Příjemná jednodenní oddychovka. Neurazí ani nenadchne, ale u náctiletých, pro které je psána, určitě favorit.

18.10.2015 3 z 5

Arabská žena Arabská žena Tanya Valko

Sice vymyšlený příběh, ale po přečtení reálných Panenek z ráje a Bez dcerky neodejdu, není těžké si představit, že podobné osudy nemají daleko ke skutečným situacím, které se v těchto zemích odehrávají. A možná za pár let budou pro nás Evropany skutečnější, než bychom si přáli.

14.10.2015 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Skvělá kniha. na začátku trošku trvalo, než se to rozjede, ale pak jsem přečetla jedním dechem, abych zjistila, kdo vlastně zemře....super. Doporučuji.

10.10.2015 5 z 5

Oběti ráje Oběti ráje Kristina Ohlsson

Opět kvalitní příběh od teto autorky. Jen mě mrazilo, když popisovala situaci, kdy je kapitán zavřen sám v kabině a nikdo k němu nemůže a jak je systém dveří v tomto nedokonalý. Když si uvědomíme, že se tato sitiace skutečně nedávno stala :(

05.10.2015 5 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Moc povedená detektivka. Na konci mě i hodně mrazilo v zádech, když vyšla najevo příčina toho všeho. Přečetla jsem si ji jedním dechem..

29.09.2015 4 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Skvělá detektivka, neznala jsem a byla jsem nadšena. Konec mě velice překvapil, neměla jsem ani tušení. Sice stará klasika, ale stále bych ji zařadila mezi mé TOP TEN.

23.09.2015 5 z 5

Život smrtí nekončí Život smrtí nekončí Theresa Cheung

Této tématice jsem se dlouho vyhýbala, jakožto naprostý bezvěrec v Něco, co nás čeká po smrti Nakonec mě ale k této knize dotáhla zvědavost a musím říct, že nelituji. Rozhodně se má "nevíra" jako zázrakem nepřetočila ve víru, ale minimálně mám o čem přemýšlet.....a kdo ví, třeba na tom vážně něco bude. Příběhy jsou zajímavé a chvílemi mě nejen mrazilo, ale měla jsem i slzy v očích. Doporučuji!!!

20.09.2015 5 z 5

Deník mého stínu Deník mého stínu Claire Kendal

Kniha se mi moc líbila (způsob napsání), pokud jde o téma, mrazilo mě. Přečetla jsem jedním dechem.

15.09.2015 5 z 5

Bohužel je tato kniha opět ukázka toho, jak muže kvalitní marketing vynést na vrchol i naprosto nekvalitní slátaninu. Tuhle knihu jsem si objednala protože "o tom všichni mluví". No musím říct, že na celé knize mě nejvíce zaujalo "cestovní provedení vazby", které mi bylo sympatické. Pokud jde o obsah, něco takového bych sepsala za jeden den (stejně tak dlouho jsem knihu četla)....vlastně asi ani nesepsala, protože na sepsání něčeho takového, mám moc vysoké IQ :-)

10.09.2015 odpad!

Rudý vlk Rudý vlk Liza Marklund

Kniha mě vůbec nenadchla a přečetla jsem ji jen s velkou dávkou přemáhání. Bohužel tento žánr není nic pro mě.

07.09.2015 3 z 5