lilastorm lilastorm komentáře u knih

Stratená duša Stratená duša Olga Tokarczuk

Kniha která se přímou cestou dotýká srdce...

05.12.2020 5 z 5

Chuť jablečných jadýrek Chuť jablečných jadýrek Katharina Hagena

Některé knihy leží v knihovně spousty let a "zrají"..a až když čtenáři mají co sdělit,tak to udělají.Přesně tak i tato kniha.Velmi příjemně vykreslená atmosféra starého domu se svou minulostí a zahrada plná vůní, pomněnek a vzpomínek.

05.10.2020 5 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Po dlouhé době kniha,kterou po dočtení nechávám "doznít".....Přečetla jsem na jeden nádech.Nedala se odložit a dávkovat.Pro mě zážitek.

19.05.2020 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Pro mě zatím nejlepší z detektivek Míši Klevisové.Umí kouzlit se slovy takže neunaví ani popisováním míst,kde se děj odehrává.Naopak si dokážete představit, že zrovna stojíte u chalupy a pozorujte vše na vlastní oči.V knize opět krásně podané zamyšlení nad vlastními životy.Dotknou se hluboko uvnitř, což se v běžné detektivce jen tak nestane.Ačkoliv si detektivky nekupuji, vždy jen od někoho vypůjčím a vrátím,této moc ráda udělám místo v knihovně;-)

10.10.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Skvělá kniha...Po dočtení vás sice tlačí u srdce,ale stojí zato..

03.10.2019 5 z 5

13 a 1/2 života Kapitána Modrého Medvěda 13 a 1/2 života Kapitána Modrého Medvěda Walter Moers

Naprostý skvost, kterému se jen tak něco nevyrovná... Vtipná, napínavá knížka.Charisma a vtip kapitána Modrého medvěda jen tak někdo nemá;-D

03.10.2019 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Detektivky Míši Klevisové patří k mým oblíbeným... Žádné litry krve a čtyřicet mrtvých, přesto napínavý příběh,který příjemně ubíhá.Jako bonus v knihách vždy najdete i nějaké to zamyšlení nad životem, podané milým, nevtíravým způsobem.

Dcera sněhu Dcera sněhu Eowyn Ivey

Překrásná kniha, pohádkově zasněžená...Doporučuji číst za dlouhých večerů,kdy si za oknem zima dělá co chce a pod nosem vám voní čaj..a pak možná, když budete potichu..zahlédnete i Fainu..dceru sněhu.

Zastaveno Zastaveno Michal Čagánek

Chcete-li se zastavit... či trochu přibrzdit v dnešním uspěchaném světě, doporučuji.

Mluviti pravdu Mluviti pravdu Josef Formánek

Přiznám se, že po knize jsem sáhla kvůli obalu, který mě zaujal svým provedením...Po přečtení pak bylo o to větší nadšení, že jsem nesáhla vedle! Skvělá kniha!

01.10.2019 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Další autorčina skvělá kniha.

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Matko Země tvá síla je mě!Tyto ženy to věděly.Kniha kterou jsem přečetla jedním dechem.

Strážce času Strážce času Mitch Albom

Kniha, která vám do života přijde až ve správný čas.

Vizita s Oscarem Vizita s Oscarem David Dosa

Nádherná knížka.Zvířata ví víc než lidi.

01.10.2019 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Příběh který po přečtení dlouho doznívá a vyvolává pocit "pošli to dál"...

Posel Posel Markus Zusak

Od přečtení už je to pár let a stále pro mě zůstává na prvním místě.