LilyFair LilyFair komentáře u knih

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

10 hvězdiček. Víc snad nemusím psát.

25.07.2013 5 z 5

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

Když tohle člověk čte, musí být v souznění s Wertherem - cítit, vědět, co tím vším chtěl říct. Musí mít taky nějakou tu bolístku v srdci, aby vše pochopil správně.

Podle mě to byl totiž ne příliš originální příběh:
Chudák mladý Werther, neustále usiluje o dívku svých snů, byť mu je jasné, že ji nikdy nemůže získat. Ze všeho smutku a lítosti nad sebou samým páchá sebevraždu, aby ukázal jak moc trpěl a jak moc mu Lotta ublížila.

Je to už nějaký ten pátek co jsem tuhle knihu četla. Stejně se ale i s odstupem času můj názor na knihu nezměnil, jak to u některých knih bývá (potřebují čas, aby jste mohli zpracovat veškeré zážitky a dojmy).
Četla jsem to jako 14-ti letá holka a tenkrát mi přišlo nudné a zdlouhavé číst o zhrzené, neopětované lásce. Nenacházela jsem krásu ve Wertherových nešťastných pocitech, které vyléval na papír. A sama vím, že by mě to s největší pravděpodobností nebavilo i dnes.

27.03.2013 2 z 5

Krakatit Krakatit Karel Čapek

Nevím, čekala jsem, že děj bude pojednávat o výbušnině Krakatit. Omyl. Zdálo se mi, že se tam neustále řešili vztahy Ing. Prokopa k různým ženám atd.. Vůbec jsem nepochopila, co vlastně Ing. Prokop chtěl, jestli tedy vůbec něco chtěl. Bylo to trochu chaotické, ne že by se to nedalo přečíst, ale podruhé na tuto knihu už asi nesáhnu. Je to moje první kniha od Čapka, bohužel mi zkazila veškeré chutě číst jeho další knihy. Třeba se časem odhodlám.

17.06.2012 3 z 5

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Nemůžu říct, že by to byla opravdu "ta" čistě krásná kniha. Je ale nečím velmi zvláštní a to ji činí jedinečnou.

Ze začátku jsem k ní přistupovala velmi skepticky, vzhledem k tomu, že mi nikdo mi nebyl schopen říct o čem vlastně je a jakou má myšlenku. Má totiž takový velmi zvláštní děj. Místy se smějete a místy by jste chtěli plakat...
Irving dokázal bravurně využít prvků komedie, tragédie, satiry a parodie.

Literární skvost! :)

21.04.2012 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Napsáno originálně, stránky ubíhají ani nevíte jak. Ikdyž je to zčásti psáno retrospektivou, moc se mi to líbilo! A co napsat na konec? Válka, Führer... je to hrozné co se v té době dělo. Jak se zacházelo s lidmi. A bohužel s lidmi se takhle ještě stále zachází... i teď se ve světě dějou nechutný věci, které nevidíme a ani se o ně nezajímáme...

16.02.2012 5 z 5

Doktore, teď to chce klid! Doktore, teď to chce klid! Patrick Taylor

Je velmi zajímavé, jak v knize hlavní hrdina řeší různé diagnózy a problémy s obyčejným životem. Čtivost a autentičnost knihy je pravděpodobně podnícena faktem, že autor sám doktorem je a již něco v tomto oboru zažil.
Oddechovka.

13.01.2012 3 z 5

Proces Proces Franz Kafka

Moc zajímavá kniha. Tajemná, depresivní a absurdní (K. se vlastně ani nedozví, proč je proti němu vedem proces).

Navíc se mi líbil styl Kafkova psaní (nemohla bych ho ale číst pořád). Ze začátku jsem si nebyla moc jistá, jestli mě tato kniha bude vyhovovat, jestli mě nějak osloví. Ale mohu říct, že jsem ji četla s opravdovým zaujetím. Ikdyž jsem ji četla déle, než ostatní knihy, nikdy jsem neměla nutkání ji odložit nebo mezitím čist jinou knihu.

Není to odpočinkové čtení, ale myslím, že stojí za to. Mohu jen doporučit!
PS: Trochu mě dostalo, jak to nakonec s Kafkou dopadne...

11.11.2011 4 z 5

Pronásledovaná Pronásledovaná Kristin Cast

No.... stále nevím proč to čtu... ale když je ta knížka zrovna v knihovně nevypůjčená, tak proč si ji nepůjčit?

Tento díl je podle mně lepší než 3 nebo 4. Je tam totiž něco nového, co v těch předtím nebylo (boj proti Kalonovi - je to trochu dobrodružnější).
Už mi ale přijde opravdu trapné, jak se Zoey neustále ''potýká'' se 3 nejúžasnějšími kluky (a to nepočítám Kalonu) a neví kterého si vybrat. Nakonec si to prostě ''usnadní'', vůbec si nevybere a podvádí všechny 3...
Takže jsem zvědavá jak se z toho vyhrabe :D

Je to čtení, které je k ničemu (psaní nic moc atd.), ale pokud si chce někdo oddechnout a přečíst něco nenáročného, je to to pravé ořechové :)

04.11.2011 3 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Jedna z nejlepších knih jaké jsem kdy četla...

