LiLinka LiLinka komentáře u knih

Skoncovat s Eddym B. Skoncovat s Eddym B. Édouard Louis (p)

Jak už tu bylo několikrát řečeno, kniha je psána velmi syrově a bez příkras. Má spád, takže při začtení se dá přelouskat za jedno odpoledne, mně dělala společnost pár ranních cest MHD do práce. Při čtení některých pasáží jsem se si v duchu říkala, že jestli mi to přes rameno někdo čte, tak mě má za úchylačku. :D Autor si nebere servítky s nikým a ničím, popisuje realisticky svůj život a za to ho cením. Doporučuji přečíst.

18.10.2018 3 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Cit(livost), celá kniha popsaná dle mého jedním slovem. Doporučuji. :)

10.10.2018 4 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Vlastně nevím, jakými slovy zhodnotit tuhle knížku, protože i když jsem si v ní zaznačovala pasáže a v průběhu chtěla hrozně moc myšlenek sdílet se světem, teď, po dočtení je chci mít jen pro sebe, uvnitř... Za mě je to skvost YA knih, ze které si člověk může odnést více, než jen odškrtnutí políčka přečteno. Myslím si, že autorce šlo hlavně o to předat myšlenky, které si každý jedinec přebere po svém, i když i samotný příběh je kouzelný a hezky se čte. Doporučila bych všem si ji přečíst, ale upozorňuji, že většina emocionálně založených bude potřebovat kapesníčky na slzy.

17.09.2018 5 z 5

Rekviem za Pluto Rekviem za Pluto Adam Chromý

Knihu jsem měla na seznamu "Chci si přečíst" vlastně jen díky zajímavé obálce. Nečekala jsem žádné veledílo, ale i když se kniha poměrně dobře četla, neměla v sobě vůbec žádné napětí a nečekané rozuzlení. Pokud máte na svém wishlistu spoustu knih a nevíte kterou číst dřív, tuto bych odložila na později.

14.09.2018 2 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Moc thrillerů jsem zatím nepřečetla, ale tento se řadí mezi ty za mě průměrné. Měla jsem možná díky recenzím a ohlasům moc velké očekávání. Kniha se čte velmi dobře a je zajímavá, ale celkově mi něco chybělo...

27.08.2018 3 z 5

Maaičin deníček Maaičin deníček Maaike Hartjes

Komiksy nejsou můj oblíbený žánr, ale po přečtení Ubulené hromádky štěstí, který mě velmi bavil a rozesmál jsem měla zálusk i na tento s podobným obsahem. Ilustrace jsou pěkné, ale obsahem mi až tak zajímavý nepřišel, možná je to z části překladem a jinou národností. Některé pasáže jsou však velmi trefné, rozhodně stojí za přečtení, zabere to opravdu chviličku. :)

23.08.2018 3 z 5

GOGO - Kluk z internetu GOGO - Kluk z internetu Daniel Štrauch

Youtube sice sleduji pravidelně, ale zrovna Gogův kanál není ten, který bych aktivně vyhledávala, proto ani tuto knihu jsem nepotřebovala vlastnit a číst hned po jejím vydání. Pořídila jsem ji později náhodně za velmi akční cenu, což na mě zapůsobilo tak, že o knihu není už moc velký zájem.

Obsah je za mě zajímavý, celkem příjemně napsaný a čte se svižně. Pár chyb jsem si všimla, ale to je maličkost, která se objevuje v hodně knihách. Co mi však vadilo byly neukončené věty na konci stran, které pokračovaly až po otočení dvoustrany a mezi tím byl ještě nějaký obrázkový text, takže člověk musel přeskakovat od jednoho k druhému a velmi to rušilo prožitek ze čtení.

Díky této knize jsem si poprvé vyzkoušela čtečku QR kódů (jsem sto let za opicemi, co už), které jsou v knize určitě zajímavým zpestřením.

Doporučuji spíše mladším čtenářům, i když ti zase asi všechny informace uvedené v knize už budou znát...

17.08.2018 2 z 5

Normálně jiní Normálně jiní Tammy Robinson

Kniha mě nejprve zaujala obálkou ve výloze knihkupectví, po přečtení anotace jsem byla nadšená nastíněným příběhem a dnes, po dočtení celé knihy nemám slov. Velice čtivá kniha, která jak už je zmiňováno člověka rozveselí, ale i rozpláče. Rozhodně stojí za přečtení, i když téma autismu tu klouže po povrchu a není to hlavní poselství příběhu. Autorka má opravdu spisovatelský dar a ráda si od ní přečtu něco dalšího.

13.08.2018 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Marika Šoposká

Obě herečky mám ráda, ale jejich blog jsem nikdy nečetla. Jelikož jsem jako většina lidí na tomto portálu milovnice knih, musela jsem si pořídit i tuto. Má moc pěkné tvrdé desky, velmi povedené ilustrace, které jsou holkám opravdu podobné a přitom velmi jednoduché. :) Od zápisků na blog jsem neočekávala žádné literární veledílo, takže jsem ani nemohla být zklamaná. Příjemné oddechové čtení na volné chvilky (poutavé čtení na jeden zátah to není, ale to se očekává).

