LiLinka LiLinka komentáře u knih

URBEX - Opuštěná místa v Čechách URBEX - Opuštěná místa v Čechách Katka Havlíková

Rozhodně pěkná práce mladých slečen, které se chopily v dnešní době dost aktuálního tématu. Podle mě sice urbexové fotky nepatří až tak do knih, jako do sbírky urbexáků (a případné nelokalizované chlubení se na internetu), ale bylo pěkné si přečíst příběhy lidí, kteří navštívili již profláknutá opuštěná místa v ČR. Za mě 3 hvězdičky za dobrý nápad, výběr lokalit a příjemně strávenou hodinku v MHD. :)

15.04.2016 3 z 5

Máš mě vůbec ráda? Máš mě vůbec ráda? Zuzana Peterová

Na knihu jsem narazila náhodou při procházení knihovny. Název a anotace mě velmi zaujali, a tak jsem se na knihu velmi těšila. Velice mě ale zklamala. Pod jejím obsahem jsem si představovala hlubší myšlenky a ne bezduchý příběh tří naprosto nesympatických postav. Jedna hvězdička tak nějak z milosti a úcty ke knihám.

01.03.2016 1 z 5

Asylum Asylum Madeleine Roux

Jelikož většina recenzí týkajících se této knihy se zabývá porovnáním s knihou Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, tak i já, jelikož jsem obě knihy četla, zhodnotím jejich "podobnost". Sirotčinec, (I. i II. díl) který jsem četla zhruba před rokem, byl pro mě velmi milým "strašidelným" čtením. Nemám však zrovna v lásce sci-fi žánr a tato kniha, zvláště druhý díl, mi přišel opravdu za vlasy přitažený. Zato Asylum mě zaujalo daleko více. Příběh je více uvěřitelný a tím dodává knize značnou dávku napětí a strachu. I když všechny vložené fotografie neodpovídají textu, dodávají knize záhadnost. Řádky utíkají jeden za druhým, kniha se čte opravdu sama a za jedno deštivé odpoledne ji máte přečtenou. Rozhodně doporučuji a za mě více než zmiňovaný Sirotčinec.

28.02.2016 4 z 5

Girl Online Girl Online Zoe Sugg

Po dlouhé době kniha, která mě dokázala naprosto vtáhnout do děje. Vrátila jsem se do pubertálních let a prožívala fantastické dobrodružství téměř v těle Penny. Příběh se mi moc líbil, krásné oddechové a zároveň napínavé čtení. Možná to bude také tím, že si nedělám předsudky na knihy podle recenzí. Někomu se zalíbí a někomu bude připadat nudná s očekávaným koncem. Rozhodně doporučuji přečíst a udělat si svůj vlastní názor. Za mě nemůžu hodnotit jinak, než 5 hvězdičkami. Zoella mě tímto dílem velice mile překvapila. :)

26.02.2016 5 z 5

Rádce hypochondra od kolébky po rakev Rádce hypochondra od kolébky po rakev Gene Weingarten

Velice vtipná kniha plná ironie a nadsázky. Doporučuji přečíst všem hypochondrům!

20.02.2016 5 z 5

Můj problém migréna Můj problém migréna Klaus Wachter

Jelikož tímto nepříjemným onemocněním trpím již řadu let, z knihy jsem se dozvěděla minimum nových informací. I přesto se mi kniha líbila a jsem ráda, že jsem se k její četbě dostala. Možná bych vytkla opakování různých pasáží v průběhu knihy, avšak pro někoho, kdo s onemocněním nemá tolik zkušeností není na škodu některé věci průběžně opakovat.

17.02.2016 3 z 5

Spočítej hvězdy Spočítej hvězdy Lois Lowry

Je velmi zajímavé si představit tuto dobu z pohledu malých dětí, oproti všem ostatním knížkám popisujících toto téma. Doporučovala bych ji přečíst každému, zabere to max. 2 hodinky času.

15.02.2016 3 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Tato kniha pro mě byla stejně jako všechny ostatní od Johna Greena velmi očekávanou a byla jsem nedočkavá si ji přečíst. Měla jsem trošku strach z proložení knihy třemi ději, nakonec však právě tento aspekt dodal knize ten správný nádech. Líbilo se mi, že se všechny 3 příběhy vzájemně prolínají, skoro mi přišlo, že jsem společně s nimi v Gracetown a brodím se závějí sněhu. Kniha splnila má očekávání, na 5 hvězdiček ale bohužel nemá.