28.09.2011 5 z 5

Opravdu jsem to nečekala... ale tohle je naprosto skvělá kniha!! (berme v úvahu, že je to povinná četba!)

28.09.2011 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Chvílemi dost dlouhé nudné pasáže.
Líbilo se mi, že skrz tuhle knížku nahlédnete do úplně jiné doby. Jak se tenkrát žilo atd. Tenkrát se dva lidé, skoro ani neznali a už se brali...
Rozhodně nelituji, že jsem knížku četla.

30.11.-0001 5 z 5

Jantarové kukátko Jantarové kukátko Philip Pullman

Přiznávám. Ukápla mi slza.

30.11.-0001 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

S touto knihou jsem měla zprvu velké pochyby. Zase nějakej další připitomělej román pro dospívající děvčata. Dělal se kolem toho velkej rozruch, ale nechávalo mě to chladnou. Nakonec mě kamarádka tuto knihu přímo vnutila a já ji začala číst.
Abych řekla pravdu, nebylo to zas TAK hrozné, jak jsem očekávala. Oddechovka. Ano, děj je opravdu primitivní, ale ty stránky přece jenom nějak ubíhají pod očima. Pokud k tomu budete ale přistupovat s názorem: "Je to ten trapnej slaďák, po kterým ujíždí jen mladý, blbý holky" rovnou se to ani nepokoušejte číst.

30.11.-0001 3 z 5

Kuchař Kuchař Martin Suter

Nebyla jsem nijak nadchlá. Děj knihy mi přišel ze začátku velmi zajímavý kvůli tomu, jak Maravan upravoval a zpracovával různá tamilská jídla a potraviny. Bohužel, tohle je jedním z ústředních tématů celé knihy a číst to neustále dokola mi přišlo už opravdu nezajímavé. Kdyby Suter trochu toho vaření v ději vynechal, určitě by to knize neuškodilo a dodalo jí to i určité napětí v hlavním ději...

02.09.2013 3 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Tohle je jedna z nejnádhernějších knih, co jsem poslední dobou četla.
V Irvingových knihách je prostě vše: radost, smutek, absurdita, sexualita, výsměch, věda... od všechno dostanete trochu a to je to úžasné.

- a jestli je takhle kniha lepší než Svět podle Garpa? O malinký kousek ano.
Rozhodně doporučuji přečíst! Ani nebudete vědět, kam stránky ubíhají.

(myslím, že jsem se zamilovala do Homera.)

23.08.2013 5 z 5

Prokletý ostrov Prokletý ostrov Dennis Lehane

Jsem rozpolcena. Chvílemi jsem se musela ke čtení opravdu nutit a to ráda moc nemám. Člověk by měl číst s lehkostí a hltat každou stránku. Na druhou stranu má ale kniha brilantní téma - psychiatrická léčebna, která je zastřena mnoha tajemstvími, vyšetřovatel, který hledá uprchlou pacientku... a co je nejlepší - konec! Vůbec neočekáváte, že se všechno takhle vyvine a ještě dlouho potom přemýšlíte, jak to tedy opravdu bylo.

Nejprve jsem shlédla film a teprve potom sáhla na po knize, což se prokázalo jako osudová chyba, takže to tak nedělejte!!! :) Raději si přečtěte první knihu.

23.08.2013 3 z 5

Divoká kachna Divoká kachna Henrik Ibsen

Ze začátku jsem se příliš neorientovala v postavách - kdo je kdo - a později mi občas unikaly i myšlenky, které se postavy snažili interpretovat...
Tento dojem určitého chaosu mě bohužel do konce knihy neopustil, proto hodnotím jen 2*. Asi nejsem typ na čtení dramat.

Děj je ale opravdu poutavý a zajímavý.

02.04.2013 2 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Od nejslavnější tragédie všech dob jsem očekávala trochu víc...
Přesto ale nemůžu knize odebrat určité kouzlo, které rozhodně má a bude neustále mít.
Láska tady bude vždycky.

08.02.2013 3 z 5

Doufala jsem, že se nad touto knihou budu moci hlouběji zamyslet a trochu si zafilozofovat spolu s autorem. Spíše se mi ale zdálo, že Fulghum rozebírá příhody ze svého osobního života, které trochu "opepří" nějakou lehčí filozofickou myšlenkou, nad kterou se člověk ani nemusí pořádně zamýšlet.
Kniha se čte dobře. Fulghum má vtipný a poutavý styl psaní.

07.12.2012 2 z 5

Ze začátku byla kniha nezáživná. Musela jsem se "prokousávat" a hodně soustředit na to, aby myšlenky neulítavaly někam jinam. To byl ale bohudík jen začátek. Poté se děj rozjíždí na plné obrátky a už není co dodat.

Je to silná kniha, která stojí za přečtení.

27.11.2012 4 z 5