Strážce času

V nejnovějším románu Mitche Alboma je vynálezce prvních světových hodin potrestán za to, že se pokoušel měřit nejúžasnější Boží dar – čas. Je vyhoštěn na staletí do jeskyně a přinucen naslouchat hlasům všech, kdo ho léta hledali. Nakonec, když byla jeho duše skoro zlomená, Otec času mu udělil svobodu, spolu s magickými přesýpacími hodinami a posláním: příležitostí splatit svůj dluh tím, že naučí dva z pozemských lidí skutečnému významu času. Zatímco počítání času začalo tak nevinně, dnes už dominuje v našich životech a neumíme si bez něj představit jediný den. Vynálezce se vrací právě do našeho světa a začíná svou cestu za vlastní záchranou se dvěma rozdílnými partnery: jedním je dospívající dívka, která si chce vzít život, druhým je vlivný starý obchodník, který chce žít navěky. Aby vynálezce zachránil sám sebe, musí zachránit je oba. Tato evokující próza v sobě nese neobyčejný příběh, který inspiruje čtenáře, aby znovu zvážil své vlastní představy o čase, jak ho tráví a jak cenný ve skutečnosti je....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/142257/big_strazce-casu-f3j-142257.jpg 4.472
Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Vision (SK)

The Time Keeper, 2010

Kniha Strážce času

Lucia1989

Znova skvelá kniha od môjho obľúbeného autora. Albom vie, ako napísať knihu, aby dokázala zaujať a hlavne, aby sa nad ňou človek zamyslel. A nie len nad knihou, ale aj nad svojím životom a správaním. Doporučujem všetkým, aby sme znova dokázali nájsť hodnotu času a žili život bez neustáleho hnania sa za nepodstatnými vecami.

Tirisa
28.12.2020

Za mě ano i ne...Myšlenka byla skvělá a příběh byl tím pádem zajímavý. Chvílemi mi ale přišlo jako kdybych četla přepis divadelní hry - tím, jak zkratkovitě byla knížka napsaná...Na druhou stranu aspoň neměla šanci začít nudit.

Dominika1201
17.09.2020

Nádherná kniha...nádherný príbeh a veľké , veľké zamyslenie do života....

lilastorm
01.10.2019

Kniha, která vám do života přijde až ve správný čas.

Simona02
09.05.2019

Táto knižka na mňa pôsobila veľmi pozitívnym dojmom. Predovšetkým ma primäla zamyslieť sa nad tým, ako čas zohráva veľkú rolu v našich životoch a plynie rýchlo na to, aby sme si to stíhali vôbec uvedomovať. Sú momenty kedy si hovoríme, že by sme chceli zastaviť čas. A naopak dni, kedy by sme ten čas chceli posunúť dopredu. Každopádne čas plynie rýchlo, je vzácny a preto ho treba využiť tak, aby to človek v posledných dňoch svojho života neľutoval.

ibs
25.04.2019

Fakt mile citanie.

Bibisova
03.10.2018

půjčila jsem si v knihovně a teď po přečtení musím konstatovat, že tuhle knihu musím mít doma. Poutavý děj, který mě nutil zamýšlet se nad sebou... Určitě si ji koupím a budu se k ní vracet.

Seteh
29.09.2018

Knížka předčila moje očekávání. Sáhla jsem po ní náhodně, padla mi v knihovně pod ruku. Nečekala jsem nic zázračného, po prvním nahlédnutí do stránek mi text přišel trochu zmatečný. Pak mě sloh jednoduchých a krátkých vět oslovil a moc dobře se mi četlo.
Skvělá myšlenka, která přinese spoustu podnětů k zamyšlení. I já občas zápolím s časem a mám pocit, že za den nestíhám vše, co bych si přála. V současné uspěchané době je "čas" dost aktuální téma.
Obě hlavní postavy mi byly místy nesympatické, jedna svou namyšleností, druhá svou pubertálností; obojí je ale vykresleno hezky přesvědčivě a postavy prozřou. :)
Fajnová knížka.