03.02.2016 4 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Greenův styl psaní mě prostě baví. Kniha, ačkoli nemá nijak zvlášť převratný děj, je velmi kouzelná. Skvělý nápad jsou poznámky pod čarou, které dodávají knize originalitu, stejně jako dávka matematiky. Teorém byl pro mě velice zajímavý a vyvolal ve mně touhu zkusit, zda opravdu něco takového může fungovat... třeba u mě. :) Rozhodně doporučuji knihu každému čtenáři, který nesoudí knihy pouze podle bestselleru Hvězdy nám nepřály...

09.06.2015 4 z 5

Projekt ideálna manželka Projekt ideálna manželka Graeme Simsion

Skvělá oddychovka! :) Hned po prvních pár stranách jsem se vžila do hlavního hrdiny a celé jeho hledání ideální manželky prožívala s ním. Doporučuji, na chladné zimní večery příjemné čtení. :)

16.12.2014 5 z 5

Kam jedeme, tati? Kam jedeme, tati? Jean-Louis Fournier

Velice zajímavá kniha. Jen mi zrovna dvakrát nesedl autorův humor. Chápu však, že stavět se k situaci jeho způsobem je to nejlepší, co mohl udělat a za to ho velice obdivuji. Knihu by si mohl přečíst každý, hodinka času nad knihou je opravdu minimum, co můžeme udělat. :)

03.12.2014 4 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Miluji jeho styl psaní. Opět velice pěkné a zábavné dílo. Autor se v každé knize, aspoň podle mého názoru, zlepšuje. A to, že vám přijde, že Hvězdy nic nepředčí, tak to je možná tak chyba českých překladatelů, že jeho starší knihy nevyšly u nás už dávno. :)

27.11.2014 4 z 5

Sheila Levinová zemřela a žije v New Yorku Sheila Levinová zemřela a žije v New Yorku Gail Parent

Ze začátku jsem se celkem nudila, později však děj začal mít spád a stránky utíkaly jedna za druhou... oddychové čtení, které neurazí ani nenadchne.

23.11.2014 3 z 5

(Ne)obyčejný kluk (Ne)obyčejný kluk Raquel J. Palacio (p)

Nádherná kniha! Rozhodně doporučuji každému, aby si ji přečetl. Nedokážete ji zavřít dříve než na konci. Velice krásný příběh, který zahřeje u srdce.

"Měli bychom se snažit být vždycky o trochu laskavější, než je třeba."

16.11.2014 5 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Po přečtení recenzí jsem od knihy očekávala více... první díl jsem doslova hltala, i když konec se mi zdál slabší... druhý díl se mi zdál ještě slabší než konec první knihy. Ze zajímavého příběhu se pro mě vyklubalo celkem nudné dílo. Přesto však asi neodolám a pokud vyjde pokračování, tak si knihu opět přečtu.

14.11.2014 3 z 5

Vrána Vrána James O’Barr

Můj první komix... tento styl psaní mi nevyhovuje, těžce se dokážu orientovat v obrázcích a textu dohromady. Příběh je však fascinující a je velice zajímavé, jakým způsobem se dokáže člověk vypsat (vykreslit) z bolesti.

05.11.2014 3 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Skvělá kniha! Nedokážu pořádně ani popsat, jaké pocity ve mně tato kniha vyvolala... každopádně každému doporučuji si ji přečíst. Jedna z mála knih, u které jsem se v závěru rozbrečela.

26.10.2014 5 z 5

Zahradník pana Darwina Zahradník pana Darwina Kristina Carlson

Velice zvláštní kniha. Tolik mě nezaujala, bude to tím, že jsem od ní čekala něco jiného. Má však své osobité kouzlo a záleží na každém jedinci, jestli se do ní začte a nebo ji odloží. :)

13.10.2014 2 z 5

Biologie pro gymnázia Biologie pro gymnázia Vladimír Zicháček

Podle mě velice dobře zpracovaná kniha, velice přehledná. Doporučuji. :)

05.10.2014 5 z 5

Přehled středoškolské fyziky Přehled středoškolské fyziky * antologie