Oběti ráje ekniha

Na palubě plně obsazeného Boeingu 747 letícího ze Stockholmu do New Yorku je krátce po startu nalezen výhružný dopis adresovaný švédské i americké vládě. Pokud v něm nadiktované požadavky nebudou splněny, letadlo vybuchne. Únoscům jde o to zabránit vyhoštění muže, jehož švédská Bezpečnostní policie shledala nebezpečným. Vláda se musí rozhodnout, zda zachrání život čtyřem stovkám cestujícím, kteří jsou v desetitisícové výšce drženi jako rukojmí, nebo zda vyhoštění dokoná. Únos dostane na starost kriminální inspektor Alex Recht spolu s energickým Edenem Lundellem z Protiteroristické jednotky Bezpečnostní policie. Prostředníkem mezi vládou a policií se stane Fredrika Bergmanová, která toho času působí na Ministerstvu spravedlnosti a která je do vyhoštění také zapletená Brzy však všichni zúčastnění pochopí, že plán únosců je mnohem krutější, než si dokázali představit. Čas letí a Fredrika s Alexem si s rostoucím úděsem uvědomují, že brzy propásnou poslední možnost, jak cestující zachránit. Boj proti času se současně stává i bojem proti strachu amerických úřadů z teroristického útoku. A letadlu zatím začíná docházet palivo…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/222662/obeti-raje-222662.jpg 4.1227

Fredrika Bergmanová a Alex Recht 4.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno (ekniha), Kniha Zlín

Paradisoffer, 2012

Kniha Oběti ráje

technik1965
07.10.2020

Super príbeh, otvorené okienko pre pokračovanie

LutherKing
13.08.2020

Žádný světobor, ale vcelku dobrý.

kamilnaj
25.07.2020

V knize se střídaly lepší pasáže, během nichž děj poměrně rychle a zajímavě ubíhal, se slabšími, jež jsem přečetl a často ani nevnímal, o čem jsou.
Jako oddechovka dobré, neurazí ani nenadchne.

Anna27
22.06.2020

Ze začátku se mi to četlo hůř než jiné díly, ale po začtení jsem se opět nemohla odtrhnout. Doufám, že Kristina po posledním díle Potopa brzy vydá další pokračování s Alexem a Fredrikou, jedna z mých nejoblíbenějších sérií.

Katulinka69
10.03.2020

Tak musím napsat, že po předchozích dílech opravdu zklamání. Kolikrát jsem knihu ani nevnímala

zimolka
09.02.2020

Oproti prvnímu dílu byla o dost slabší,děj byl v některých místech zbytečně zdlouhavý.

000nugatovej
06.02.2020

Ohlsson má dar psát zajímavě a napínavě. I tento román je takový. Navíc se jí - na rozdíl od mnoha dalších autorů tohoto žánru - daří psát celkem přijatelně o osobním životě hrdinů přecházejících z knihy do knihy. Dobré relaxační čtení.

Vlaďkaa4
02.02.2020

Parada, bez drastickych scen a konec naprosto logicky a presto prekvapivy. 4 kniha od autorky a jdu hledat dalsi.