30.07.2018 3 z 5

Víš, že tě miluju? Víš, že tě miluju? Estelle Maskame

Moc pěkný oddechový příběh na léto, který mohu doporučit. Kniha má spád, čte se velmi hezky a konec je (ne)čekaný. Ráda si přečtu i další díly a to nejsem už věkově vůbec cílová skupina. :)

12.07.2018 4 z 5

Přednášejte jako na TEDu Přednášejte jako na TEDu Chris Anderson

Moc hezky napsaná kniha, díky které si člověk vytvoří představu o prezentování na veřejnosti, zjistí pár zajímavých tipů, které lze využít a v neposlední řadě má možnost vyhledat si během (nebo po) čtení spoustu inspirativních přednášek, které jsou volně dostupné na internetu. Rozhodně doporučuji! :)

23.06.2018 4 z 5

Knihu jsem si koupila ve zkouškovém období k odreagování se mezi záplavou skript. Myslela jsem, že se (alespoň trošku) pobavím, což se bohužel nestalo. První díl jsem nečetla, tento druhý mě nalákal v oddělení novinek a musím říct, že to byly vyhozené peníze. Možná je to českým překladem a v originále ty hlášky vyzní lépe, ale za mě knihu nemůžu doporučit.

07.06.2018 1 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Rozruch ohledně knihy mě přiměl přečíst si anotaci a následně knihu koupit. Thrillery mám ráda a čekala jsem naprostou bombu, od které se nehnu až do přečtení posledního řádku... mé očekávání nebylo tak úplně naplněno, kniha je sice zajímavá, ale za mě místy zdlouhavá a v jistých ohledech předvídatelná. Nevím, jestli je to překladem nebo stylem psaní, ale věty působí trošku těžkopádně, zdálo se mi, že čtu slohovou práci. Námět je však zajímavý a kniha stojí za přečtení.

24.03.2018 3 z 5

Zpověď: Z děcáku až na přehlídková mola Zpověď: Z děcáku až na přehlídková mola Veronika Kašáková

O Veronice Kašákové a jejím životě jsem se dozvěděla teprve nedávno, díky sociální síti Instagram, kde mě zaujala svými fotkami a zajímavými popisky pod nimi. Do té doby jsem netušila, jaký je její životní příběh, ale už od začátku na mě působila velmi pozitivně, mile a příjemně. Proto když jsem si dohledala, že napsala knihu, musela jsem ji co nejdříve mít.

Příběhem je kniha velmi silná, čtivá a zajímavá. Hvězdičku ubírám za grafickou stránku, tmavě modré písmo mi přišlo jako rušivý element a obálka není dle mého názoru úplně vhodně zvolená. To však v žádném případě nemění nic na tom, že knihu doporučuji přečíst každému, není rozhodně jen pro děti z dětských domovů. :)

17.02.2018 4 z 5

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

Po tvém boku je ta pravá romanťárna do zimního počasí, kdy zalezete s čajem po deku a čtete do poslední stránky. Těšila jsem se na ni už po přečtení první knihy autorky, jelikož se mi opravdu líbí její styl psaní, kniha má spád a i když u všech těchto slaďáků předpokládáme happyend, stejně je napínavá a nutí otáčet jednu stránku za druhou. Přidanou hodnotou je i velmi nenásilné vložení úzkostné poruchy, což je věc, o které není třeba mlčet.

Do Daxe se bezpochyby každá z nás zamiluje... z čehož vyplývá, že holkám vřele doporučuji! :)

11.02.2018 5 z 5

Autismus & Chardonnay Autismus & Chardonnay Martin Selner

Martina ani jeho blog jsem do této chvíle neznala, na knihu jsem narazila na sociálních sítích a věděla, že bude mým přáním od Ježíška. Skvělá kniha i pro ty, kteří nejsou s autistickými dětmi běžně v kontaktu, ale není jim jejich chování lhostejné. Místy jsem se smála i nahlas. Někdy mi přijde, že jsme my "normální" daleko pomalejší, méně kreativní a celkově nad vším moc přemýšlíme... takže zahoďme předsudky a učme se jeden od druhého. :)

02.02.2018 5 z 5

Ovšem Ovšem Karel Kovy Kovář (p)

Zásadní věc, důležitá pro všechny, kteří se knihu (ne)chystají číst, protože Kovy je "jůtuber". Nemějte předsudky a přistupujte ke knize stejně jako k těm, které vybíráte v knihkupectví jen podle názvu, obálky, anotace,... Rozhodně stojí za to jí dát šanci, věřím, že ve většině případů ve vás vyvolá v průběhu čtení úsměv, někdy dokonce smích a naopak i zamyšlení a smutek. Je to autobiografie, která i přes tak mladý věk autora může leckomu předat nějakou myšlenku a chuť užívat si života. :)

26.01.2018 5 z 5

Lexikon kávy ...prostě milujeme kávu Lexikon kávy ...prostě milujeme kávu Jiří Plšek

Graficky velmi povedená kniha, která dělá parádu v mé (ne)knihovničce. Informace sice stručné, ale zajímavé a laiky uvedou alespoň trošku do světa kávy. Doporučuji, alespoň prolistovat v knihkupectví.

15.01.2018 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Na knihu jsem se hodně těšila a nezklamala mě. Děj zajímavý, napínavý a nutící číst dál. Čekala jsem možná maličko víc, ale i tak doporučuji.

29.12.2017 4 z 5

Ubulená hromádka štěstí Ubulená hromádka štěstí Sarah Andersen

Vtipné, výstižné, prostě skvělé. Musím si pořídit i první díl. :)

24.12.2017 5 z 5